Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 31

Topic: PSZH-t vennék!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    119
    152 tetsziket kapott 111.topicban
    Találtál ?

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    469 tetsziket kapott 215.topicban
    Köszönöm a válaszokat!
    Külföldről azért nem szeretnék hozni, mert a hatástalanítási procedúrát itthon elölről kezdhetném...

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    531
    723 tetsziket kapott 420.topicban
    Egy éve Budapest határában láttam egy eladót, ha jól emlékszem, 1700 000 Ft. volt ráírva. Jelölve, hogy működőképes. A 14,5-ös géppuska nem volt rajta.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    119
    152 tetsziket kapott 111.topicban
    Elgondolkodtam, hogy lehet olcsóbb és egyszerűbb egy terepjárót felpáncélozni 3mm- 4mm-es acéllemezzel.

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Elgondolkodtam, hogy lehet olcsóbb és egyszerűbb egy terepjárót felpáncélozni 3mm- 4mm-es acéllemezzel.
    Ha autót akarsz páncélozni, akkor nem javaslom a lemezt. Helyette:
    - Van egy fújható műanyag, 10 mp alatt szárad, 1 cm-ben felhordva a karosszérián belülre, megfogja a skulót. Van már magyarországi cég aki csinálja, majd rákeresek és átküldöm.
    - 12mm "polikarbonát lemez" ennek sem emlékszem a típusára, az amiket a markolóknál is alkalmaznak az iparban. Ilyeneket teszteltem. A 9x19-es para lőszert megfogta minden távolságról, a kisebbeket is, a 7,62x39-est két rétegben sem. :-)
    - Tompikánál vannak kevlár darabok, betétek, (megfizethető áron) a múltkor egy egész takaró volt. Állítólag egy politikusunk testőrsége használta repesz ellen az autóban... Ezek a kevlár darabok alkalmasak gyermek mellény készítésére is... :-)

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    A cucc neve LINE-X.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    225
    170 tetsziket kapott 119.topicban
    http://www.line-x.hu/index.php?content=1
    http://www.tothesfiai.hu/cegbemutato_hun.htm

Ezeket találtam, az első cég úgy tűnik, hogy már megszűnt (??). Viszont mindkét helyen 1-6mm rétegről írnak. Biztosan felhordható 10mm-es rétegben is?

Érdekes videó a Line-X-ről: https://www.youtube.com/watch?v=5NwWlhagEkI

Hiába "golyóálló" a karosszéria, ott van a motortér, a kerekek és az üvegezés is. Én nem csinálnám, szerintem hamis biztonságérzetet ad.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    1,104
    616 tetsziket kapott 365.topicban
    Ha így nézzük akkor egy Leopard 2A6 is hamis biztonságérzetet ad, mert nem sérthetetlen...
    Ellenben lehetséges a motorteret is kifújni az anyaggal, valamint szükség esetén az ablakok is elláthatók kiegészítő védelemmel, pl egy kémlelő nyílásokkal perforált, és az említett anyaggal akár mindkét oldalán lekezelt 2mm-es lemezzel, amit fel lehet rakni mint egy zsalutáblát. De, ha nem akarsz kémlelőnyílásokat, akkor tehetsz kamerákat képernyőkkel, de még jobb ha periszkópokat használsz, mint a II. világháborús harckocsikon.
    A kerekekre ugyanilyen lemez tehető a felnihez fogatva, az abroncs külső átmérőjénél 3-4 cm-el kisebb átmérővel. A lemez arra is jó, hogy Mad-Max stílusban forgó pengéket rakjon rá.....
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Tetszik adás
    64
    Érdekes gondolatok...:-)
    Katona voltam, "lőteres"... Láttam pár lövészetet és azt, hogy hogyan nem találták el a mindössze 10-20 km/h sebességgel haladó jármű-célokat a katonák.
    Szóval egy landrover deffender, egy samurai, vagy egy vitara tökéletes. Galytörő, rácsa szélvéédőre. plexi az ablakokra (itthon is így csinálják a rend őrei) és a karosszéria kifújása... Szerintem olcsó beruházással nagy fokú biztonságot adni, mind városon, mind terepen. Egyrészt mire számítasz? Páncéltörőre? Hadi fegyverre? Vagy kézifegyverre, maroklőfegyverre, vadászpuskára?

11. The Following 2 Users Say Thank You to Morpheus For This Useful Post: