Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 19

Topic: Hasadás (The Divide)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 401

0 Not allowed!

Hasadás (The Divide)

A film története New Yorkban játszódik, rögtön az elején atomcsapás éri a várost, mindenki menekül ahogy tud, az egyik menekülő kis csoport egy toronyház alá zárkózik be. Nem tudni mennyi idő telik el, de a a bezártság és a kilátástalanság hamar felőrli az idegeiket.

A film talán a sci-fi - dráma - thriller kategóriába sorolható, a benne lévő erőszak miatt érzékeny lelkületűeknek nem ajánlom, de aki szereti a sötét elgondolkodtató filmeket, azok mindenképpen nézzék meg.

3 millió dollárból készült, úgyhogy nyugodtan mondhatjuk kis költségvetésű filmnek. Nekem eléggé tetszett.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 7
    Given: 127

0 Not allowed!
    Jól ábrázolja, hogy hogyan ki tud fordulni magából az ember.
    Kapott segítséget sem értékelték.
    Sajnos az emberek többségéről ilyen átváltozást el tudom képzelni .

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Gondolkodtam rajta, hogy vajon mennyi időt töltöttek az óvóhelyen. Arra tippelnék hogy néhány hónapot, de a filmben ez nem volt egyértelmű.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nekem ez pont nem jött be annyira, de lehet hogy csak nagyon elborzasztott.
    SPOILER
    Az pl nagyon zavar, hogy nem derült ki, kik voltak azok a szkafanderes tagok, hova vitték a gyerekeket. Rádőlt a felhőkarcoló a pincére, de ezek mégis simán az ajtóig bementek. Mi lett a romokkal?
    A folytatása mondjuk érdekelne, hogy mihez kezd a csaj kint.
    SPOILER vége

Egy dologra viszont nagyon jól rámutat a film, amit még egyik fórumban sem nagyon olvastam, hogy a katasztrófakor összekerülő emberek még nem biztos hogy egy életképes közösséget alkotnak, szerintem még akkor sem ha előzőleg ismerték egymást. És a legállatiasabb ösztönök törhetnek felszínre egy kilátástalan helyzetben. Ezt is számításba kell venni. És mi van ha pont TE leszel az, aki elveszti a kontrollt?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A szkafanderesek valami kormányhivataltól lehettek. Vagy felfegyverzett katasztrófavédelmisek. Igazából bárki lehetett, a történet szempontjából nem volt túl fontos.

Az óvóhely lehetett az épület olyan részén, ami kicsit félreesett. Vagy ha már oda tudtak húzni olyan fóliasátort az ajtóhoz, akkor előtte biztosan elkotorták a törmeléket az útból.

Nem tudom hogy folytatása lesz-e, de ha nem, szerintem ez így is befejezett filmnek tekinthető. A nő valószínűleg nem élné túl a helyzetet.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én csak az élve lrohadás dolgot nem értettem benne..vagy az csak az őrültség szemléltetésére használt rendezői eszköz volt??

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A rádioaktív sugárzás hatása -ha nem túl erős- akkor hetekkel később jelentkezik. (Legalábbis így írták egy helyen ahol régebben olvastam.)

0 Not allowed!
    A pince nem volt teljesen védett a sugárzással szemben, csak késleltette a hatást. Az ajtó is ,,szigszalaggal" volt ,,védve" a radioaktív portól.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Újranéztem a filmet.

Valamit nem értek benne. Miért nyavajogtak annyit a holttestek megszabadulása előtt? Azt meg kellett tenniük, tehát miért nem tették meg nagyon gyorsan? Az elsőnél még megértem, mert akkor még talán még bele se gondoltak hogy annak szaga lesz, de a másodiknál már csak eszükbe juthatott volna. Miért nem estek rajta túl rögtön? Nem csak hogy szaga lett, hanem az komoly fertőzésveszélyt is jelentett. Inkább ott voltak vele egy pincében hetekig?

Itt van még valami amit nem értek.

http://www.rottentomatoes.com/m/the_divide_2012/

26%?!

Az egyik azt írja, hogy egyik karakter se szerethető. Miért, a barna hajú nővel mi volt a gond? A tűzoltó is teljesen normális volt. Jó, a végére saját magának spájzolt, de kezdjük ott, hogy ott minden az övé volt! Ha összesen 5 konzervet ad a többieknek azt is meg kellett volna köszönniük, ehelyett fanyalgott a többség, meg hogy "sz.r a kaja", meg "putri a pince". A tűzoltó helyében mindet kirúgtam volna onnan, amíg még nem volt leheggesztve a pinceajtó. A két nagyokost is, meg az okostojás ügyvédet is. A fekete fickót is, mert annak is csak a szája járt, meg keménykedett, ahelyett hogy meghúzta volna magát mint egy rendes vendég. A tűzoltó teljesen normális karakter.

Van amelyik a túl sok erőszakot kifogásolja. Akkor hogy lehet hogy a Fűrészre majdnem kétszer annyi pontot adtak? Az a film kizárólag kínzásról szól, az a lényege. Anélkül nem is működne az egész, ha nem lenne benne felkavaró erőszak. Ahhoz képest A hasadás nem túl erőszakos film.

Túl brutális a nagyközönségnek. Ismételni tudom. A fűrész hány részt élt meg? Hatot? Hetet? Én inkább azon csodálkozom, hogy ebből nem lett kultfilm.

A többi unalomra panaszkodik, meg hogy mennyire felejthető film, meg túl hosszú. Nem értem mi benne az unalmas? Egy pillanatig nem lassul le a cselekmény. A karakterek nagy része is valódi karakter, nem csak ott vannak a filmben. Pontosabban mindegyik emlékezetes valamiért. És a történet is olyan amire hónapokkal később is emlékezni lehet. A film 1 óra 45 perces. Szerintem egy mostani mozifilm megvan 2 és fél óra. Transformer filmek például.

Az IMDB-n 5.8-ra értékelték, ami jóval korrektebb.

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Durbints sógor Hozzászólás megtekintése
    Az pl nagyon zavar, hogy nem derült ki, kik voltak azok a szkafanderes tagok, hova vitték a gyerekeket.
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A szkafanderesek valami kormányhivataltól lehettek. Vagy felfegyverzett katasztrófavédelmisek. Igazából bárki lehetett, a történet szempontjából nem volt túl fontos.
    Leszögezem, hogy még nem láttam most rántom le, de ha valami szkafanderes alak megjelenne és elvinné tőlem a gyerekem akkor bizony elég pipa lennék... és vagy utána mennék vagy elgurulna a gyógyszerem és bediliznék.