Oldala 8 of 8 ElsőElső ... 678
Eredmény 71 to 75 of 75

Topic: Multitool-ok, szerszámok, szerszám készletek

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 126
    Given: 44

0 Not allowed!
    Egyetértek, ahhoz, hogy legyen ahhoz nagyon drága, meg egyébként is eléggé drága, kétség kívül!
    De! Én dolgozni szoktam vele, mert egyszerűbb ehhez nyúlnom, mint elővenni a megfelelő szerszámot, ha egyáltalán van kéznél vagy a közelben. Dolgozni a kínaival rettentően nehéz, ha egyáltalán sikerül, mert volt, hogy nem sikerült a csavart kitekerni, mert nem illeszkedett bele rendesen. Ezzel amit próbáltam jóval könnyebb volt, mert a szerszámok nem csak oda vannak téve, hanem tapasztalati alapon a megfelelő méretű és minőségűek vannak rátéve. A gari cserét takar 25 éven belül ha jól tudom, ami szintén elég korrekt, persze csak akkor ha hivatalos forrásból veszed. Egyébként fizetned kell "bevizsgálási" díjat, ami elviszi az árelőnyt.
    Én évek óta veszem és használom a kínai cuccokat, az EDC késem most is egy kínai folder. Ez megfelel, mert elég keveset vágok, akkor is ételt leginkább, vagy farigcsálok, ilyesmi. De a "munkaeszközből" általában a drágább az olcsóbb hosszabb távon. Ez is tapasztalat.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ennyi.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 31

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Egyetértek, ahhoz, hogy legyen ahhoz nagyon drága, meg egyébként is eléggé drága, kétség kívül!
    De! Én dolgozni szoktam vele, mert egyszerűbb ehhez nyúlnom, mint elővenni a megfelelő szerszámot, ha egyáltalán van kéznél vagy a közelben. Dolgozni a kínaival rettentően nehéz, ha egyáltalán sikerül, mert volt, hogy nem sikerült a csavart kitekerni, mert nem illeszkedett bele rendesen. Ezzel amit próbáltam jóval könnyebb volt, mert a szerszámok nem csak oda vannak téve, hanem tapasztalati alapon a megfelelő méretű és minőségűek vannak rátéve. A gari cserét takar 25 éven belül ha jól tudom, ami szintén elég korrekt, persze csak akkor ha hivatalos forrásból veszed. Egyébként fizetned kell "bevizsgálási" díjat, ami elviszi az árelőnyt.
    Én évek óta veszem és használom a kínai cuccokat, az EDC késem most is egy kínai folder. Ez megfelel, mert elég keveset vágok, akkor is ételt leginkább, vagy farigcsálok, ilyesmi. De a "munkaeszközből" általában a drágább az olcsóbb hosszabb távon. Ez is tapasztalat.
    Igaz, amit mondasz, szerszámból tényleg érdemesebb minőségi(bbe)t venni, nekem rengetem szerszámom van, kéziszerszám és gépi egyaránt, a fontosabbak, gyakrabban használtak általában jó minőségűek. De a multitool az olyan hátizsákban hordozós eszköz (EDC) nálam, hogy ha nem volna a közelemben rendes szerszám, akkor is legyen valami pótlék. Elsődleges szerszámként nehezen tudom elképzelni, de ha így lenne, akkor tényleg érdemes bevált minőséget választani. Bicskából van több svájci, Wenger és Victorinox is, ezek újonnan elég drágák volnának, de én használtan és ajándékba kaptam őket, ezek megfelelnek a célnak. (De akkor is húzós egy kis acéleszközért ennyit elkérni a brand és a marketing miatt... Ennyi pénzből 230 adag somlói galuskát vehetnék a miniszterelnöki hivatal Gundel menzáján.)
    Last edited by cattaro; 01-10-2019 at 06:15 PM.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 18

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cattaro Hozzászólás megtekintése
    (De akkor is húzós egy kis acéleszközért ennyit elkérni a brand és a marketing miatt... Ennyi pénzből 230 adag somlói galuskát vehetnék a miniszterelnöki hivatal Gundel menzáján.)
    Jogos, de sok esetben a somlóival nem tudsz előbbre lépni a feladat megoldásában...
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2018
    Lakhely
    Bp. & BOL
    Thumbs Up
    Received: 30
    Given: 31

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése
    Jogos, de sok esetben a somlóival nem tudsz előbbre lépni a feladat megoldásában...
    Helyzetfüggő, éhínség esetén napi egy somlóival 230 napig simán túl lehetne élni a budai várban a Karmelita kolostor katakombarendszerében, és sok kreatív megoldás születhetne egy olcsó multitoollal is, akár még további, rejtegetett, eltitkolt készletekhez is hozzá lehetne jutni ezáltal.