Oldala 1 of 23 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 228

Topic: Túl sok a technológia

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!

Túl sok a technológia

iPhone, iPad, iAkármi.

Igazából egy ideje nincs telefonom és marhára idegesít az, hogy a gmail telefonszámot kér, a Facebook is van hogy kér, ha boltba regisztrálok, telefonszámot kérnek de lassan már mindenhol kötelezővé teszik. Minek egy boltnak a telefonszámom? Ott az email címem és a lakcímem. Mit akarsz a telefonnal? Ha beszélgetni akarsz, hívd fel a lelki segély szolgálatot, ne engem! Volt hogy egy bolt is felhív mikor alszom, hogy nincs nekik raktáron ez meg ez. Mi a fene? Email! Írjatok emailt! Felriadok és beszélgessek angolul az ő raktárkészletükről? Azóta minden rendelésnél odaírom, hogy fel ne hívjanak, mert nem leszek tőle túl boldog, hanem inkább küldjenek emailt.

Legutóbb a tárhelyszolgáltató küldött egy emailt, amiben panaszkodtak, hogy nem tudtak felhívni, pedig szerettek volna köszönteni a rendszerükben. Ha Internetes tárhelyszolgáltató vagy, akkor van email címed, küldjél köszöntést ott. Telefonálni még magyarul is utálok, nem hogy angolul dadogjak.

Az külön szép, mikor hivatalos ügyet intéznék és egyszerűen nincs email cím! A múltkor is intézkedtem volna és 11 telefonszám mellett egyetlen email cím sincs az irodának. Az itteni adóhatóságot is szerettem volna megkérdezni néhány dologról a papírjaimmal kapcsolatban. Nincs email címük! Könyörgöm mi ez? 1968? 2013-at írunk, a telefon már lejárt, egy ideje már van Internet is!

Vegyél mobiltelefont, van benne nyomkövető is. Milyen jó, ha nem vagy elég óvatos, automatikusan küldi az információt a Facebook-odra is és kiírja hogy épp hol vagy. Van aki szándékosan hagyja bekapcsolva. De miért?

És mi ez az iPad őrület? Ahogy olvastam róla, sokkal kevesebbet tud mint egy laptop. Akkor minek? Játszani, zenét hallgatni, meg közepes minőségű fényképeket készíteni? Apám is majdnem vett egyet, de lebeszéltem róla. Lett helyette egy használt, de jó és olcsó de laptopja. Mit csinált volna egy méregdrága iPaddal?

A számítógépekkel és játékkonzolokkal pedig az a gond, hogy tönkremennek. 2 év, 3 év és valami szétmegy benne. 15 évvel ezelőtt még nem mentek tönkre a gépek azonnal. Vettem egy fejhallgatót. Széttört, pedig nem volt olcsó. Aztán kaptam egy másikat ajándékba. Drágát. Széttört az egyik oldala 2 héten belül. Aztán nemrég a másik oldala is ketté tört. Fél éves se volt. Ma vettem egy masszívat, de kegyetlen drága volt. (Az én pénztárcámhoz mérve.) 59 dollárt adtam érte. Igaz, volt 300 dolláros is a polcon. Olyat meg ki vesz?
    Csak remélni tudom, hogy ez a mostani nem megy tönkre azonnal és kibír majd 5-10 évet.

Vettem régebben egy webkamerát. Windows 7 alatt már nem fut. A kamera gyártója igen sokat segített azzal a tanáccsal, hogy "vegyé másikat". Kössz szépen!

Szeretem a számítógépemet, hasznos a két kis kamerám de nem akarok se telefont, se iPadet, még laptopot se, nincs szükségem különféle fényképezőgépekre, se másra. Sajnos egyre inkább úgy tűnik hogy egyszer majd muszáj lesz mobilt vennem, pedig nagyon utálom. Csak azért kényszerítenek majd rá, mert Internetes regisztrációnál kell, mert itt se családom, se barátom, akkor ki akarna felhívni?

Titeket is idegesít ez az egész? A tönkremenésre tervezett elektromos készülékek, a túl sok telefon meg minden.

