Oldala 3 of 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 42

Topic: Rejtekhelyek

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Folytassátok csak !
    Szívesen,mert a menekülő csomag(bob..ááá, elcsesztem most át lesz helyezve a bob topicba) és ez a téma a kedvencem.
    Minden irány járható, és reális
    . De minden téma különböző topicban!...kérem szépen itt rend van!
    (nem is merem bele írni,hogy tennék bele olcsó légpuskát...mert akkor a légfegyver helye topicba lesz áthelyezve)
    A vitában az is kiderül, kinek, mi a félelme.
    Ha lemeri írni!..ha nem akkor az a félelme!
    Én PL. a többi emberre is úgy fogok tekinteni, mint egy zombira, gebasz esetén.
    Kérem a moderátort azonnal áthelyezni ezt a hozzászólást a zombis topicba!
    Még mozog, de már menthetetlen.(Még él, de mivel Ő nem prepper, halálra van ítélve) Veszélyes, hiszen csak ártani tud nekem, ha észrevesz.
    (észreveszi, hogy van valamim, ami neki nincs, és ezért képes ölni is)
    ---otthon védelmi topic....
    Ejnye Testvérem,hát milyen rendetlen hozzászólásod volt!Tessék a megfelelő topicba írni!

Bocs,csak vicc!..végül is Túlélőnek szólt!Bármit áthelyezhetnél bárhová,bármilyen indokkal!

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    Szívesen,mert a menekülő csomag(bob..ááá, elcsesztem most át lesz helyezve a bob topicba) és ez a téma a kedvencem.
    . De minden téma különböző topicban!...kérem szépen itt rend van!
    (nem is merem bele írni,hogy tennék bele olcsó légpuskát...mert akkor a légfegyver helye topicba lesz áthelyezve)
    Ha lemeri írni!..ha nem akkor az a félelme!

Kérem a moderátort azonnal áthelyezni ezt a hozzászólást a zombis topicba!

---otthon védelmi topic....
    Ejnye Testvérem,hát milyen rendetlen hozzászólásod volt!Tessék a megfelelő topicba írni!

Bocs,csak vicc!..végül is Túlélőnek szólt!Bármit áthelyezhetnél bárhová,bármilyen indokkal!
    Lépj már túl és ne hisztizz... Ennek a hozzászólásodnak pont nincs köze a topichoz.

Atyesz.

Mindenkit kinyírsz majd aki nem prepper? Senkivel sem próbálsz majd kereskedni, együttműködni, stb.? Hogyan állapítod meg, hogy prepper és nem egy jól felszerelt turista vagy egy erdei remete?

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Lépj már túl és ne hisztizz... Ennek a hozzászólásodnak pont nincs köze a topichoz.
    Igazad van! ..Át is kell helyezni a "Lépj már túl és ne hisztizz"topicba...a "panaszláda"mellé kéne egy ilyet is nyitni!
    Mindenkit kinyírsz majd aki nem prepper? Senkivel sem próbálsz majd kereskedni, együttműködni, stb.? Hogyan állapítod meg, hogy prepper és nem egy jól felszerelt turista vagy egy erdei remete?
    Ennek a hozzászólásodnak pont nincs köze a topichoz.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ádám Csaba!

Ha nincs hatalom a háttérben, akkor mindenki mindenki ellen van.

Amíg észrevétlen vagy, addig nem kell külön védelmet felállítani.
    Tudok olyan pénzszállító céget, aki civil autóval, civil ruhás dolgozókkal visz pénzt, és még soha senki nem akarta őket kirabolni.

