Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 37

Topic: Internet (szolgáltatók, tehcnológia, árak, értékelés)

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 66

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Nálam is az utóbbi fél-egy évben a böngészés lelassult.
    A sebességteszt rendben, ha töltök le az is szépen jön (csúcsidőben azért ez sem a maximum), de a böngészés főleg ha 2-3 eszköz aktív (egy pc, 2 deszka) nagyon belassul.
    Routert cseréltem, wifit is a kevésbé zavart csatornára állítottam, pc-t kábelre tettem de nincs javulás.
    Nekem direkt a modembe van bedugva az asztali gépem UTP kábele. Szóval ez nem lehet gond.
    A modemnek van Wifi része, de azt én nem használom(más se, mert ki van kapcsolva).

Még annyit, hogy bizonyos weboldalak gyorsabban töltenek be mint néhány másik. Mindegy hogy mennyire összetett az oldal, mennyi képet tartalmaz. Akkor is van szórás két hasonló típusú oldal között, pedig a többség .hu domaines. Igaz ez nem azt jelenti hogy biztosan Magyarországon van fizikailag a szerver és az aktuális terheltsége sem mindegy nyilván.

Az lehet egyrészt a háttérben, hogy a szolgáltató bizonyos szervertermek és szolgáltatók felé nagyobb sávszélességet biztosít, míg másikokhoz kevesebbet. Ennek a másik része amit Amerikában már alkalmaznak is talán(illegális módon), hogy bizonyos weboldalak üzemeltetői fizetnek azért az internetszolgáltatóknak, hogy az az ő oldaluk adatforgalmának nagyobb prioritást és ezáltal sávszélességet adjon mint a konkurens szájtoknak.

A másik ok az, hogy lehet minden típusú kapcsolatnak(HTTP, P2P, FTP, stb.) a kvótája/prioritása, ami terheléstől függően változik. Ez a szolgáltatón múlik, hogy nála hogy működik.
    Egy további lehetséges ok hogy a sok okos eszköz sok-sok lekérést generál, még ha nem is nagy sávszélességet használva és ez leterheli a hálózati útválasztókat, amelyek így nem tudják elég hatékonyan/gyorsan kiszolgálni a klienseket - érezhető lassulást produkálva. Hozzá teszem hogy egyre több alkalmazásban van telemetria általi internetes adatküldés(az Nvidia driverénél is ki kellet kapcsoljam)(a Win 10-ben pláne, a Win 8-ban és a Win7-ben is van most már alap felállás szerint), amelyek sok kis és nagy lekérést tudnak generálni. A rengeteg okostelefonnal fészbúkozó(meg a többi közösségi cucc) mérhetetlen mennyiségű lekérdezést generál percről percre. Sok kicsi lekérés viszont képes úgy hatni a hálózati elosztókra és a szerverekre mint egy DDOS támadás(amikor sok (száz) ezer megfertőzött gépről(okostelefonról is) indítanak egy kiszemelt szerver felé annyi lekérést, amennyit csak az adott internetkapcsolat elbír). Ehhez még hozzájön hogy egyre több adatlekérést generálnak a felhő alapú szolgáltatások is. Az irodai programcsomag, a vírusirtó és egyre több más fajta szoftver is igényel folyamatos internetkapcsolatot a működéséhez.
    A már meglévő alkalmazások és weboldalak sávszélesség igénye is emelkedik, egyre többen néznek FullHD és UHD filmeket/videókat, stb... Az egyes oldalakon megjelenő egyre több reklámról(mobilokon is szép számmal vannak már) nem is beszélve, ezek is jellemzően sok kis lekérést generálnak.

A lényeg hogy néhány évente megduplázódik az internetes adatforgalom, de az adatlekérések/feltöltések száma még ennél is jobban növekszik. Az internetes hálózatot pedig nem tudják ilyen gyorsan fejleszteni, az EU-s és kormányzati támogatásokkal sem, csak több éves késéssel. 10 évvel ezelőtt nem sokan gondolták hogy ennyi mobilinternetes eszköz lesz használatban mint manapság.

