Oldala 2 of 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 42

Topic: Rejtekhelyek

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 112

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    pl. ez étel..ismeri valaki? Csatolmány 7554
    Épp tegnap szedtünk ilyet. Ez a déli tőkegomba

Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Nehogy elásd..vagy jól szárítsd ki.Amúgy mire kell ?Csatolmány 7554
    Nem akarom elásni, csak adtam egy tippet hogy mit lehet érdemes használni akkumulátor helyett.

Akkumulátor helyett szuper kondenzátorokat fogok venni. Ha bírják 10 évig - ahogy a dokumentációban szerepel - akkor már megéri ilyenbe beruházni.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Tároló kapacitása és ráfordítható anyagiak szabnak csak gátat. Akár elásható egy új élet elkezdéséhez szükséges START PACK is.
    Ha egy reális lehetőséget vizsgálunk, akkor én csakis külterületen és saját földön ásnék el bármi hasznos cuccot. Belterületen szembetűnő lehet az elásás és a kiásás is. Külterületen meg egy bokros rész közepén senki sem vesz észre. A saját terület is lényeges, mert ott a tulaj tudta nélkül nem történik talajmozgatás. Más külterületi tulajdonán bármikor lehet faültetés, tuskózás, mélyszántás, locsolórendszer fektetés, tóásás, stb. Vagy akár az is lehet, hogy világvége után oda települ egy fegyveres család.
    Ha a tanyámon a melléképület mögé elások egy hordót és fölé rakok egy törmelékrakást, akkor azzal nem foglalkozik senki.
    Tartalom: Két öltözet meleg ruha, 2-3 takaró, ponyva vagy fólia, ami alatt el lehet tölteni egy-két éjszakát szárazon. Napokra elegendő ivóvíz és konzerv készlet. Fűrész, balta, kések, egy marék öngyújtó. Terület vadfajtáitól függően csapda alapanyagok. (drót, szeg, stb.)
    160 literes műanyag hordó, lezáráskor sziló a fedél alá és akkor biztosan légmentesen zár.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 68
    Given: 112

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    160 literes műanyag hordó, lezáráskor sziló a fedél alá és akkor biztosan légmentesen zár.
    Pont én is így tettem el, zártam le egy adag tartós élelmiszert egy műanyag hordóban.
    A környezetének köszönhetően pedig láthatatlanná vállt.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Amit látok,hogy nem tudjátok értelmezni,hogy mit jelent az "összeomlás" szó!
    nem tudjátok értelmezni a "saját"ill.a "magántulajdon" fogalmát.
    Magántulajdon!
    A forgalomban lévő,a regnáló hatalom által kibocsájtott csere eszközért megvásárolt dolog(föld,kocsi,televízió,kenyér). Értékét(ennyiért eladható másnak) és a tulajdonos személyét (nyilvántartások) a regnáló hatalom biztosítja.
    Vitás esetben(pl lopás,csalás,sikkasztás,..) a regnáló hatalom által kijelölt szervezet(bíróság),dönt a dolog tulajdon jogáról.
    A magántulajdont az erőszak szervezetek biztosítják(ideális esetben),hogy az a nyilvántartott tulajdonosnál is maradjon,ő rendelkezzen felette.
    Eddig meg van?
    Tehát addig mondhatja valaki bármire az,hogy "az enyém",amíg működik az állam!Mindenki a bizonyított (pl telekkönyv,törzskönyv,számla,adás-vételi szerződés) tulajdon jogát az állam közre működésével érvényesítheti!
    Most következik a lényeg!..egy kis képzelő erő!...nincsen állam,nincsenek erőszak szervezetek,..nincs vagy nem működik,vagy részlegesen működik(nem jut mindenhová rendőr,tűzoltó,bíró,stb).
    Tehát ha nincsen állam fabatkát sem érnek ,a tulajdon jogot bizonyító okiratok és más papírok,igazolások...egyszerűen nincsen akihez jogorvoslati kérelemmel lehetne fordulni!
    Ezt tessék már megérteni végre!(tudom,hogy nehéz )
    Így egy komolyabb összeomlás esetén érvényét veszítik azok a szavak,hogy "magán terület","közterület","tulajdonos","enyém".
    Egy olyan eseménynél,amikor nincsen akkora baj.pl hurrikán,jégeső,hóhelyzet....nem kell elásott hordókban gondolkodni...mert otthon a polcon is kitűnően el vannak a cuccok.Előbb-utóbb helyre áll a rend!Ha van pár fosztogató azt meg el kell zavarni..oszt annyi.
    Amikor ezekre az elásott készletekre szükség van,a topic témája szerint "csupasz seggel",el kell hagyni az otthont.(elzavarnak,megsemmisül,frontvonalba kerül,fenyegetve érzi valaki magát,ipari katasztrófa miatt evakuált területen van,radio aktívvá vált,...)
    Tehát semmit sem ér a ház melletti készlet..ennyi erővel a konyha szekrényben is lehetne!
    Persze lehet úgy,hogy elmenekül valaki a fosztogatók elől...aztán ha elmennek visszatér...akkor jó ez a készlet!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 198
    Given: 351

0 Not allowed!
    Ha valaki egy tanyán él, akkor ott nem sokat számít hogy milyen papírja van, mert úgyse kéri el tőle senki. És egy összeomlás után se menne oda valaki hogy papírok után érdeklődjön. Arra kell a nyílpuska, hogy megvédhesse ami az övé.

