Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 20 of 20

Topic: Túlélés.hu

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nem igazán értem miért kell full kreténben nyomnod, de ha a kalaposbácsi azt mondta, hogy ezt csináld akkor hajrá! Papica tudását nagyra becsülöm, de nem az a megoldás, hogy ha kiképzek 10 oktatót akkor utána nem hagyom őket érvényesülni. Én kérek elnézést, hogy vannak ötleteim, terveim, sőt volt valami aki ezt érdekesnek is találta és az egész mögé állt.

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 7

0 Not allowed!
    Csak én nem értem mi a baj? :O

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 103
    Given: 193

0 Not allowed!
    Nem vagy egyedül, én sem tudom.
    Mindenben egyetérteni nem lehet, de minden meg lehet vitatni barátságos hangnemben is.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Semmi gond, csak egy kis magyar vírtus...

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló borsodi Hozzászólás megtekintése
    Nem igazán értem miért kell full kreténben nyomnod, de ha a kalaposbácsi azt mondta, hogy ezt csináld akkor hajrá! Papica tudását nagyra becsülöm, de nem az a megoldás, hogy ha kiképzek 10 oktatót akkor utána nem hagyom őket érvényesülni. Én kérek elnézést, hogy vannak ötleteim, terveim, sőt volt valami aki ezt érdekesnek is találta és az egész mögé állt.
    Ne nagyon foglalkozz a többi ember véleményével!Ha Neked ez szórakoztató,van kedved csinálni...hát csináld!Sok sikert jó egészséget és kitartást!
    Persze ha fontos a Lájkok száma akkor tévúton jársz,mert mindig lesz akiknek nem tetszik,sőt lehet többen lesznek ,akiknek nem tetszik!
    Xard le akiknek nem tetszik..és azokat is akiknek igen!Végül is vadidegen,ismeretlen emberek!
    Tedd a szívedre a kezed,úgy istenigazából számít valamit a véleményük?
    "Fotel Rambó"...
    Mind azok vagyunk és azok a natgeós és jutyub túlélő sztárok is.Mert ugye átéltünk szörnyű háborúkat,járványokat,népirtásokat...elhurcoltak minket lágerekbe,gulágokba hosszú évekre....évtizedeken át aranymosásból és prémvadászatból éltünk meg Szibériába és a világ kegyetlen tájain.
    Műmájerek vagyunk élünkön a nagy sztárokkal!Elképzeljük a "mi lenne ha" és HD-ben felvesszük ahogy túlélünk
    Aztán uzsgyi haza a meleg szobába,zuhany ,meleg ebéd és nekiállunk megszerkeszteni egy ütős videót a FOTELBEN ülve...hogy okuljanak a többiek...várva a lájkokat,hogy "mekkora nagy ász túlélők vagyunk"....
    ...aztán hétfőn meló és befizetjük a csekkeket...nehogy kikapcsolják az áramot...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 103
    Given: 193

0 Not allowed!
    Az oldal inkább az én blogomra hasonlít, nem erdős-túlélős, hanem mindennapokat, bűnözést túlélős, önvédelmi eszközös. Igaz ahogy nézem van 7 bushcraft cikk is.

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem igazán értem miért kell full kreténben nyomnod, de ha a kalaposbácsi azt mondta, hogy ezt csináld akkor hajrá! .
    No akkor cseppecskét megmagyaráznám a dolgokat, mert a full kreténben nyomás kicsit erős, de egy picit igazad van.

- nem, nem a kalapos bácsi instruál az itteni hozzászólásaimban
    - mind a Te, mind a Tanki bushcraft hozzáértést elismerem, tisztelem!

De, és itt jön a fotel rambo, és Rory Miller:

Jómagam lehet kicsit vaskalaposan, olyan dolgokban szeretek megnyilatkozni, és olyan emberektől szeretek
    megnyilatkozásokat magamévá tenni amiben/akik egy adott témában jártas vagyok/jártasak.
    Amikor először ránéztem a Túlélés.hu-ra, akkor éppen olyan témák voltak amikben bizony sem Neked, sem Tankinak
    sem az egyébként mindennemű gáz-riasztó, gumis, éles lőfegyverek ( őszintén gondolom) legnagyobb hazai elméleti(! ) szakértőjének Vass Gábornak sincsgyakorlati tapasztalata. Így az egyébként az általam más, az internetről kiokosodott, majd máshol ezt az összeollózott tudást
    a magyar nyelv egyes és többes számának illetve 1-3 személyeinek összemosásával megosztó esetben is, az erre a halmazra
    használt fotel rambo kifejezés csípőből jött. És innen már csak egy lépés Rory Miller aki tényleg mindent tud az erőszakról......

Tibi
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Semmi gond, csak egy kis magyar vírtus...

Ésszel ám ha kevés van is szoktam volt mondani......

A fegyverjogban és egyéb ilyen jellegű témákban meglévő kétségkívül, az átlagnál lényegesen magasabb olvasottságod
    szerintem nem predesztinál egy önvédelmi orákulum szerepre

Nem szeretnék sem cinikus, sem személyeskedő lenni irányodban, tőled sem várnék el hasonlót......
    Don't be a Rambo, Save Your Ammo.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Az oldal inkább az én blogomra hasonlít, nem erdős-túlélős, hanem mindennapokat, bűnözést túlélős, önvédelmi eszközös. Igaz ahogy nézem van 7 bushcraft cikk is.
    A Kaliber évszakos különszámaiban vannak folyamatosan a bushcraft / túlélés cikkek, amik az új szám megjelenése után kerülnek fel az oldalra. Tehát az őszi különszám megjelenésekor fognak felkerülni a nyári különszámban található Mendék témakör cikkei és így tovább. Természetesen vannak a cikkekben "lukak" mivel nem volt lehetőségünk azt teljes terjedelmében kifejteni, ezt a későbbiekben igyekszünk majd feltölteni.

Szeretném felhívni a figyelmedet a sajtóközleményben megjelent mondatra:

“Egy személy vagy család túlélése rétegekből áll, olyan, mint egy hagyma. A külső réteg az ön- és lakásvédelem, majd pedig jön a prepperkedés (ami nem feltétlenül az összeomlásra való felkészülést jelenti) és a végén ott van a bushcraft amit úgy is fordíthatnánk, hogy az őseink által megszerzett tapasztalatokon alapuló létfenntartás gyakorlása a természetben.”

Idézet Eredeti hozzászóló Salmo Hozzászólás megtekintése
    Jómagam lehet kicsit vaskalaposan, olyan dolgokban szeretek megnyilatkozni, és olyan emberektől szeretek
    megnyilatkozásokat magamévá tenni amiben/akik egy adott témában jártas vagyok/jártasak.
    Amikor először ránéztem a Túlélés.hu-ra, akkor éppen olyan témák voltak amikben bizony sem Neked, sem Tankinak
    sem az egyébként mindennemű gáz-riasztó, gumis, éles lőfegyverek ( őszintén gondolom) legnagyobb hazai elméleti(! ) szakértőjének Vass Gábornak sincsgyakorlati tapasztalata. Így az egyébként az általam más, az internetről kiokosodott, majd máshol ezt az összeollózott tudást
    a magyar nyelv egyes és többes számának illetve 1-3 személyeinek összemosásával megosztó esetben is, az erre a halmazra
    használt fotel rambo kifejezés csípőből jött. És innen már csak egy lépés Rory Miller aki tényleg mindent tud az erőszakról......
    Tibi
    Mivel nem jelöltél meg témát ez egy nesze semmit fogd meg jól megnyilvánulás, hogy pontosan mire gondolsz számomra rejtély. Ellenben szeretném felhívni arra a figyelmedet, hogy egyik témakör sem rendelkezik egyetemesen elismert szakképzéssel, ergo mindenki abból dolgozik, amije van, illetve amihez hozzájut. Ezek vannak a hazai környezetbe átültetve olyan cikkekbe, amit a legjobb tudásom szerit írtam vagy írtunk meg, legyen ez akár az önvédelemi, lakásvédelmi, a prepper vagy a bushcraft / túlélés témakör bizonyos részei.

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Vettem a fáradságot és böngésztem...
    Szerintem laikusoknak jó, pont erre van szükségük. Ráadásul van mögötte dizájn és munka, így könnyen eladható.
    Ugyanakkor Tibinek igaza van, de itt kevesen nyomják profi szinten.
    Máshol (gazdálkodás-önellátás-önvédelem) is nagy a néphülyítés, ahogy szoktam mondani. Némelyik ilyen "félisten" egyébként barátom...
    Úgy gondolom jó lenne felhívni a hétköznapi ember figyelmét, megmozdítani őket... Erre jók az ilyen oldalak... Aztán hogy ki meddig megy el az az ő dolga.

Én már nem akarok megmenteni senkit.