Oldala 4 of 4 ElsőElső ... 234
Eredmény 31 to 37 of 37

Topic: Internet (szolgáltatók, tehcnológia, árak, értékelés)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Vágd el . Előbb utóbb kimegy a szerelő ...
    Vicc volt .

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 1

0 Not allowed!
    Szia,

Egy uvegkabelre azert nem olyan egyszeru radugni valamit:
    -kell hogy legyen ve'ge (el kell vagni :-))
    -kell ra egy csatlakozo (egyszer lattam, hogy toldanak meg ilyen kabelt, hat hasznaltak mikroszkopot is az automata berendezes mellett)
    -raadasul az "olcso" gigabit ethernet eszkozok 50 um-es kabelt hasznalnak, de nagyobb tavra a 9 um-es kabelt hasznaljak, amihez minden sokkal dragabb (a hullamhossz is teljesen mas, szoval egyaltalan nem kompatibilisek egymassal az 50 es a 9 um-es eszkozok SFP-jei).
    -neha tobb uvegkabel forgalmat rateszik egy kabelre. Ennek az olcso verzioi (CWDM, passziv DWDM) 100 kUSD korul van, a dragabb (aktiv DWDM) 1 M USD korul van (igaz, Tulelonek csak a felebe kerulne, mivel ezek az arak eszkozparra vonatkoznak).

Bel

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 193

0 Not allowed!
    Nekem egyelőre annyi is elég lenne ha megtudhatnám hogy melyik cégé a kábel, mert úgy már eltudnék indulni egy vonalon hogy tárgyaljak azzal a céggel. De mind azt mondja hogy nem az övék. :-/

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Akkor nyilván valami szupertitkos hárombetűsé. Nehogy elvágd

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lehet hogy valami cég lefektette, aztán most évek óta hagyja rohadni a póznán, anélkül hogy csinálnának vele valamit. Ez az egyik tippem.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 66

0 Not allowed!
    Épp néztem az előbb, hogy a Telekom megemelte a vezetékes internet csomagok sávszélességét.
    Most már 50 Mbit-es a legkisebb kínált letöltési sebesség, ami azért egész jó már. A feltöltési sebesség maradt 5 Mbit-nél.
    Ezek szerint már jól állnak a VDSL2+ alállomások létesítésével.

A jó hír az, hogy a 30 Mbit-es csomag helyére lépett ár tekintetében az 50-es.
    A rossz pedig az, hogy így akkor nincsen már alacsonyabb sebességű, olcsóbb internet csomagjuk azoknak akik nem sokat töltögetnek le és fel.

Ha belegondolok hogy 10 évvel ezelőtt még egy (le)1/(fel)0,1 Mbit-es internettel neteztem és az is ennyibe került, mint most a 30/5-ös...

A mobilinternetek viszont még csak most kezdik kinőni a gyermekbetegségeiket, a magasabb késleltetést és legégetőbbet, az adatkorlátot.
    Bírom amikor a sebességgel és a lefedettséggel reklámozzák ezeket(ami meg is van az esetek többségében). Aztán amikor elfogy az adatkeret, akkor szívás van...
    Mondjuk most már van 1X ezerért korlátlan mobilnet is, amiből akár egy 2 gigabites otthoni internete is lehet az embernek, ha olyan helyen lakik ahol van optikai kábel.

Nekem mondjuk nem kell a 250 Megabites és Gigabites net sem, mert csak 100 Megabites hálózati kártyám van.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mi még nem hívtuk a netszolgáltatót hogy egyezkedjünk velük, de ami késik, nem múlik. A mobilinternet nálunk kilőve, T-mobil lenne tűrhető, de nincs tornyuk, nincs lefedettség. (Pedig elvileg most már ők a legnagyobbak.) Ráadásul a mobilos netcsomagok max. 18 GB-ban vannak megadva, korlátos mind. Tehát az egyetlen esély, ha megegyezünk a kábeles szolgáltatóval, valahogy...

Na ja, emlékszem hogy 14ezres telefonszámlát csináltam egyszer, anyám meg őrjöngött még úgy is, hogy kifizettem. Aztán mikrohullámos netünk lett, de az is havi 15-be került. És 5 giga korlát volt rajta, állandóan leállt. Volt olyan hónap, hogy a 4 hétből 3 hétben nem működött. És bármikor amikor hívtam a szolgáltatót, fenyegetőztek hogy "ha kimegyünk megnézni és nálad van a hiba akkor fizetni fogsz!". Aztán csak kijöttek mikor már vagy 30x hívatam őket, vagy fél éven át, és kiderült hogy szar volt az antennájuk. Erre elengedtek 1 hónapból 5000 forintot. Hát marha jó, mert amúgy simán elengedhettek volna 60ezret is, ha már annyi gond volt vele. Persze csak azért csinálták ezt, mert akkoriban nem volt alternatíva. Voltak ők, de más szolgáltató nem létezett a városban.