Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 27

Topic: Digitális pénz

Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    Havi kb....
    -30 lityi gázolaj
    -2 karton tej
    -8 csomag előre kaja
    -10 kutya konzerv,1 kiló szárított hús,6 csomag lapocska
    -mosópor hedensoldesz,amodent,vilkinzon,arcszesz,szappan
    -kenyér 12 kg+kifli+zsömje
    -kóbász 2 kiló+szalonna+májkrém és virsli..
    -mekis kaja 5cör+pizza
    -energi ital és sör 4-5 liter
    -fodrász.kutya kozmetika
    -rezsi
    -gyogyószerek
    -etető kaja,csonti,pióca...
    -....
    Könyörgöm mi ebben a titkos?
    Semmi. Ebből kapásból látni, hogy egyedül élsz, szeretsz horgászni és időnként iszol is néhány sört.
    Ez senkit nem érdekel, amíg nem vagy valamilyen szempontból fontos ember. Mihelyst az leszel, már felhasználható ellened.
    Képzeld el, ha pl. Orbán Viktorról leírnák, mennyi páleszt vett az utóbbi öt évben, mennyi sört, milyen ciklusokkal, stb. Utána menne a duma, hogy Magyarország miniszterelnöke alkoholista, új választást kell kiírni és minden egyéb. (Mert uigye az nem lényeg, ki itta meg és hányan ezt a mennyiséget.)
    Sajnos az információk kellő rosszindulattal hihetetlen hitelrontásra alkalmasak. Az én életemben is előfordult már olyan, amit el sem tudtam volna képzelni.
    Még bíróságra is kerültem, igaz, csak tanúként a végén. De lényeg az, hogy rendőrség, bíróság. A többi kit érdekel utána? Az, hogy tiszta voltam? Számít? Ezzel az ügylettel úgy elbaszták a renomémat, hogy a veszteségem legalább 10 millióban kalkulálható. Még szerencse, hogy az idegrendszerem jó Az erkölcsi győzelmemmel meg vastagon kitörölhetem a seggem.

Remélem, sikerült meggyőznöm téged.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Törölt_reg
    Guest
    Remélem, sikerült meggyőznöm téged.
    Persze,nyilvánvaló.
    Nemrég néztem meg a Kör című filmet.Érdekes csavar volt a végén..."hogy akkor most legyenek átlátszók a megfigyelők is..."
    Az a gond ezekkel a globális nagy dolgokkal,hogy semmiféle beleszólásunk nincsen.A kp.nélküli világba sem,a chip beültetésbe sem,sem semmi másba.
    Mi kisemberek csak alkalmazkodni tudunk és túlélni nap.mint nap.
    Nem mi döntünk a minimálbérről,a banki kamatokról...semmiről.
    Persze lehet ágálni ellene+meg felírni,"hogy nem tetszik"...atrocitás nem ér érte senkit,mert valójában semmit nem is ér a véleményünk.
    ...az,hogy valaki kilép a társadalomból?......az egy vicc!...mondjuk én nem próbálnám ki,de aki akarja megteheti...próbálja meg...sok sikert.
    Tehát oszthatjuk az észt ...ebben a témában is...sőt késhegyre menő vitákat lehet folytatni...de úgyis úgy lesz...ahogy lesz!
    Majd alkalmazkodunk!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Én most vettem észre hogy a bankomnál olyat is lehet hogy lefényképezek egy csekket és a pénz megy is a számlámra. Ez így elég szuper, még ma kipróbálom, mert 7 csekkem van itthon. Ebből a nagytestvér majd látja hogy mennyire sz.rér-húgyér dolgozom.

Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    ...az,hogy valaki kilép a társadalomból?......az egy vicc!...mondjuk én nem próbálnám ki,de aki akarja megteheti...próbálja meg...sok sikert.
    Jelen helyzetben a kilép a társadalomból azt jelenti, hogy ügyeskedik és a társadalom hátán viszonylag jól megél. Pld a filléres cuccokért nem kell dolgoznia napokat verejtékesen, hanem megveszi a bótban. Nem kell napokat gyalogolnia a vásárba, a társadalom odaviszi neki szinte helybe. Úgymond ingyenes a rendőrség, meg sok más is nem fizet adót ha elcserél egy jerkét egy bödön mézre. Persze így könnyű kiválni a társadalomból, én is szeretnék. az alkalomra várok, talán eljön talán nem.

