Oldala 1 of 5 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 46

Topic: Digitális pénz

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 108

0 Not allowed!

Question Digitális pénz

A világ egyre inkább a digitális pénz (bankkártya, mobiltelefonos fizetés, Bitcoin, stb.) felé halad.

Mi a véleményetek erről? Hogyan befolyásolja ez a mindennapjaitokat? (Miként) Készültök a készpénz nélküli világra?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Ezzel lehet elérni a totális kontrollt az emberek felett.
    Ha rendszeren kívüli vagy csak egy kattintás, és nincs "pénzed", senkivé válsz. Szóval ez baromi veszélyes irány - szerintem.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én is egyetértek. Ráadásul olyan totális kontrollt jelent, hogy még azt is pontosan tudják rólad, miből mennyit fogyasztasz, mikor hol tartózkodsz, hol ebédelsz, ki a fogorvosod, milyen mosószerrel mosol, milyen borotvapengét használsz, stb.

Nyilván lesznek olyan érdekek, amik szeretnék ezeket az információkat magukról korlátozni. Erre új bűnözői "iparág" fog kialakulni, vagyis újszerű maffia jelenik majd meg az életünkben. Viszont a különböző titkosszolgálatok is új helyzetbe kerülnek majd. Pl. ha nem akarják, hogy elmenj a Balatonra, egyszerűen nem tudsz majd megtankolni, mert a kártyád átmenetileg nem kapcsolható a bankodra és illedelmesen tájékoztatnak, hogy 3 nap múlva próbáld meg újra.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 130
    Given: 6

0 Not allowed!
    A jelen gazdasági helyzetben gyakorlatilag nem lesz olyan, hogy készpénzmentes világ.
    Amíg bárhol van valaki, aki elfogadja, addig mindig is lesz fizikai bankó, vagy annak valamely kézzelfogható megfelelője.

A bankkártyás fizetésnek van előnye, hátránya, ráadásul ez személyenként változhat. Sőt, adott helyzetben is változhat, annyiféle változó lehetséges.

Én pl. vásárlásnál úgy szoktam, hogy mindig viszek magammal kp-t, de kártyával fizetek. Ha bármi gond van (eddig egyetlen egyszer volt gond, bedöglött a kártyaolvasó termináljuk), egyszerűen fizetek papírral.

A szó szerinti digitális pénzek (bitcoin és társai) viszont pont a kontrollt akadályozzák meg a decentralizálással. Hiszen nem lehet elvenni egy kattintással, mert nincs hová kattintani, ugyanis a rendszer szétszórva létezik az ÖSSZES felhasználójánál. Kizárólag az árfolyamot lehet manipulálni, de a "rendes" pénzekhez képest sokkal kevésbé, ugyanis nem lehet felvásárlással csökkenteni vagy eladással növelni a "készletet", illetve lehet, csak akkor a skála, hogy gyakorlatilag lehetetlen.
    Ráadásul a hagyományos pénzrendszereket fenyegető veszélyek (infláció, embargó, stb.) egyszerűen nem működnek.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    hogy még azt is pontosan tudják rólad, miből mennyit fogyasztasz, mikor hol tartózkodsz, hol ebédelsz, ki a fogorvosod, milyen mosószerrel mosol, milyen borotvapengét használsz, stb.
    Havi kb....
    -30 lityi gázolaj
    -2 karton tej
    -8 csomag előre kaja
    -10 kutya konzerv,1 kiló szárított hús,6 csomag lapocska
    -mosópor hedensoldesz,amodent,vilkinzon,arcszesz,szappan
    -kenyér 12 kg+kifli+zsömje
    -kóbász 2 kiló+szalonna+májkrém és virsli..
    -mekis kaja 5cör+pizza
    -energi ital és sör 4-5 liter
    -fodrász.kutya kozmetika
    -rezsi
    -gyogyószerek
    -etető kaja,csonti,pióca...
    -....
    Könyörgöm mi ebben a titkos?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Nálunk a papírpénz már nem divat, de nekem ezzel semmi gondom. Kezdjük azzal, hogy ha van jó kártyád, akkor 1%-ot visszakapsz ha használod. Nekünk ez olyan havi 7-8 dollár. Ingyenpénz, mindig jó.

