Oldala 1 of 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 42

Topic: Rejtekhelyek

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Rejtekhelyek

Mi a helyzet, ha csupasz seggel kell menekülnöd?
    Ha nálad van, de elfogy a BOB -ban tárolt cucc, és nincs lehetőséged hazamenni utánpótlásért?
    Ha nem bírod magaddal cipelni az összes dolgot, ami kellhet?

Ekkor jön jól, egy előre elásott, elrejtett kincsesláda.

Mint egy titkos raktár a DOOM-ban.

Te gondoltál már erre?

Mibe, hol, és mit tennél, tettél?

Hordó, hullazsák, faláda, barlang, tó feneke, elásni, elrejteni, láncrakötni és kihúzni, vagy szerszámmal, zárral zárni?

Mekkora legyen, 30-200 liter?

Mi legyen benne?

Hány darab lenne optimális?

És ilyen messze tőled?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 117
    Given: 199

0 Not allowed!
    Nálunk külön elásandó tárolókat is árulnak. A légmentesen zárható műanyag valószínűleg a legjobb választás. Emlékszem hogy az egyik webboltban Mossberg 500-asokat árultak elásható tárolóval, túlélőkönyvvel és egyéb hasznos cuccokkal.

Szerintem az lényeges hogy saját területen ásd el, főleg ha sok/drága dolog van benne, mert ha valaki kikaparja magának akkor oda a holmid. Vagy olyan helyre vidd, ahol még kincsestérképpel se találnák meg, ami közterület, nem más helye, illetve ahová biztos nem fognak X év múlva felhúzni egy épületet, vagy beásni egy mélygarázst.

És persze ne felejtsd el hogy hol van. Az sem utolsó szempont.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Szerintem az lényeges hogy saját területen ásd el,
    Pont hogy nem!..mivel amikor szükség lesz rá,eltűnik az a fogalom,hogy "saját hely" és az "enyém"!..az lesz a Te területed,ahol éppen vagy és amit meg tudsz védelmezni...ez igaz mindenfajta "tulajdonra" is!Praktikusan,ha ilyen tartalék készlet elrejtésén gondolkodik valaki,olyan helyet válasszon ,ami másoknak kevéssé vonzó,de Ő maga kitűnően ismeri és elboldogul a területen.
    Mi legyen benne?
    Jó előre kijelölsz magadnak egy elméleti területet,amit alkalomadtán "saját területnek"gondolsz.Ez kb 2-5 km2,...egy ekkora terület kitűnően ellát egy családot,vetés,stb nélkül is(víz legyen).
    Aztán azt kell belerakni ami az adott terület forrásainak a megszerzéséhez szükséges.(annyi élemet úgysem tudsz bele rakni ami elé(kis kaja az induláshoz,amíg beindítod a dolgokat.
    De nagyon ismerni kell a terciát minden évszakban!..az,hogy elásod és majd kiugrassz az tuti bukó,rendszeresen ismerkedni kell a helyszínnel.
    Az adottságokhoz pakolj!
    Pl. ha mocsaras,tavas,sárvizes a tercia..esőruha,gumicsizma,peca cucc ill halász háló...gázfőző(mert kevés a fa),macséta(mert sok a szálas növény). szúnyog riasztó.....
    --de ha hegyvidék,akkor kényelmes bőrbakancs+kamásli,balta,tűzgyújtó eszköz(mert sok a fa).kullancs riasztó+csipesz....
    Alap cucc!
    -Két olcsó vödör(mosogatás,mosás,tisztálkodás,vízhordás(esőví z gyújtés),talált dolgok "haza" szállítása
    -tisztálkodó cucc,mosó szappan,mosogató cucc,törölköző,konyha ruha,
    -tű+cérna,
    -gyógyszer+kötszer
    -pálesz,fűszerek,oliva olaj
    -egy-két heti konzerv
    -szerszámok az adott területre!!!!!
    -menedék ,sátor,ponyva,ki mit szeret...azért az megvan,hogy hetekig nem lehet egy ponyva alatt élni..(csak úgy mondom)
    -ruházat négy évszakra(kidobásra szánt melós gönc,egyebek)
    -edények,konyhai cuccok!!!!!
    -szakkönyvek (gomba határozó,gyógynövényes,vadnövényes könyv,...)
    -élelem szerző cuccok(horgászat,vadászat,csapd.....(ja ezt nem preferáljuk nyilvánosan)
    -víztisztító!!!!! 20 liter/nap/fő alsó hangon (pl egy gomba pöri elkészítése két személyre min 2 liter tiszta vizet igényel +tisztálkodás,mosás ..ha nem adsz a higéniára letetvesedsz,rühes leszel és meghalsz+ivás 3 liter,akkor is igyál ha nem vagy szomjas,segít tisztítani a szervezetet..mert lesz genya bőven)
    -kétszáz literes hordó minimum!
    -----és a helyismereted!!!!!+a tudásod!!!!...fotelból nem fog menni!
    20161015_090307.jpg20161015_103027.jpg
    Last edited by Doom; 10-19-2016 at 04:12 AM.