Szia,

Szamomra nem az egyetlen, de fontos szempont volt a szigettel kapcsolatban, hogy betiltottak a keszpenzes fizetest par eve (azota meg se nezem a reszletes programlistajukat).

Bel

Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Nagyot tévedsz. Megyünk a kp nélküli világba. Ha nem nyomtatnak, hiába fogadná el bárki. Most már lefedett a világ nagy része internettel, a kütyü hozzá fillérekbe kerül. (lehet drágán adják, de szinte ingyen van) A sarki virágárus lánynál is lehet egy kütyü amivel fogadja a lóvét. A Marinéni nem fogja tudni eladni a tojást feketén, legfeljebb elcseréli páleszre. 10 tojás egy feles barackpálinka. Egy csomag hagyma 2 szál cigi. Izé jut eszembe a cigi fogja helyettesíteni a pénzt mint a kóterban. Az, hogy mit veszel mire költessz leszarják amíg az adót le tudja vonni belőlle, és amíg tőle veszed a cuccaid. A cigis csereberét nagyon nem fogják szeretni.
    Nem tévedek A jelen gazdasági helyzetről írtam. A nyomtatás meg olyan, hogy nagyon-nagyon sokára fog eltűnni. Ha nem lesz ft, lesz dollár, meg euró. Gyakorlatilag a fél világon "hivatalos" fizetőeszköznek számít mindkettő, még ha igazából nem is az.
    Amíg a papírnak biztosítják a hátteret akármelyik jelentős gazdaságban, addig a papír létezni fog. Márpedig a hátteret biztosítani fogják, ugyanis akkora feketegazdaság épült a készpénzre (beleépülve a felsőbb körökkel), hogy nem vágják ki maguk alatt a fát.

Mint az egyik filmben, ahol feltették a kérdést: "Tudod, hogy számolja a kartell a pénzét? Lemérik a kamionokat."

Előbb-utóbb eljön a kp-mentes világ, de szerintem az nem a mi életünkben lesz.

Én sehogy sem készülök kp nélküli világra.
    Eccer ne legyen áram oszt baszhatom a kiló kenyeret..
    Nemrég 3 nap nem volt a melóhelyen net! Nem áram csak inernet! MEGÁLLT az élet! Utána meg sok meló,hogy minden rendben legyen megint
    Persze tárolgassam felhőbe az infót meg digitális píz..... A biztosíték attól még kiég és ennyi.....
    Jobb szeretem fizikálisan érezni/látni a matekot a zsebbe és nem csak tudni, hogy van.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Az elmúlt pár napban történt valami más is. Míg azzal volt tele minden sajtó és média hogy Trump nem határolódott el elég gyorsan egy tüntetéstől, a háttérben közben volt egy megegyezés arról hogy a kormány nekimegy a Bitcoinnak és egyébe hasonló online fizetőeszközöknek. Persze a t-izmus elleni harc nevében. Ugyanakkor érdekes mert a hírekben még soha nem hallottam olyat hogy t-isták Bitcoinnal fizettek volna egymásnak. Egyszerűbben szólva megint biztonságra hivatkozva akarnak tönkretenni olyan dolgokat amit a senkinek nem ártó polgárok használnak.

A hírekbe nem kerül be, mert a hírkészítők hülyének nézik a hírnézőket (talán nem is teljesen alaptalanul), és egy hülyének a digitális péz olyan, mintha azt mondanánk, hogy a mobiltelefon varázslattal működik.

De a bitcoint használja a nagyban működő feketegazdaság komoly része. A tenoristák is.
    Tulajdonképpen itt Mo-n eladhatsz bitcoinért bármit, de szó szerint bármit, nincs számla, nincs áfa, semmi. Aztán a bevallásodba beleírod az árfolyamnyereséget (vagy minek hívják most) x összegben, befizeted az adót, és gyakorlatilag tisztára van mosva a lé, teljesen törvényesen.

A topic keresőszavai: