Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 31

Topic: PSZH-t vennék!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 6

0 Not allowed!
    Találtál ?

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up
    Given: 0

0 Not allowed!
    Köszönöm a válaszokat!
    Külföldről azért nem szeretnék hozni, mert a hatástalanítási procedúrát itthon elölről kezdhetném...

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 2

0 Not allowed!
    Egy éve Budapest határában láttam egy eladót, ha jól emlékszem, 1700 000 Ft. volt ráírva. Jelölve, hogy működőképes. A 14,5-ös géppuska nem volt rajta.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Given: 6

0 Not allowed!
    Elgondolkodtam, hogy lehet olcsóbb és egyszerűbb egy terepjárót felpáncélozni 3mm- 4mm-es acéllemezzel.

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Elgondolkodtam, hogy lehet olcsóbb és egyszerűbb egy terepjárót felpáncélozni 3mm- 4mm-es acéllemezzel.
    Ha autót akarsz páncélozni, akkor nem javaslom a lemezt. Helyette:
    - Van egy fújható műanyag, 10 mp alatt szárad, 1 cm-ben felhordva a karosszérián belülre, megfogja a skulót. Van már magyarországi cég aki csinálja, majd rákeresek és átküldöm.
    - 12mm "polikarbonát lemez" ennek sem emlékszem a típusára, az amiket a markolóknál is alkalmaznak az iparban. Ilyeneket teszteltem. A 9x19-es para lőszert megfogta minden távolságról, a kisebbeket is, a 7,62x39-est két rétegben sem. :-)
    - Tompikánál vannak kevlár darabok, betétek, (megfizethető áron) a múltkor egy egész takaró volt. Állítólag egy politikusunk testőrsége használta repesz ellen az autóban... Ezek a kevlár darabok alkalmasak gyermek mellény készítésére is... :-)

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A cucc neve LINE-X.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 40

0 Not allowed!
    http://www.line-x.hu/index.php?content=1
    http://www.tothesfiai.hu/cegbemutato_hun.htm

Ezeket találtam, az első cég úgy tűnik, hogy már megszűnt (??). Viszont mindkét helyen 1-6mm rétegről írnak. Biztosan felhordható 10mm-es rétegben is?

Érdekes videó a Line-X-ről: https://www.youtube.com/watch?v=5NwWlhagEkI

Hiába "golyóálló" a karosszéria, ott van a motortér, a kerekek és az üvegezés is. Én nem csinálnám, szerintem hamis biztonságérzetet ad.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 12
    Given: 23

0 Not allowed!
    Ha így nézzük akkor egy Leopard 2A6 is hamis biztonságérzetet ad, mert nem sérthetetlen...
    Ellenben lehetséges a motorteret is kifújni az anyaggal, valamint szükség esetén az ablakok is elláthatók kiegészítő védelemmel, pl egy kémlelő nyílásokkal perforált, és az említett anyaggal akár mindkét oldalán lekezelt 2mm-es lemezzel, amit fel lehet rakni mint egy zsalutáblát. De, ha nem akarsz kémlelőnyílásokat, akkor tehetsz kamerákat képernyőkkel, de még jobb ha periszkópokat használsz, mint a II. világháborús harckocsikon.
    A kerekekre ugyanilyen lemez tehető a felnihez fogatva, az abroncs külső átmérőjénél 3-4 cm-el kisebb átmérővel. A lemez arra is jó, hogy Mad-Max stílusban forgó pengéket rakjon rá.....
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Érdekes gondolatok...:-)
    Katona voltam, "lőteres"... Láttam pár lövészetet és azt, hogy hogyan nem találták el a mindössze 10-20 km/h sebességgel haladó jármű-célokat a katonák.
    Szóval egy landrover deffender, egy samurai, vagy egy vitara tökéletes. Galytörő, rácsa szélvéédőre. plexi az ablakokra (itthon is így csinálják a rend őrei) és a karosszéria kifújása... Szerintem olcsó beruházással nagy fokú biztonságot adni, mind városon, mind terepen. Egyrészt mire számítasz? Páncéltörőre? Hadi fegyverre? Vagy kézifegyverre, maroklőfegyverre, vadászpuskára?