A másik lényeges pont, hogy folyamatos letöltést a hálózati eszközök jobban tudják kezelni, előre jelezni és adni hozzá minél nagyobb sávszélességet, mivel az vagy egyetlen egy fix szerverről(HTTP/FTP) vagy néhány másik fix(legalábbis ritkán cserélődő) gépről(P2P) érkezik.
    A random lekéréseket, amit egy weboldal betöltése tud generálni, azokat sokkal nehezebb nagyobb sávszélességgel ellátni. Ezek ráadásul sok kis méretű fájl letöltésével járnak, amelyek lassabban történnek meg, mintha egy nagyobb fájlt töltődne le. A böngészőknek is időbe telik betölteni a weboldalakat, habár az elmúlt pár évben a gyorsaságuk már (több tényezőből kifolyólag) sokat javult a korábbiakhoz képest.
    A kliensek(számítógép/okostelefon stb.) és az ezeket kiszolgáló szerverek/útválasztók/elosztók könnyebben és gyorsabban tudják kezelni a folyamatos adatátvitelt, mint a sok kis apró lekérést.
    Ezt a merevlemezek működéséhez tudom hasonlítani. Sok apró fájl (pl.: képek, dokumentumok) másolásakor nem hozza közel sem a gyári adatokat a merevlemez, nem úgy mint amikor például egy nagy méretű videofájlt másolunk egyik merevlemezről a másikra vagy egy SSD-re.

Persze az is benne van a képletben, hogy bizonyos körzetek internethálózata kevésbé van leterhelve mint némely másik, illetve nem mindenhol végezték el a hálózatfejlesztési munkákat sem, nem állnak egyforma fejlettségi szinten.

Remélem nem gond hogy egy regényt írtam le ide.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 193

0 Not allowed!
    Most állítják és indítják be a VIASAT 2 műhold, erre a hónapra ígérik a (mondhatni) korlátlan műholdas Internetet. Sokkal jobb sebesség, nincs 20-40-100 GB havi korlát.

De ez nem minden.

Most vasárnap lőtték fel az első kifejezetten Internet-műholdat is. A SpaceX cég, aki a múltkor a kocsit lőtte ki az űrbe.

Tehát jelentős fejlődés várható a műholdas Internet terén, valóban rohamléptekkel haladnak előre.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Telekom Wifi Fon-t használ valaki?
    Kutatok a témában, de elég homályos hogyan lehet hozzáférést szerezni.

Két lehetőség körvonalazódik:
    - Akinek ilyen Fon megosztós eszköze van, az másokét is használhatja.
    DE! :
    Kérjük, vedd figyelembe, hogy speciális digitális elosztó nem jár automatikusan minden otthoni internet előfizetőnek, mivel azok elhelyezésénél műszaki és üzleti szempontokat is figyelembe veszünk.
    Tehát majd ők eldöntik kiknek adnak. Mivel a szembe szomszédomban van, így nekem már nem valószínű hogy nekem is adnak üzleti szempontból, mivel már le van fedve ez a terület. Mondjuk igénylési lehetőséget sem látok a weboldalon.
    - Erre alkalmas mobil díjcsomag. Itt viszont nem igazodom el, hogy domino-val milyen csomag kell, ill. a csomag adatkeretes, a wifi nem számít bele?

Tulajdonképpen anyámnak akarok netet, a szomszédjában is van Fon eszköz.
    Ha más nem lesz, beköttetjük a hagyományos netet, de egyszerűbb lenne ez a megoldás.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 66

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Telekom Wifi Fon-t használ valaki?
    Kutatok a témában, de elég homályos hogyan lehet hozzáférést szerezni.

Két lehetőség körvonalazódik:
    - Akinek ilyen Fon megosztós eszköze van, az másokét is használhatja.
    DE! :

Tehát majd ők eldöntik kiknek adnak. Mivel a szembe szomszédomban van, így nekem már nem valószínű hogy nekem is adnak üzleti szempontból, mivel már le van fedve ez a terület. Mondjuk igénylési lehetőséget sem látok a weboldalon.
    - Erre alkalmas mobil díjcsomag. Itt viszont nem igazodom el, hogy domino-val milyen csomag kell, ill. a csomag adatkeretes, a wifi nem számít bele?