Bármikor előfordulhat, hogy egy felderítőbe botlassz. Okosan megkérdezi, milyen cserealapod van. Mondjuk van örök élete, vagy összes fegyver kódja, vagy ingyen söre, ingyen nője. Szóval valami amire mindenkinek szüksége van, és muszáj nagyot villantani, hogy alkuképesnek tűnj a szemében, és, hogy a tiéd legyen a szent grál. Aztán a választól függően később megkeres a jobban képzett barátaival, akik többen vannak, kegyetlenebbek, mint amit Te magadról elképzelnél. Folytassam? Hol a legegyszerűbb pontot tenni e történetre? Lelövöd, kirabolod, mert alig van valamid, leállsz alkudozni, (amit nem értek, mert ha van valamid, miért adnád oda, ha el is veheted?) és kockáztatsz, vagy észrevétlen maradsz, mert meg van mindened. A legnagyobb rabló banda is csak addig marad életben, amíg van kitől rabolni. Ha többen maradnak életben rosszak, hamarabb élik fel a tartalékokat, a lopott cuccokat, és hamarabb tisztul meg a világ tőlük.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Lelövöd, kirabolod, mert alig van valamid, leállsz alkudozni, (amit nem értek, mert ha van valamid, miért adnád oda, ha el is veheted?) és kockáztatsz, vagy észrevétlen maradsz, mert meg van mindened.
    Volt régebben egy fórumtárs Morpheusz ,aki azt azt mondta ,hogy Doom(ez csak egy nick)fosztogatásra készül,mert van a felszerelésbe feszítő vas is.
    Mivel ez prepper fórum,nem fosztogató fórum..így talán helyénvaló is volt.
    Nincsen "zártörő" topic,nincsen "biztonsági ajtón való behatolás" topic,nincsen "hogyan verem le és rabolom ki" topic.
    (ja...ne helyezd már át LÉCCI!..itt merült fel a téma,itt van értelme hozzászólni...KÖSZI!)
    észrevétlen maradsz, mert meg van mindened
    Igazából ez a fórum erről a gondolatról szól!..Milyen zár legyen,hogy ne lehessen feltörni,milyen legyen a biztonsági ajtó,hogyan védekezz azok ellen akik le akarnak verni és kirabolni!
    Ez így rendben is van!?
    ..és akkor jön a logikai bukfenc!
    Készülünk mindenféle okossággal,mert mi prepperek tudjuk értelmezni a mondatot.."EZ VELEM NEM TÖRTÉNHET MEG"....Tehát tisztában vagyunk vele,hogy igenis a világ gonosz is tud lenni,lehetnek ínséges idők,nem mindig szép az élet..és ez ránk is vonatkozhat...ezért készülünk!
    Eddig meg van?
    Na most akármennyi a konzerv mennyisége,bármilyen tuti a védelmi rendszer bizony megeshet(talán biztos is),hogy előbb-utóbb felfedik a titkainkat,ránk találnak és elzavarnak onnan és oda lesz minden("csupasz seggel kell menekülni"). Sokan azt mondják .."EZ VELEM NEM TÖRTÉNHET MEG"....,,kellemes logikai bukfenc nem?
    ...ekkor szegény prepperünk kikerül a való életbe..a ragadozók közé....vagy elbujdos vagy felveszi a ritmust....vagy elbujdos és felveszi a ritmust...
    De ez a fórum csak az otthon,bázis,bol elveszítéséig tárgyalja ki a dolgokat.....hogy mi legyen utána??!!!

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Na most az igazi "rejtekhely" az bennetek van!A fejetekbe !A tudás az ami meg fog menteni...a többi kis segítség.
    Nincsen akkora pince,garázs,elásott hordó...ami ELÉG lesz!
    Nincsen olyan bázis,otthon ami ELÉG biztonságos!
    Nincsen annyi tárolt konzerv,víz ami ELÉG lesz!
    A túlélés igazi grálja Ti magatok vagytok a "csupasz seggetekkel"!
    Az akaratotok,a tudásotok,az intelligenciátok,a hitetek,az erőtök,az egészségetek,az ismereteitek.
    Az e-bajról könnyű rendelni (pl kést)...tuti király kényelmes és jó......de tudni kell csinálni is egyet(pl egy fűnyíróból)..persze nem lesz olyan szép,kényelmes és tartós...de van,megoldottad...és ez így van mindennel.
    Tudni kell mindent!
    Tudni kell kertészkedni állatokat nevelni....de tudni kell (adott esetben)a vadnövényeket,a gombákat,a gyógynövényeket,a préda állatok szokásait és elejtésüket.
    (zárójelben hozzá teszem..nem létezik a JÓ felkészülési stratégia,nem létezik a JÓ hely(város/vidék/tanya...)..mindenkinek áll a zászló...és tévúton jár ha valaki azt gondolja "EZ VELEM NEM TÖRTÉNHET MEG")

Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2016
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mintha Én írtam volna.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én jó rejtekhelynek a mezőgazdasági területek közötti fasorokat, fás-bokros szigeteket találom. Általában ide hordják össze a területen talált köveket így egész biztosan nem szántják a területet. Ritkán fedeztem fel ilyen foltokban emberi tevékenység nyomait.
    Szerintem ilyen helyre el lehet rejteni a tartalékot és ha elég fás bokros (vannak egyébként ilyen, szinte áthatolhatatlan bozótos foltok is szúrós bokrokkal, stb) talán a közepén kialakított megtisztított terület pár napig táborhelyként is szolgálhat. Mivel szigetszerű könnyen védhető, könnyedén, már messziről felfedezhetőek a behatolók.
    Szerintem ez a nyerő.

Gyakorlásra is tökéletes. Magyarországon több tíz, vagy akár százezer ilyen kis sziget is van a szántóföldek, vetések között. Általában vadászterületek.
    Nagy Zoltán

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 40
    Given: 11

0 Not allowed!
    A vadászok hogyan "hasznosítják" ezeket? Gondolom nem ássák be magukat a legnagyobb bozótba, de lehet, hogy figyelik a közeli lesről, vagy nem onnan. Nyilván ezt nem teszik 0-24. Nem zavarnak be a képbe? Mert ezek szerint más aligha zavarhat, ha egy ilyen elég távol van mindentől...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én leseket láttam, de vadászt még nem, gondolom ritkán van vadászat azt meg észre lehet venni.
    Gyakran látok leseket mindenütt, de általában nincs benne vadász. Persze ez területfüggő.
    Ha nagyon közel esik belterülethez, vagy olyan helyhez ahol nem szabad vadászni valószínűleg nincs is vadász.
    Ahol meg olyan vadászhely van amit hasznosítanak ott szinte alagútként látható a kitaposott ösvény a bozótban meg általában egy kis fedett les is oda van tákolva.
    Szóval. Meg általában észrevettem, hogy ahol ilyen hely van azt kocsival is meg lehet közelíteni könnyedén, vagy már kijárt keréknyom van.
    Nagy Zoltán