Oldala 1 of 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 52

Topic: 'Pusztuló jelen,vészes jövő"

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    82
    93 tetsziket kapott 50.topicban

'Pusztuló jelen,vészes jövő"

http://filmezz.eu/kereses.php?s=Pusz...e=0&c=&t=0&h=0
    Kezdjük a végén!
    http://vidto.me/uyqbbx089ohm.html
    Több napon át néztem ezt a sorozatot!
    Kitűnően rávilágított a sorozat a valódi okokra.
    A pénzügyi válságokra,migrációra,gyárbezárásokra és az ezt kísérő jelenségekre.
    Úgy tűnik,hogy megértsük a világunkba zajló eseményeket,mélyebbre kell ásnunk!
    Persze fontos a szilveszteri molesztálási botrány,de a lényeg mélyebben van és riasztó a jövő!
    Ebben a részben a vízhiány okozta migráció van a középpontban..és egy gazda,aki elhagyja a farmját.
    Pedig olyan hévvel istenítjük a gazdálkodást,önmagunk ellátását...és tessék..van ahol már ezt sem lehet.
    Ahogy az Afrikában élő milliók is jó prepper módjára ellátták magukat...eddig!
    Mindenképpen nézzétek végig és gondolkodjatok el a dolgokon!
    Amerika és a világ éléskamrája kiszárad?
    Milliós városok a víz alatt?
    Milliós városok vízkészletei tűnnek el?
    Kétszáz méteren van a víz,a szokásos húsz helyett?
    Tízmilliók kelnek útra?
    Persze kényelmesebb a "retraumás stressz" állapotába bújni a baj elől,de ezzel meg lesz oldva?
    Ez nem sci-fi!Ez MOST történik!Megtörténik...márpedig velünk!

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    279 tetsziket kapott 197.topicban
    A kockázatok és mellékhatások tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Tetszik adás
    111
    145 tetsziket kapott 84.topicban
    Túlzásokkal teli egy műsor, inkább nézd meg a Globális Környezeti Kihívásaink c. könyvet.

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    82
    Magyar Prepper fórum
    Csatolmány 7769

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,412
    4,701 tetsziket kapott 3,148.topicban
    Blog Entries
    4
    Vagy 15 évvel ezelőttre ígérték hogy elfogy az összes olaj. Meg persze hogy az egész ózonlyuk eltűnik pár éven belül és mindenkinek bőrrákja lesz aki kilép az árnyékból. Aztán ehelyett befoltozódott az a lyuk. Megmondták vagy 12 éve hogy pár éven belül kiszárad a Balaton. Aztán jött pár esősebb év és nem oldódott a vízprobléma. Ne felejtsük el a 2000-es átállást sem, ahol megmondták hogy brutális balesetek lesznek, lezuhan az összes repülő, tönkremegy minden számítógép. Elmaradt. És persze a 2012-es világvégét is csak átvészeltük valahogy.

Szóval nem érdemes mindent elhinni.

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Tetszik adás
    111
    145 tetsziket kapott 84.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Vagy 15 évvel ezelőttre ígérték hogy elfogy az összes olaj.
    Az a média baromsága, a tudomány már 1968-ban (Római jelentés és az 1. Meadows modell) 2050-re tette az olajválságokat, és NEM azt mondták, hogy elfogy, csak hogy a könnyen elérhető források kimerülésével annyira meg fog drágulni, hogy nem éri meg majd kitermelni.
    BTW A kőkorszak sem azért ért véget mert elfogyott a kő.

Aztán ehelyett befoltozódott az a lyuk.
    MERT BETILTOTTÁK AZ ÓZONKÁROSÍTÓ VEGYSZEREKET.

Megmondták vagy 12 éve hogy pár éven belül kiszárad a Balaton....
    A tudomány sosem mondott ilyeneket.