0 Not allowed!
    Sztem 30-60 literes műanyag hordó elegendő, akár 3 személyig is. Elásva.
    Mi kell bele?
    - konyhakések, több
    - öngyújtók, sok
    - ponyva
    - használt ruhák, cipők, MÉRETHELYESEN, télre készülve, (dokkmunkás) sapka
    - fejenként 4 liter víz műa. palackban (életmentő lehet)
    - 1 kis zseblámpa, tartalék elemmel
    - fejenként 2db 40 dekás konzerv, konzervnyitó
    - cukor, só, /sós/mogyoró zacskóban (elállnak)
    - saját gyógyszer, amit szedni szoktál
    - minimális kötszer
    - tartalék SZEMÜVEG. Jó a távollátóknak! Ők tudnak venni + jelű olvasószemüveget pl. a Tesco-kban. Mínuszos nem létezik!
    - horgászkészség, egyszerű
    - 10 m jó kötél
    - valamilyen hátizsák, oldaltáska, fejenként 1+
    - legalább fénymásolt térkép a körzetről.

Ennyi. Biztosan hagytam ki valamit, de ezek nélkülözhetetlenek.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 21
    Given: 1

0 Not allowed!
    Most csak ugy eszembe jutott, hogy van elasott kincsem
    Olyan 8-9 eves lehettem mikor nagyszuleim kertjebe elastam egy kincses ladat. Volt benne uveg golyo, bicska,madzag, autos kartya meg ez az, aprosagok. Aztan nagyszuleim meghaltak a kincseslada meg elfelejtodott. Egy parszor mar eszembe jutott azota de meg mindig ott van, remelem. Legkozelebb ha otthon leszek elmegyek erte. Hatha beenged az uj tulaj.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 21
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Treff király Hozzászólás megtekintése
    Sztem 30-60 literes műanyag hordó elegendő, akár 3 személyig is. Elásva.
    Mi kell bele?
    - konyhakések, több
    - öngyújtók, sok
    - ponyva
    - használt ruhák, cipők, MÉRETHELYESEN, télre készülve, (dokkmunkás) sapka
    - fejenként 4 liter víz műa. palackban (életmentő lehet)
    - 1 kis zseblámpa, tartalék elemmel
    - fejenként 2db 40 dekás konzerv, konzervnyitó
    - cukor, só, /sós/mogyoró zacskóban (elállnak)
    - saját gyógyszer, amit szedni szoktál
    - minimális kötszer
    - tartalék SZEMÜVEG. Jó a távollátóknak! Ők tudnak venni + jelű olvasószemüveget pl. a Tesco-kban. Mínuszos nem létezik!
    - horgászkészség, egyszerű
    - 10 m jó kötél
    - valamilyen hátizsák, oldaltáska, fejenként 1+
    - legalább fénymásolt térkép a körzetről.

Ennyi. Biztosan hagytam ki valamit, de ezek nélkülözhetetlenek.
    Az elem meddig all el? Fold alatt hidegben lemerul nem? Nekem mindig lemerulnek az elemek a kocsiban tartott zseblampakban telen, ugy, hogy nem is hasznalom oket.
    En inkabb olyan kezzel hajtos lampat tennek bele.

0 Not allowed!
    Teljesen jogos a kézzel hajtott lámpa! Igaz!

Még valami nagyon kell a készletbe: arab-magyar, magyar-arab szótár!!

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 71

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    Az elem meddig all el? Fold alatt hidegben lemerul nem? Nekem mindig lemerulnek az elemek a kocsiban tartott zseblampakban telen, ugy, hogy nem is hasznalom oket.
    En inkabb olyan kezzel hajtos lampat tennek bele.
    Én napelem + töltésvezérlő + szuperkondenzátor kombó használatát tervezem.
    Ezek a kondik elérhetőek egészen a KWh nagyságrendű kapacitásig.
    Olcsóbbak mint az akkumulátorok (kapacitás/ár arány alapján), legalább fél millió töltés/lemerítési ciklust elbírnak (normál használat mellett), működnek mínusz 30-40 fokban is, a beletáplált energia 95%-a kinyerhető belőlük, könnyűek(egy 3000Farád kapacitású csak 500 g), gyorsan tölthetőek, kapacitásuk nem csökken illetve rendkívül jó az energia sűrűségük.