0 Not allowed!
    Nekem nincs bajom a telefonommal, mert szeretem, hogy egyből látom és el is tudom olvasni a leveleim. Ha meg idegen számról hívnak (szolgáltatók, cégek), akkor egyszerűen nem veszem fel. Itt nem zaklatnak angolul, úgyhogy azzal nincs gondom. De nyilván ez egyéni beállítottság kérdése. Van akit zavarnak ezek a dolgok, másokat nem, vagy kevésbé.
    Ami viszont határozottan bosszantó és mélységesen egyet értek veled, az a készülékek és általában véve a használati tárgyak elképesztő ütemben mennek tönkre. Valamikor a 90-es évek közepétől kezdtek elkúródni a dolgok ezen a téren. Addig lehetett kapni gagyit, ami még mindig jobb volt, mint a mai gagyik, illetve ha az ember rászánta a pénzt és vett egy márkás cuccot, akkor tudhatta, hogy azzal tényleg minőséget vett. Ma már a márka semmit sem jelent, legalábbis a minőséget illetően. A gyártók a profit növelés érdekeben hajlandóak voltak engedni a minőségből, illetve némely esetekben kifejezetten programozzák - különféle gyártástechnológiai módszerekkel - a tönkremenetelt. Ma már nem minőség adja el a terméket, hanem a marketing, az agymosó marketing.
    Anno 1991-ben, a Váci utcai Levis márkaboltba (hű de nagy szó volt ez akkor) vettem három Levis pólót. Azóta eltelt 22 év, de a három póló még mindig meg van. Az egyiken megkopott a felirat, de az anyaguk teljesen hibátlan! Az akkori 100% pamut és a mostani 100% pamut minősége között éktelen szakadék tátong. Ma is képesek lennének ilyen minőséget gyártani, de nem teszik, mert az jelentősen visszavetné a bevételeiket, hisz, ha nem kopik, szakad a termék, akkor nem is fognak venni annyit. Ez logikus. Ugyanakkor jól példázza, hogy a gyártók erőltetik ránk a fogyasztást és nem a szükséglet növekedett ennyire. S mindezt miért? Hogy az adott cég vezetői, tulajdonosai elképesztő luxusban élhessenek. Szóval az ő pazarlási vágyuk miatt kell nekünk is pazarolni a föld erőforrásait és tönkretenni a természetet. Néha azt gondolom, hogy ennek a pazarlásnak a megállítására nem is lenne rossz megoldás egy világméretű összeomlás, amikor a valódi tudás, és a valódi értékek kerülnek újra előtérbe, a fogyasztás pedig normalizálódik a valóban szükséges szinten.
    Csak egy kiragadott példa: A régi, keverőtárcsás Hajdú mosógépek simán elmentek 20-30 évig, és ment volna tovább is, de a háziasszony lecserélte automatára. A váz ment a szemétbe, de a motorját még utána beépítették házilag készített fűnyíróba. Egyszerűen kivégezhetetlen volt a szerkezet. A két és fél éve vásárolt mosógépünk már kehes.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nekem is megvannak még a 15 éves Adidas pólóim, úgy néznek ki, mintha tegnap vettem volna őket. Van egy pulóverem, ami szintén 15 éves, de az se néz ki rosszul azon kívül, hogy néhány cérnaszál kiáll belőle.

20 évvel ezelőtt vettem egy számítógépet, amire néhány éve az új gazdája azt mondta, hogy azóta is működik. Közben én itt már 2 számítógépet selejteztem le, mert örökre elnémultak. Elég egy laza áramszünet és a tápegység, az alaplap, a memória, minden elszáll. 3 HDD meg itt van a hátam mögött. Azok a merevlemezek is csak gondoltak egyet és megálltak.

A telefonok nem azért idegesítenek, mert haszontalan dolgok, hanem mert rákényszerítik a megvásárlásukat az emberekre. Ha van számítógépem, akkor nem akarok telefont. Emailt írni szeretek, ha pedig megadom nekik a nevem, címem, email címem, akkor legyen az elég minden boltnak és a Google-nak is. A tárhelyszolgáltatónak például szándékosan adtam meg helytelen telefonszámot, mert volt egy rossz előérzetem. És milyen jól tettem, mert próbáltak felhívni. (Magyarul a kölcsön kapott telefon gazdáját zaklatták volna mindenféle hülyeséggel.) Arra hogy havonta vegyek egy valamit, azért nem akarok évi 600 dollárt kiadni egy mobiltelefonszolgáltatásra. Se barát, se család nem hívna, mással se akarok beszélni. De sok helyen ha nem adsz meg telefonszámot, akkor nem vásárolhatsz, nem regisztrálhatsz be sehová.

Ott van pl. az a fórum amiről a másik topicban beszélgetünk, oda is meg kell adni telefonszámot és majd ők felhívnak. És ha valakinek nincs telefonja, akkor nem kívánatos személy azon a fórumon? Akinek nincs telefonja, azt már nem veszik emberszámba sehol?