Ha a valós kockázatok érdekelnek csak (sokadjára) ezt a könyvet tudom ajánlani:

Globális Környezeti Kihivásaink - Rakonczai János
    https://moly.hu/konyvek/rakonczai-ja...ti-kihivasaink

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    82
    http://filmezz.eu/film.php?n=pusztul...ZjPSZxPSZ0PQ==
    A második évad,ötödik része...az óceánok és korallok.
    Elkeserítő.
    elgondolkodtam pár dolgon!...voltaképpen a koromnál fogva én már nem fogom átélni a bolygó élhetetlen időszakát..mire odaér az emberiség tevékenysége,hogy fenntarthatatlanná válik a jóléti/fogyasztói társadalom,én már meghalok.
    Ahogy nézegetem a környezetem a mostani 60-80 éveseket abszolúte nem érdekli őket ez a téma...legyen farhát,sorozat,pletyka,gyógyszer+nyugdíjemelés...d e,hogy mit eszik az unoka az nem számít és nem is kíván tenni ellene.
    Aztán itt van a feltörekvő ifjúság.
    A gyerekek nem,mert ők még fel sem fogják(helyette tömik a fejüket a baromságokkal,ahelyett,hogy már az óvodában elkezdenék a környezet tudatos életmódot).
    Szóval itt van a 18-30-as korosztály.Ők azok akik megszívják..de brutálisan.Ennek ellenére semmi,nem érdekli őket a jövőjük.Ha elkezd beszélni velük az ember erről a témáról küldenek egy idióta szmájlit vagy egy agresszív,köcsög beszólást.Ahogy látom náluk ért célba a leghatékonyabban az agymosás...pedig ők az áldozatok.
    Úgy tűnik a mostani 40-50 es korosztálynál volt egy zökkenő a központi elme programozásban,mert a legtöbbet ez a korosztály foglalkozik ezzel a témával..pedig minket ez nagyon picit fog érinteni,20 év múlva,amikor már nem nagyon számít,mert csak az érdekel,hogy legyen farhát,sorozat....
    Nem értem!
    Pedig a feltörekvő ifjúság elvileg sokkal iskolázottabb mint az én korosztályom.Mindenki mérnök,technikus és érettségizett...ennek ellenére két kézzel szórják a kukába az erőforrásokat....megy a szaladás,rohanás,faxbux,évente új teló,keressünk külföldön nagy dohányt...és leszarják!!!! Ez már a kolletktív öngyilok egy egészen beteges,perverz megnyilvánulása kezd lenni.
    Senkit nem érdekel,hogy ötven éves korára nyomorban fog élni,vegetálva a mindennapokban,rettegve az életéért????

8. The Following 3 Users Say Thank You to FreeDoom For This Useful Post:

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    85
    121 tetsziket kapott 78.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló GaborV Hozzászólás megtekintése
    [B]
    A tudomány sosem mondott ilyeneket.
    [/url]
    Úgy tudom a tavak elfogynak, elmocsarasodnak idővel. Az idő mondjuk relatív, nem mindegy, hogy az ember szemével nézzük, vagy a tó partján álló kő "szemével".

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    82
    Csatolmány 7798
    Egy kb 40 éve épült hálózatot jártam be ma.A képen látható hibából 30 fölött rögzítettem.A hiba az,hogy kb 1 méter föld hiányzik az oszlop tövéből.A földelő vas(a vízszintes lapos vas) alatt tíz centire kellene ,hogy legyen a talajszint.
    De nem ezért írok.A gond,hogy amikor az oszlopok le lettek ásva még jó volt a talajszint.
    Az elmúlt években ezen a területen(..és máshol is)nyáron porviharok vannak.Felszántják ,elvetik és a nyári kánikulában,amikor kiszárad a föld,frankó sivatagi porvihar van kisebb szélben is.
    Durva,hogy most már (képen)mennyire látszik!
    a döbbenet,hogy nemrég állítottunk egy oszlopot és tíz centi volt csak a fekete föld ,a termő réteg alatta sárga homok.De már látszik szántás után is,hogy nem fekete,hanem kis sárga árnyalata van a földnek.
    Egyszerűen elfújja a szél a termőréteget.
    Több tízezer hektár ahová vissza kellene hordani a termőföldet.
    ..mi lesz ebből????

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    191
    236 tetsziket kapott 146.topicban
    Sivatag...

Az ilyen veszélyeztetett helyeket be kéne bozótosítani, aztán pedig erdősíteni (szukcesszió mentén)!
    Aztán 50-30 év múlva lehet valami agroerdészet mentén hasznosítani.
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!