Oldala 3 of 24 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 231

Topic: Túl sok a technológia

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 202
    Given: 356

0 Not allowed!
    Hozzák a telefont, hogy engem keresnek. Mobil, egy rendelés miatt hívtak. Kb. egy büdös szót nem értettem abból amit mondtak. Hogy az egyik póló nincs raktáron, meg már nem is gyártják, meg csak M-es méretben van, mit csináljanak. De mindez olyan halk volt, hogy kb. 10x szóltam neki, hogy nem értem mit mond. Nem a hívó miatt, hanem mert a telefon használhatatlan. Mert mobil, mert nincs rajta kagyló mint a régi vonalas telefonokon, amik még valamennyire használhatóak voltak. Mindig leírom, hogy "ne hívjanak telefonon, ha kell valami küldjenek emailt". Nem véletlenül. Használhatatlan az egész high-tech technológia. Jelenleg így nem is tudom hogy akkor most küld M-es méretű pólót, vagy más fajtát küld, vagy mi lesz. Nem mintha annyira számítana, mert nem nekem lesz, de azért nem lenne rossz tudni, ha már fizetek érte.

Mobiltelefonok.

Ráadásul néztem egy hírvideót, élő adásban jelentkezett egy riporter, mutatta a kamera, két mondat között a mobiltelefonját babrálta. 2 percre nem tudja letenni míg adásban van?

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 115

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    2 percre nem tudja letenni míg adásban van?
    Nem. És egyre többen nem. Melóhelyen a rövid szünetben enni is alig van idő, mégis a többség egyik kezében a telefon, másikban szendvics vagy cigi...
    Anyám is múltkor kérdezi, mit csinál a sok fiatal a buszon a telefonjával? Az ujjukat rángatják folyamatosan rajta le-föl, jobbra-balra .

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ne is mondjátok, tegnap nagy családi ebéden voltam, keresztapám meg a két fia folyamatosan a telefont nyomták, úgy lett rájuk szólva, hogy ugyan tiszteljék már meg az egybegyűlteket azzal, hogy nem akkor facebookoznak,youtubeoznak meg játszanak max hangerőn.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ez a függés lesz a "civilizált" embert veszte! A mostani generáció egy durva agymosáson vesz részt, melynek célja a totális beetetés!
    Egy mostani fiatal, nem tud megmozdulni a telója nélkül. Nem tudják a régi emberek életvitelét, és hogy hogy tudtak elektromosság nélkül megélni 10 ezer éveket??
    Egy mostani fiatal egy vész esetén körbe-körbe rohangálna maga körül és várná a segítsége! Nem tudnak élelmet szerezni, szerszámokat készíteni, hogy utána azzal tudjon boldogulni. Nem ismerik a mezőgazdasági növényeket, állatokat.
    Túl sok a technológia valóban! Annyira sok és haszontalan, hogy a lényeges technikák már háttérbe szorultak, szinte elvesztek. Maradt a szórakozás, a bulis dolgok, a sok hasznavehetetlen ámítás.
    Nagyon kevesen vagyunk, kik a családjukat, környezetüket próbálják felkészíteni az lehetséges elkövetkező nélkülözésre, melyben csak olyanok élhetnek/élhetik túl kik rendelkeznek az alapvető (nem is olyan (régmúlt) életvitel ismeretével. Röviden: pl. ismerik a régi paraszti/tanyasi életvitelt és (!!) bekészítették a megfelelő szerszámokat, dolgokat ehhez.
    Egy nagy katyvasz esetén a városban lesz a legnagyobb elhullás (szinte 100 %), utána a városok sugarában, mert a városi hordák -akik akár a magukból kivetkőzött addig becsületes polgárok is lehetnek-, mindent felesznek amit érnek. Mivel nem rendelkeznek alapvető tudással a témában, egy pár szem krumplit sem hagynak, hogy abból majd jócskán teremjen a köv. évben.
    Mit fog érni a mai technika akkor? Semmit! Sőt hatalmas nagy hátrányt fog jelenteni azok számára, kik ennek a bűvkörében, hatalma alatt élnek most.

Ha valóban igaz az "1 milliárd ember maradhat" elmélet, akkor azt ilyen technikai függés mellett könnyen végre fogják hajtani... akár most, bármelyik pillanattól.
    Last edited by Ordinis.Esse; 10-10-2013 at 06:33 AM.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Ne feledjétek! A zombik kevésbe technológia függőek!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Szörnyű ez a néphülyítés ami most megy, tényleg. Nem rossz dolog a technológia, de ilyen szinten függeni tőle már-már beteges. Van egy ismerősöm, aki MINDEN pénzét ilyenekre költi. Ki jött a legújabb akármilyen okosteló, megvette, oké, nekem is volt, újdonság varázsa. Aztán fél év múlva kijött annak egy új változata, ami kb az ég világon semmivel nem jobb mint az előző, megvette, bukott kb 50 ezret. Megvette kicsit később az annál is újabbat, megint sok tízezer mínusz, 2 hónappal később ugyan olyat vett csak más színben, most meg egy még újabbat, ami kb annyiban különbözik, hogy akkora, mint egy vasalódeszka. Száz ezer mínusz. A kérdésre hogy ez minek meg mivel jobb nincs értelmes válasz, csak az, hogy mert jobb. Ugyan ez volt a helyzet a tv-vel, számítógépekkel is. Mert jobb, és kész. Természetesen mindegyik készülékkel csak a fészbukozás meg netezés megy, amit a 35ezer forintos 7éves laptopomon is lehet, tökéletesen működik. De az nem jó. Most akar táblagépet is venni

Nekem nem tisztem megmondani, hogy ki mire bssza el a pénzét, én pl könyveket gyűjtök, másnak biztos az értelmetlen. De ilyenkor falba tudnám verni a fejem, meg akkor, amikor a 4-5 éves gyereknek tabletet vesznek meg ájfont (családomban vannak ilyen elmebetegek), mert az kell. Szerencsétlen göthös gyerek se úszni se focizni se semmit nem tud, sikítva szalad minden állattól és elfújja az első szellő, de a tabon már profin mennek a játékok.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 115

0 Not allowed!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Valamelyik topicban írtam, hogy mennyire nem vagyok próféta a saját hazámban. Történet: ismerősök vannak nálunk. A nappaliban vagyunk és beszélgetünk. Ismerősöm erős mobilfüggő(ha nem érkezik néhány percenként esemes mondjuk a tókiói tőzsde pillanatnyi változásáról, akkor már idegesen röpköd a pillája és feszeng). Kapja a telefont és hívja a feleségét kérdve: mikor hozod már a kávémat? Feleség a konyhában volt tőle kb. 4 méterre és látta is, hogy ott van. Ez milyen? Ennek miféle esélyei lesznek, ha eldurran a rendszer?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 202
    Given: 356

0 Not allowed!
    Én egész nap a Neten vagyok, de ha tegyük fel nem megy néhány órán át, attól még nem esem kétségbe. Kimegyek ha jó idő van. Csinálok mást. Olvasok valamit. Ellenben a barátnőm Net nélkül 3 perc után már idegesen kapkod és elkezd mérgeskedni, kábeleket rendezgeti, magyarázni kezd hogy csináljak valamit mert nincs Net.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Én egész nap a Neten vagyok, de ha tegyük fel nem megy néhány órán át, attól még nem esem kétségbe. Kimegyek ha jó idő van. Csinálok mást. Olvasok valamit. Ellenben a barátnőm Net nélkül 3 perc után már idegesen kapkod és elkezd mérgeskedni, kábeleket rendezgeti, magyarázni kezd hogy csináljak valamit mert nincs Net.
    Ja. Mert vészesen leesett a vérNet szintje.