Nagyon lassan merülnek le amikor nincsenek használva. Mint kb. egy normál lítium ion akkumulátor.
    Last edited by mmilan21; 10-19-2016 at 07:27 AM.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 117
    Given: 199

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Pont hogy nem!..mivel amikor szükség lesz rá,eltűnik az a fogalom,hogy "saját hely" és az "enyém"!..az lesz a Te területed,ahol éppen vagy és amit meg tudsz védelmezni...ez igaz mindenfajta "tulajdonra" is!Praktikusan,ha ilyen tartalék készlet elrejtésén gondolkodik valaki,olyan helyet válasszon ,ami másoknak kevéssé vonzó,de Ő maga kitűnően ismeri és elboldogul a területen.
    Gondolj arra, hogy ha magánterület, akkor be se mehetsz oda. Ha közterület, akkor azt eladhatják és később magánterületté válhat. Arra építkezhetnek is. Illetve akár az önkormányzat áshatja fel, építhet rá dolgokat. Csak az a biztos ha a saját területeden van a holmi. Persze el lehet ásni bármit, bárhová, csak tudni kell hogy esetleg más megtalálja, vagy rákerül pár tonna beton, esetleg fát ültetnek rá és ásáskor rábukkannak.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Gondolj arra, hogy ha magánterület, akkor be se mehetsz oda. Ha közterület, akkor azt eladhatják és később magánterületté válhat. Arra építkezhetnek is. Illetve akár az önkormányzat áshatja fel, építhet rá dolgokat. Csak az a biztos ha a saját területeden van a holmi. Persze el lehet ásni bármit, bárhová, csak tudni kell hogy esetleg más megtalálja, vagy rákerül pár tonna beton, esetleg fát ültetnek rá és ásáskor rábukkannak.
    Igen,igen csak már annyiszor rám lett szólva ,hogy maradjak a topic témájánál,....az pedig ez!
    Mi a helyzet, ha csupasz seggel kell menekülnöd?
    Ha nálad van, de elfogy a BOB -ban tárolt cucc, és nincs lehetőséged hazamenni utánpótlásért?
    Ha nem bírod magaddal cipelni az összes dolgot, ami kellhet?
    A topic indítója egyértelműen definiálja,hogy nem marad a saját területén,birtokán..hanem evakuál onnan!
    Persze nyilván jobb a saját területen elrejteni,de nem ez az indító gondolat..hanem ha el kell hagyni az ott hont mi legyen.
    De hasznos ötletek figyelembe venni,hogy eladhatják stb.
    a dolog érdekessége,hogy most így vagyok...eladták a területet,ahol az egyik menedék helyem van.
    De a jóság benne,hogy csak konceociót kapott,mert természet védelmi terület..úgyhogy kivágási engedélye van,de ültetni is kel helyette.Amúgy mindenki szabadon látogathatja!..úgyhogy nagy vész nincsen!
    A másik,hogy a geddon után,amikor nincs kormány,önkormányzat,szolgáltatás,termelés,szervek ,gazdaság...ugyan lobogtathatja valaki a tulajdoni lapját!
    Kit hív fel...és mivel?
    Én napelem + töltésvezérlő + szuperkondenzátor kombó használatát tervezem.
    Nehogy elásd..vagy jól szárítsd ki.Amúgy mire kell ?
    Szerintem amikor már az ilyen mindennek vége készletre szorulunk..az már annyira extrém helyzet,hogy nem kell villamos energia..még elem sem...még lámpa sem(amúgy ritkán van sötét éjszaka).
    Szerintem az ilyen készletbe csupán a létfenntartáshoz szükséges dolgok kellenek (legalábbis én csak azokat rakok).
    De mindenki menjen ki az alkalmasnak vélt helyre,minimál cuccal!
    Először csak picit..csak úgy kirándulni..majd egyre több időt.
    Füzet ceruza és kezdje írni...ez is kéne+meg ez is kéne...aztán próbálgassa...majd egyre többet,akár egy hétvégét...egy idő után kialakul mi kell és mi az ami tök felesleges!
    Ez csak hosszas gyakorlással fog menni!(ezért kellenek a találkozók).
    Amúgy ott van minden csak ismerni kell..és mindenki rá fog jönni...milyen keveset tud!
    pl. ez étel..ismeri valaki? 20161019_153126.jpg