Gondolj bele, összeomlás van, nincs törvény, mindenki azt csinál amit akar, nincs büntetés. Erre te bemászol egy kerítésen egy olyan területre, ami sose volt a tiéd és az eredeti tulajdonos ott jogosan kerülne veled összetűzésbe.

Nálunk meg mi lenne. Szerintem aki bemenne más házához, azonnal lelőnék egy igazi nagy összeomlásban. Még anélkül is. Még mos is lelőnek embereket ha be akarnak menni más házába, sokszor azért is ha csak más kertjébe mennek.

Csak azért említettem meg, mert ha most elásol valamit valahol és visszamész érte, akkor nem ver agyon a hely tulajdonosa. De egy törvény nélkül maradt világ esetén erre már nem vennék mérget. Én ezért javasoltam a magánterület dolgot. Persze ez csak a személyes véleményem.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    A topic leírásában egyszer sem szerepel az összeomlás szó, de még csak az sem, hogy elveszted az otthonod. Arra keres választ, hogy hová és mivel felszerelve rejtenél el egy "kincsesládát".
    A Magyar vidéki emberből kiindulva én azt mondom, hogy nem számít a tulajdoni lap, amit megszerzett az ember azt meg is védi. Ez a nép nem egy vándorló típusú életformát él. Évszázadok óta arra törekszik a többség, hogy "saját" földje, háza legyen. Most is működik a tulajdon védelme, szerintem egy katasztrófa, háború, stb. alatt, után még inkább fokozódna ez.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 4

0 Not allowed!
    Beásott hordóhoz:
    - patkány be tudja rágni magát
    - esők után a bolygatott talaj átrendeződik, mozog, a hordót behorpaszthatja, emiatt lehet hogy a fedél nem fog zárni rendesen.

Szerintem akkor érdemes hordót beásva tartani ha viszonylag gyakran hozzá kell férni a tartalmához pl készletek forgatása miatt.
    Hosszabb távra inkább PVC szennyvízcső, mindkét végén dugóval, leragasztva PVC ragasztóval. Nyitáshoz egy fűrészpengét lezsírozva, csomagolva elrejteni a közelében.

A patkány valószínűleg a PVC csövet is ki tudja rágni de jobban bírja a gyűrődést minden szempontból.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló yeahno Hozzászólás megtekintése
    Beásott hordóhoz:
    - patkány be tudja rágni magát
    - esők után a bolygatott talaj átrendeződik, mozog, a hordót behorpaszthatja, emiatt lehet hogy a fedél nem fog zárni rendesen.

Szerintem akkor érdemes hordót beásva tartani ha viszonylag gyakran hozzá kell férni a tartalmához pl készletek forgatása miatt.
    Hosszabb távra inkább PVC szennyvízcső, mindkét végén dugóval, leragasztva PVC ragasztóval. Nyitáshoz egy fűrészpengét lezsírozva, csomagolva elrejteni a közelében.

A patkány valószínűleg a PVC csövet is ki tudja rágni de jobban bírja a gyűrődést minden szempontból.
    Ha a patkány kitudná rágni a PVC csövet, akkor nem abból építenék a szennyvízhálózatokat. Az esővíz tárolók is műanyagból készülnek. Szerintem nincs azzal semmi gond.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    A topic leírásában egyszer sem szerepel az összeomlás szó, de még csak az sem, hogy elveszted az otthonod
    Mi a helyzet, ha csupasz seggel kell menekülnöd?
    Ha nálad van, de elfogy a BOB -ban tárolt cucc, és nincs lehetőséged hazamenni utánpótlásért?
    Ha nem bírod magaddal cipelni az összes dolgot, ami kellhet?
    Ha nem veszíted el az otthonod...nem kell "csupasz seggel menekülnöd"...hanem otthon maradsz.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Folytassátok csak !

Minden irány járható, és reális.

A patkányokra Én nem is gondoltam.

A vitában az is kiderül, kinek, mi a félelme.

Sokak viszont tényleg nem értik, mekkora lehet egy gebasz mérete, ideje, hatásköre.

Én PL. a többi emberre is úgy fogok tekinteni, mint egy zombira, gebasz esetén.

Még mozog, de már menthetetlen.(Még él, de mivel Ő nem prepper, halálra van ítélve) Veszélyes, hiszen csak ártani tud nekem, ha észrevesz.
    (észreveszi, hogy van valamim, ami neki nincs, és ezért képes ölni is)