Tulajdonképpen anyámnak akarok netet, a szomszédjában is van Fon eszköz.
    Ha más nem lesz, beköttetjük a hagyományos netet, de egyszerűbb lenne ez a megoldás.
    Nekünk lassan egy éve van 30 Mbites internetünk amihez kellett új, VDSL 2 képes modem. Így adtak egy olyat, ami tudja ezt a szabványt és ez az a bizonyos fajta ZTE modem, ami támogatja a Telekom Wifi Fon szolgáltatást.
    Aztán tavaly novemberben vagy decemberben küldtek maguktól egy levelet, amiben az áll hogy telepítették a modemünkre a Wifi Fon hozzáférési funkciót.
    Továbbá küldtek egy felhasználónév + jelszó párost, aminek a segítségével tudunk csatlakozni Wifi-n keresztül akármelyik másik aktív Wifi Fon hozzáférési pontra.

Nem kellett hozzá tudtommal mobilinternet vagy mobiltelefon előfizetés. Elég volt a vezetékes telefon + internet (meg a tv amit én nem nézek kb. sosem) csomag.
    A Wifi Fon korlátlan adatforgalmat biztosít, csak a sávszélességet korlátozzák adott esetben, attól függően hogy az adott (nálunk) telefonvonal mennyit bír.
    Az előfizető vezetékes internet sebessége fix (legalábbis a jelvivő frekvenciák száma) és az ezen felül megmaradt sávszélességet (jelvivőket) osztják ki a Wifi Fon szolgáltatás keretében.

Most jut eszembe, hogy már jó ideje látható a Telekom Fon a Wifi jelek között, csak egyenlőre nincs ki használja nálunk. A saját bekonfigurált Wifi hálózatunk pont elég ilyen célra és az fix, nem módosíthatja a szolgáltató. Mondjuk én UTP kábelen keresztül netezek, szóval... Nekem nem kell ilyesmi, itthon legalábbis.

Viszont hasznos funkció ez. Amikor lesz egy laptopom(előbb mint okostelefonon), akkor majd hasznát veszem annak hogy van kvázi ingyen netem sok helyen.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Igen, erre a gondoltam ahogy neked is van. Csak igénylési lehetőséget nem találtam rá.
    A másik lehetőség, hogy ezért valami mobilcsomagot fizessek már nem tetszik

Most van valami "digitális jólét csomag" 2600huf egy évig, valószínű az lesz megrendelve.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    WTF...

Kint sétálgatok, nézelődök, mászkálok a kamerával az utcán. Nézem a póznát, fura az a fekete vastag kábel. Vajon mi lehet. Rázoomolok a póznára a kamerával, ott egy kis táblácska a kábel alatt. Azt mondja hogy "Optic Fiber".

???

Ez nem azt jelentené, hogy itt állati gyors Internetnek kéne lennie? Úgy tudom hogy a Fiber sebessége az 1 GB/s. Ha kábel van, akkor mi a probléma? Miért nem kaptunk ajánlatot? Most írtam a két helyi szolgáltatónak hogy mondjanak erre valamit.

Frissítés:

Az egyik szolgáltató azt mondja, hogy nem tudja kié a kábel.

Frissítés #2:

Másik kettő is válaszolt, ők se tudnak róla.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Ez nem olyan fura, pl. erről sem tud semmit a NASA:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azért fura, mert a kábel már akkor is itt volt, mikor ideköltöztünk, annak meg már 2 éve. Tehát kéne hogy legyen rajta szolgáltatás, különben minek rakták volna fel a póznára? :-/ Már azt nem számítva hogy dollármilliárdokat kapnak az államtól ezek a net-szolgáltatók hogy kiépítgessék a rendszereiket.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Egy teljesen hülye kérdés, de miért nem dugsz rá valamit, és máris kiderül, hogy mi megy rajta

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem a házban van, hanem kint az út melletti póznán. Nincs kihúzva a házhoz, a fotó is az egyik oszlopról készült.