Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 12

Topic: Távcső

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 7

0 Not allowed!

Távcső

Segítséget szeretnék kérni. Lehetőleg olyanok válaszoljanak akiknek van tapasztalata, semmitmondó sablon leírásokat talál a google is.
    Kereső távcső (binokulár) beszerzését tervezem. Max 200 méterig kell ember körvonalas felismerésére. Csak nappal használnám. Nem vagyok szemüveges. Elvárás, hogy egy esőtől ne ázzon be. Könnyű, kompakt szerkezet legyen, olyan amelyik hasznos társ egy erdőjárónak.
    Nem akarok gagyit, de nincs is rá több száz ezresem. Nem ismerem az árakat, de úgy gondolom, hogy 50-nél többet nem akarok rá szánni.
    Akinek van tapasztalata a témában, azt kérem, hogy tanácsoljon valami távcsövet, ami megfelelő a fent felsorolt igényeimnek.
    Köszönöm.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 11
    Given: 4

0 Not allowed!
    https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termekek/binokular

Ezt az oldalt nézd át, talán a legjobb áraik vannak.
    Nekem egy kicsi pentaflex-em van, kb. akkora mint egy cigarettás doboz összehajtva, az általad leírt feltételeknek tökéletesen megfelel.
    (Spanyolországból származik, itthon még nem láttam )

Az oldalról, ha választanom kellene, kicsit nagyobb méretű, de a Nikon aculon 8x42-t venném, ha a kicsi méret a nyerő, akkor a Nicon aculon A30 10*25-öt.

Érdemes próbálni vétel előtt, mert lehet az orrodnak, a szemednek nem kényelmes a méret.
    Tapasztaltam, a 10-es nagyítás felett már zavaró lehet a kéz beremegése is.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Csatolmány 7969Csatolmány 7970Csatolmány 7971Csatolmány 7972Csatolmány 7973Csatolmány 7974
    ...ez pont jó lenne Neked!Sporttársi áron,a többit privátban.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése

Nekem egy kicsi pentaflex-em van, kb. akkora mint egy cigarettás doboz összehajtva, az általad leírt feltételeknek tökéletesen megfelel.

Az oldalról, ha választanom kellene, kicsit nagyobb méretű, de a Nikon aculon 8x42-t venném, ha a kicsi méret a nyerő, akkor a Nicon aculon A30 10*25-öt.

Érdemes próbálni vétel előtt, mert lehet az orrodnak, a szemednek nem kényelmes a méret.
    Sajnos nem nyitja meg a linket, pedig szívesen megnéztem volna.
    Most egy ilyet néztem, de még gyűjtöm az infót egy pár napig.
    http://www.tavcso.hu/?o=termek&te=YUK10x42p
    Köszi a véleményed.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 11
    Given: 4

0 Not allowed!
    A yukon-típusokról is hallottam tapasztaltam jókat, szürkületi érték(vagy mi a szakneve) elég jó, nem mosódnak össze a dolgok szürkületben, éjjel.
    Szerintem a fórumokat is böngészd át, lehet találsz több pontosabb infót, összehasonlító teszteket.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varég Hozzászólás megtekintése

Ma sikerült megnyitni a linket! Megnéztem a két távcsövet, amit ajánlottál. A vízhatlanságot és a gáz töltést hiányolom belőlük. Szerintem lesz olyan, hogy a meleg autóból szálok ki a hidegbe nézelődni vagy hosszú túránál lehet, hogy elkap az eső.
    Arról próbálok most infót gyűjteni, hogy gáz töltés nélkül mennyire párásodhat a távcső lencséje kívül és belül.
    Köszi az infókat.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Segítséget szeretnék kérni. Lehetőleg olyanok válaszoljanak akiknek van tapasztalata, semmitmondó sablon leírásokat talál a google is.
    Kereső távcső (binokulár) beszerzését tervezem. Max 200 méterig kell ember körvonalas felismerésére. Csak nappal használnám. Nem vagyok szemüveges. Elvárás, hogy egy esőtől ne ázzon be. Könnyű, kompakt szerkezet legyen, olyan amelyik hasznos társ egy erdőjárónak.
    Nem akarok gagyit, de nincs is rá több száz ezresem. Nem ismerem az árakat, de úgy gondolom, hogy 50-nél többet nem akarok rá szánni.
    Akinek van tapasztalata a témában, azt kérem, hogy tanácsoljon valami távcsövet, ami megfelelő a fent felsorolt igényeimnek.
    Köszönöm.
    Ha sötétben nem akarod használni és nem akarsz egy vagyont költeni távcsőre akkor ilyesmit keress : http://aprohirdetesingyen.hu/vadasza...i-keresotavcso

Ez elég masszív és kezelhető méret.

Senior Member GAZDA's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Debrecen
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    Vagy jók még ezek is: https://vadaszapro.net/reszletek/261...-steiner-10x26
    A kelet-német zeiss-ek is jók amit itthon a határőrség használt vagy esetleg még ez: http://alkupiac.com/termekek/1249303...szeru-allapotu

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 8

0 Not allowed!
    Ilyen távolságra kiválóak a 6-8x30-50 távcsövek. Ilyeneket kapsz bármelyik vásárban pl. ukránoktól. Ha lealkudod 5000-re vedd meg, ha fémházas. Teszteld, hogy fény felé nézve pl. egy villanyvezetéket, vagy kontúros felületet, nem látsz-e rajta szivárványszerű fénytörést, vagy kettős képet. Ezek a hibák elvileg nem lehetnek, de ha vannak, nem orvosolhatók. Egyébránt szerintem ezzel sem jársz rosszul: https://www.arukereso.hu/tavcso-c396...#termek-leiras
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 1

0 Not allowed!
    Kereso tavcsonek a nagyobb dioptrasak jol. 40-esnel kisebbet en nem vennek. Olyat keresel amivel nem nagy tavolsagon akarsz keresni 6-7 szeres nagyitas boven eleg.
    Az olcso tavcsovek is teljesen jol meg tudnak felelni ilyen kovetelmenyeknek.
    Amit en hasznaltam (feltortek a kocsimat es kiloptak belole) egy swift covert optics tavcso volt. Kozep arkategoriabol egy regebbi tipus.
    Azt nem tudom, hogy ez is olyan gazos toltesu lehetett e mint amirol irtal. Ez nem parasodott soha olyan korulmenyek kozott mint amiket leirtal.