A másik hogy nyomon következő a pénzmozgás. Az adóhivatal követheti, nekem az nem gond. Az egyetlen ami történhet, hogy látják hogy nincs sok pénzünk. Ugyanakkor az üzletemet igencsak megkönnyíti és átláthatóvá teszi. Adófizetésnél jó az ha minden világos és látom hogy mit mikor mennyiért vettem.

Havonta rendelünk a Walmart-ból 1x. Kártyával, mert máshogy nem is lehetne. Kínából se tudnék készpénzzel rendelni.

Ha a készpénzt viszi egy tolvaj akkor vége van. Ha hitelkártyát, akkor az azonnal letiltható. Tehát a bűnözést is visszaszorítja. Nálunk a házban összesen 3 dollár van most.

Ma kaptam meg az új kártyámat is. Ezentúl nem kell majd bankba mászkálni, elég lesz elvinni a csekkjeimet az automatához, beteszem a kártyát, beteszem a csekkeket és megy a számlára minden.

A készpénz helyett az ezüst valószínűleg jobb. Abból van itthon az a 20 amit régen vettem. Igaz, nem egy nagy vagyon, 300 dollár? Betörni azért se lenne érdemes.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Én is egyetértek. Ráadásul olyan totális kontrollt jelent, hogy még azt is pontosan tudják rólad, miből mennyit fogyasztasz, mikor hol tartózkodsz, hol ebédelsz, ki a fogorvosod, milyen mosószerrel mosol, milyen borotvapengét használsz, stb.
    Ezt már most is tudják , csak suoershop / Tesco clubcard-nak hívják .....

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 22
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    A jelen gazdasági helyzetben gyakorlatilag nem lesz olyan, hogy készpénzmentes világ.
    Nagyot tévedsz. Megyünk a kp nélküli világba. Ha nem nyomtatnak, hiába fogadná el bárki. Most már lefedett a világ nagy része internettel, a kütyü hozzá fillérekbe kerül. (lehet drágán adják, de szinte ingyen van) A sarki virágárus lánynál is lehet egy kütyü amivel fogadja a lóvét. A Marinéni nem fogja tudni eladni a tojást feketén, legfeljebb elcseréli páleszre. 10 tojás egy feles barackpálinka. Egy csomag hagyma 2 szál cigi. Izé jut eszembe a cigi fogja helyettesíteni a pénzt mint a kóterban. Az, hogy mit veszel mire költessz leszarják amíg az adót le tudja vonni belőlle, és amíg tőle veszed a cuccaid. A cigis csereberét nagyon nem fogják szeretni.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Az "alternatív" krypto pénzek (Bitcoin, Ethereum, Ripple, stb.) valóban érdekes irányvonal, de ezt az állam nem fogja támogatni, sőt, biztos vagyok benne, hogy hamarosan üldözni is fogják őket éppen az anonimitás, a P2P fizetés miatt. E felett nincs kontrolljuk, ez nekik nem jó. Nekünk sem, mert ha lekapcsolja a netet, vagy célirányos portokat korlátoz, hogy ne tudd használni akkor lehet pislogni. Én nem érzem szükségét, de nyilván megvan a felhasználói köre ennek is, a hagymás világban nyilván ez jelenti a szükséges szabadságot és anonimitást is, de ugye ilyenekhez csak keveseknek van köze.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Az, hogy mit veszel mire költessz leszarják
    ...hát igen!Sokan kicsit(nagyon)túlértékelik a saját fontosságukat.
    Nem tudom,hogy a paranoia egy enyhe formája e ,hogy "biztos megfigyelnek,összeírnak,letárolnak..."
    Nem csak a vásárlásban,de a térfigyelő kameráknál,gps-es kocsiknál is megfigyeltem már ezt.
    Szerintem amíg valaki nem huncutkodik,valóban mindenki lexarja ki-mit csinál....oly annyira,hogy az emberek kínjukban, szánt szándékkal tolják a világ szeme elé,hogy mit vettem,mit csinálok,hol vagyok, ki a fogorvosom,mit eszek......jutyub,fészbuk,twitter,fórumok...
    De ez a téma is egyenlőre csak egy konteó...szó nincsen ,hogy belátható időn belül kivonnák a készpénzt a forgalomból.

A topic keresőszavai: