Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 21

Topic: Internet (szolgáltatók, tehcnológia, árak, értékelés)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    224
    170 tetsziket kapott 119.topicban
    A semmi közepén lakunk, mobil interneten lógunk. Fogalmam sincs, hol vannak a tornyok, de a 4G helyett 3G van 3-4/5 térerősséggel. A sebesség 6-14Mbit/s között ingadozik. Játékra alkalmatlan, streamelt tartalomra is max. akkor jó, ha éppen szerencsés időszakot fogsz ki. Van, amikor óránként egy tucatszor is újrakapcsolódik. Online rádió még elprüntyög vele, mert relatíve kis sávszélt igényel. A nappali adatkorlát 50GB, az éjszakai 100GB, még sosem futottunk ki belőle, általában jócskán marad is.

2. A következő fórumozóknak tetszett coco hozzászólása:

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,800
    4,963 tetsziket kapott 3,327.topicban
    Blog Entries
    4
    Folyamatosan kutatok. A mobil dologban nem vagyok biztos. Csak 1-et találtam ami elméletileg korlátlan, de az is gyanús, mert mindenhol azt írják hogy korlátlan mobilinternet nem létezik. (Legalábbis az USA-ban.)

Megnéztem egy másik tányéros-szatellitest, ami jobb mint a miénk. Ugyanazért a pénzért, többet ad és ha lemegy a maximum adat, akkor a lassított sem annyira lassú mint most a miénk.

Illetve van még egy dolog amit tegnap próbáltam. Az egyik közeli szolgáltatót felhívtam, kértem információt, azt mondták hogy 8600 dollárért kihúznák ide hozzánk. Ami k.rva sok pénz, viszont talán megérné, mivel sokat lehetne spórolni a havi számlán, lenne normális Internet munkához és gyorsabb, meg korlátlan is, szóval nem kellene idegeskednem azon hogy nem tudom megnyitni a gmailen az emailjeimet, hogy 10 percig tölt a Facebook, vagy hogy a 3. nap után betárcsázós a sebesség és minden használhatatlan. Persze most nincs 8600-unk, de talán részletfizetés, vagy akármi ha lenne, akkor valószínűleg bevállalnám, mert a mostani szolgáltatónk 1 év alatt teljesen kiakasztott napi szinten.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    224
    170 tetsziket kapott 119.topicban
    Csináltál ezzel kapcsolatban megtérülési számítást? Az a 8600 dollár nagyon soknak tűnik nekem és annak is van havidíja.

Inkább kipróbálnám a többi lehetőséget, megpróbálnék technikailag trükközni az adatforgalom csökkentéséért és változtatni az internetezési szokásaimon. A bekötési költségért csak szolgáltatási végpontot kapsz, ami nem is a sajátod és abból a szép halom pénzből inkább a házat és a telket javítgatnám, hogy javuljanak a túlélési lehetőségeim

OFF: a téma címében a technológia szóban elgépelés vanik

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,800
    Blog Entries
    4
    Évi 240 dollár visszajönne. Ha nem halok meg korán, akkor esetleg megtérülhet. De nem az a lényeg, hanem az hogy legyen normális Internet, ne kelljen hogy naponta 16 órán át vágjon szét az ideg a használhatatlan mostani Internet miatt. A 8600 nem is olyan sok, mert van olyan aki több tízezer dollárt kifizet érte.

Nincs több lehetőség, mind bizonytalan, agyonkorlátozott, utána meg feltárcsázós sebességű, használhatatlan. Az adatcsökkentésért már mindent megtettem, de nem ér semmit az egész. Nekünk tévénk sincs, az egyetlen ilyen szórakozás az az Internet.

A túlélési lehetőségeim romlanak, ha nem tudok pénzt keresni, ahhoz viszont Internet kell. De ezzel az Internettel az nem jön össze. Csak ami a mellékmunkának kellett volna, az volt 15 GB. Szóval ez munkaügy (is), nem csak szórakozás.

De a nyugalom is lényeg. Hogy a nap 2/3-át gép mellett töltöm és folyamatosan ki vagyok akadva mert még egy emailt se tudok megnyitni, meg nem tudom intézni a saját boltomat mert épp szétkapcsol a net, vagy csak annyira lassú hogy nem megy semmi, az úgy nem jó.

Még arra gondoltam hogy van néhány ember az utcában, ha őket be tudnám szervezni, akkor talán kedvezményt kaphatnék a dologra, vagy nem tudom.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,800
    Blog Entries
    4
    Nálunk változások vannak. (Szerintem még nem írtam róla.)

Szóval 18 hónapon át 10 GB nappali keret, utána 10-15-17 kbyte / s. Használhatatlan szemét, emailt se nyitotta meg. Aztán nyár elején az egyik nap gondolt egyet és 100-120kb/s -el kezdett jönni a letöltés. Ez játékhoz kevés, meg HD-hez, viszont így (néha kis előtöltéssel) 360p-ben jön a Youtube. Ez nekem így már nem rossz! A hetvenakárhány dollár nagyon sok érte, szerintem 10-15 lenne a reális, ugyanakkor most hogy vagy 7x olyan a sebesség, így már nem gond az email megnyitás, meg a videó nézés nem a legrosszabb felbontásban.

1.19 Mbit, tehát 119 kb / s. Igaz hogy a városi 18-szor gyorsabb volt, viszont ez azért már használható.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Alföldön élek egy kis városban. Most vagyunk szolgáltató váltásban. UPC-t néztem, mert ott a nagyobbik tv csomaggal együtt a 100 Mbit-es net 6500. Tudtok jobbat ajánlani?
    Gyerek és az asszony miatt kell tv is.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,791
    1,207 tetsziket kapott 787.topicban
    Pár napja valami "iungo" internet reklámok jönnek, de magyar nyelvű információt nem találok. Tud valaki róla mi is ez?
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,800
    Blog Entries
    4
    Azt hiszem muszáj lesz majd váltanunk. A mostani szolgáltatónknál csak úgy lehet hosszabbítani, ha összekötjük TV-vel, ami meg méregdrága. Nekünk meg nincs is tévénk.

Viszont most lőttek fel egy másik szolgáltatónál egy új műholdat, ami komoly változásokat okoz. Be van ígérve az 1,2 MB/s, korlátlan, ami nekünk megfelelő lenne. Azzal már tényleg bármit lehet csinálni, talán csak az FPS multiplayer játékok nem mennének vele rendesen, mert az PING függő (is), nem csak sebesség függő.

A régi korlátlanuk $150 / hó -ért ment, ami rettenetesen drága. Ha viszont jól olvasom akkor egy kis szerencsével hozzájuthatnánk rendes nethez havi $50-ért. Hát nagyon reménykedem.

Még nagyjából 3 és fél hónapunk van eldönteni hogy mi legyen, remélem hogy nagyon beindulnak a fejlesztések a másik szolgáltatónál és akkor jól fogunk járni.

Közben a mobilszolgáltatók is próbálkoznak. Nem csak mobilnettel, hanem városon belüli rádióhullámossal is. 500 Kilobyte / s sebességről írnak azzal kapcsolatban.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    832 tetsziket kapott 540.topicban
    Blog Entries
    4
    Itt Magyarországon az internetszolgáltatás áfája csökkent januártól 18-ról 5%-ra. Rá is fért egyébként.

Erre, felém szerencsére nincs gond az internet sebességével.
    A Telekom 30/5 Megabites csomagja már egész jó videófeltöltésre is.
    Kínálta az 50 Megabites csomagot a kollégájuk amikor csomagot váltottunk, de nemet mondtam rá, mert ahhoz is ugyanúgy 5 Megabit feltöltés jár(nem sok logika van benne, ez a VDSL technológiai korlátja).
    A letöltés így is kellően gyors már egyébként.

Telefonvonalon, VDSL2 technológián keresztül érkezik az internet. A hálózattal nincsen gond. A folyamatos letöltések működnek rendesen.
    Viszont az egyszerű HTTP kapcsolatok esetében ingadozik az elérés sebessége (vagy teljes sebesség vagy semmi). Hiába nem használja semmi a hálózatot, akkor is nagyjából szabályos időközönként szélsőségesen lelassul, de leginkább teljesen megszakad a kapcsolat. Általában az van hogy 1-2 percig működik rendesen a kapcsolat(egyébként villámgyorsan, mert maga az oprendszer és a böngésző is be van állítva rendesen), aztán 10-20 másodpercre teljesen megszűnik a kapcsolat.
    Míg ha eközben töltök le valamit a böngészőben vagy torrenten keresztül, akkor azok zavartalanul mennek tovább. Ha nincsen folyamatos adatáramlás, akkor instabillá válik a kapcsolat. Érdekes. Ha nem töltök le folyamatosan a böngészés mellett, akkor is ugyanúgy megszakad a HTTP kapcsolat.
    Mindez leginkább napközben és este jelentkezik, amikor csúcsidő van. Viszont torrentezni és böngészővel letölteni ekkor is lehet full sebességgel, zavartalanul. Ha egyszer elindult a letöltés, akkor nem szakad meg.
    Ez az egész azóta jelentkezik, amióta csomagváltás és egyben modem csere volt tavaly.

Annyira nem zavar, de azért el tud venni számottevő időt a sikertelen weboldal betöltés és az újrapróbálkozás amit manuálisan kell megejteni.
    Last edited by mmilan21; Ma at 07:27 AM.

11. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása:

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,791
    1,207 tetsziket kapott 787.topicban
    Nálam is az utóbbi fél-egy évben a böngészés lelassult.
    A sebességteszt rendben, ha töltök le az is szépen jön (csúcsidőben azért ez sem a maximum), de a böngészés főleg ha 2-3 eszköz aktív (egy pc, 2 deszka) nagyon belassul.
    Routert cseréltem, wifit is a kevésbé zavart csatornára állítottam, pc-t kábelre tettem de nincs javulás.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"