Ha meg idegen számról hívnak (szolgáltatók, cégek), akkor egyszerűen nem veszem fel. Itt nem zaklatnak angolul, úgyhogy azzal nincs gondom.

Nekem amíg volt is telefonom, egyszerűen csak soha nem kapcsoltam be.

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Abszolút egyetértek veled. "Jó látni" hogy azért amerika sem fenékig tejfel. Itthon valamiért az a kép él az emberek egy jelentős többségében, hogy odaát minden klappol és faszán működik...

A műszaki eszközök elavulásáról egy nagyon jó fejtágító videót tudok ajánlani:

Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A villanykörte az külön történet. Próbálják nyomni ezt a fejfájdítós remegő fehér fényű villanykörtét, mert hogy kevesebbet fogyaszt. Igen, csodálatos, csak szédülök tőle, drága és nem mondhatnám hogy tartósabb mint a többi. A fürdőszobában havonta tönkremegy egy. Volt olyan hogy a szobában pár naponta kellett cserélni, mert mindig elpattant benne a szál. Tényleg annyira környezetkímélő, ha egyszer mindig tönkremegy?

Én többek között azért nem megyek vásárolni, mert ha bemegyek a boltba, 5 perc alatt rám jön a fejfájás a remegő fehér fénytől.

A másik amit még utálok az a légkondi. Mindegy hogy egy boltról van szó, egy étteremről, vagy másról, mert mindenhol teljes erővel megy. Meg lehet fagyni nyáron. Szállodába bemész és megcsap a jeges fuvallat. Miért pocsékolnak? Miért akarnak nyáron fázni? Miért nem építik úgy a házakat, hogy ne kelljen légkondicionáló berendezés? A nagyszüleim házában sose volt kánikula, ha odakint 35 fok volt, akkor bent 23. A kamrában meg akkor se volt több 12 foknál, úgyhogy lehetett ott tartani a húst és minden mást, mert semmi nem romlott meg a legnagyobb kánikulában se. Itt meg mindenütt maximumon megy a légkondi.

Egyszer üzleti úton voltam, másokkal együtt egy teremben hallgattam az előadást, de olyan hideg volt bent nyár közepén, hogy kegyetlenül megfáztam.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A mobiltelefonszámok megadásával kapcsolatban nagyon az az érzésem, hogy nem az említett célokra kell a Rendszernek, hanem személyes nyomkövetőnek. Bár ezt bizonyítani nem tudom és ez már inkább összeesküvés-elmélet. De, én nem értem a logikát, hogy mi a lóf***nak a Googlenek az én telefonszámom email fiók nyitásához??? Az más kérdés, hogy egy bolt esetében jól jöhet. Anno, amikor a Skeletoolomat rendeltem egy ír boltból, kellett is. Felhívott a tulaj, hogy elnézést a zavarásért, de az általam választott model már nincs a műbőr tokkal csak a sima műanyag csomagolásban (tok nélkül), hogy az megfelelne-e. Mondtam, hogy tojok a gyári tokra, azok úgyis többnyire elég gagyik, meg majd varrok magamnak olyat, amilyet én szeretnék, szóval küldje. Másnap futárral ott volt a Skeletool.
    Egyébként a technika valóban túl sok mára és az mellett, hogy csak ellustulunk tőle még gyorsabban is mennek tönkre és könnyebben megfigyelhetőek, követhetőek, bemérhetőek vagyunk. Szóval én 98%-ban ellenzem! A mobilnak egyetlen előnye, hogyha bajba kerülsz, akkor szinte bárhonnan kérhetsz segítséget. Akárcsak családot, havert felhívni...nem a rendőröket. Ennek ellenére az enyémben az automatikus adatközlés, letöltés, továbbítás, gps frissítés és minden, ami lokalizálhatna ki van kapcsolva. Ha olyan helyre megyek nem is viszem a mobilt! Máskor meg totálisan szétkapom, hogy még kikapcsolt állapotban se lehessen szórakozni a másik oldalról. EAGLE EYE! Javaslom mindenkinek megnézni azt a filmet! Már nem vagyunk messze tőle...
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    hogy mi a lóf***nak a Googlenek az én telefonszámom email fiók nyitásához?
    A magyarázatuk az rá, hogy úgy biztosabb hogy valódi személy vagy, meg nem vagy spammer, meg nem használod rosszra. Jó, de van olyan akinek egy év alatt 20 telefon is átmegy a kezén. Vagy előfordulhat hogy valaki kölcsön telefonnal regisztrál be. (Mint például én is.) Úgy hogy sok dolog miatt gyenge a magyarázat arra, hogy miért kell nekik.

rendeltem egy ír boltból, kellett is. Felhívott a tulaj, hogy elnézést a zavarásért, de az általam választott model már nincs

Engem is ezért hívtak fel. Berohan a barátnőm a szobába, hogy itt a telefon mondj nekik valamit. Akkor alig 2 órát aludtam, kinyitom a szemem, azt se tudom hol vagyok, erre valaki mondja a fülembe, hogy "jó napot kívánok, ez és ez nincs raktáron, küldjük-e ezt a sokkal drágábbat, vagy mi legyen."

Ez nem olyan döntés amit félálomban hozok, úgyhogy próbált magyarázni, de annyit mondtam neki hogy írja meg hogy mi a helyzet egy emailben és majd válaszolok rá. Kínos helyzet volt annyira álmos állapotban beszélni vele, de emailben később letárgyaltuk a dolgot.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 108
    Given: 5

0 Not allowed!
    Szerintem a technológia nem sok, csak sokan túlzásba viszik
    Nekem a telefonálásra elég egy telefon, mondjuk sima butatelefon. Ez olyan 5-10k forintért kapható, és a mostaniak olyan 2 évet bírnak. A régi telefonom mondjuk 6 évet bírt, és már használtan került hozzám, de jó kis története van (a szemem előtt esett bele egy működő gabonakombájn vágóasztalába, átment rajta, és egészben kijött, ott megvettem a kombájnostól egy tizesért). Aksicsere 3 év után, meg előlap, meg ilyenek. Végül azért cseréltem le, mert már annyi alkatrészt kellett volna cserélni rajta, hogy sok lett volna.

Mikor nem akarom, hogy hívjanak, kikapcsolom, vagy áramtalanítom teljesen. Olyan nincs, hogy alvás közben zavarnak Amúgy meg kamu telefonszámot megadni nem törvénybe ütköző

A terepi használatra tervezett mobilok, laptopok manapság is simán kibírnak 6-8 évet, főleg, ha normál körülmények között vannak használva. Azoknál még talán érvényes az, hogy a magasabb árért minőséget kap az ember.

Senior Member Zöld Október's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én sem vagyok egy nagy telefonbarát. Amikor van barátnőm, akkor miattuk szoktam figyelni, mert jön a fejmosás, hogy "minek van telefonod, ha nem veszed fel?". Egyébként volt, hogy 3 napig hozzá se nyúltam, mert különösebben nem izgatott. Barátnőm néha rám szól, hogy miért nem veszek okostelefont, én meg kérdem, hogy minek? Fotózni nem akarok, játszani megint nem, netezni meg pláne nem! Így is sokat tölt az ember a net előtt, nem kell, hogy suliban, úton vagy épp budin ülve is ezt nyomkodja! Mellesleg az okostelefonok szerintem vackok: hamar lemerülnek, lényesek, sérülékenyek, csak a gond van velük! De nincs szükségem se laptopra, se webkamerára, se mikrofonra, se iPodra (ezt egyébként se tudom, hogy különösen miért jó, pedig fiatal vagyok), se mp3 lejátszóra. Plazma TV megint csak nem kell, amúgy sincs semmi a TV-ben, csak a szemét.
    Telefonra visszatérve: engem marhára tud idegesíteni, ha sokszor keresnek és ha - szerintem - felesleges dumálásokat kell folytatnom. Néha barátnőm rákezd, s egy 30 perces beszélgetés után már a halálomon vagyok!! Nekem az ideális telefonálás 1 és 5 perc közötti, maximum!
    A telefon csak egy eszköz lenne, ami praktikusabbá, könnyebbé tehetné az életet, ehelyett egy olyan dolog, ami az emberi kapcsolatokat károsítja: a szomszéd cimborák nem mennek át egymáshoz, mert telefonon beszélnek vagy face-en, a diákok az iskolában nem figyelnek, mert nyomják a facebookot, a fiatalok pedig az utcán zombiként közlekednek, mert a hülye telefonjukat bámulják! Szóval én ebben a kérdésben Túlélő pártján állok.

Ami pedig azt illeti, hogy miért is mennek tönkre a dolgok, arra itt egy jó kis dokumentum film:
    http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A tönkremenésről annyit, hogy ugye 3 felé tört a fejhallgatóm. Eléggé új volt, és 30 dollár nem is annyira kevés. Azt hittem, hogy nagy a fejem és azért. De most mondta barátnőm, hogy most az övé is eltört. Ugyanolyan volt az övé is, és mivel ő apró termetű, így biztosan nem a fejméret volt a gond. Inkább a fejhallgató sz.r minősége.