Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 34

Topic: Új fészbukcsoport a Magyar Prepper

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 411

0 Not allowed!
    Nem értem a felvetést, atomkatasztrófa csak egy a rengeteg veszélyforrás közül.

1. Ha Morpeus úgy érzi, akkor összevonhatom. Bár nem tudom hogy tényleg ugyanaz-e a kettő témája.
    2. Azért hogy más embereket se érjen felkészületlenül ha valami baj van. Minél több ember raktároz egy kicsit, a rövidebb baj esetén annál kevesebb a gondja annak aki megteszi. Ha a szomszéd tartalékol, akkor baj esetén nem fog a nyakadra járni hogy elkunyerálja a te dolgaidat. (Máris nyert ő is és te is.)
    3. Nem, ha felkészületlenek akkor téged fognak megcélozni kérésekkel, rosszabb esetben erőszakosan.
    4. Nem baj.
    5. Nem hiszem hogy minden városi felkerekedne és vidékre utazna. Sokaknak szerintem nem is igazán vannak vidéken rokonaik, vagy ha vannak nincsenek velük még beszélőviszonyban sem. Úgy meg nem fognak odamenni lejmolni.
    6. Ebben van igazság, ha túl sokan mennének vidékre, akkor a vidék ebből nem jönne ki jól.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Nem értem a felvetést, atomkatasztrófa csak egy a rengeteg veszélyforrás közül.
    Pont ez az!
    Nincsen az a "rengeteg veszélyforrás"!
    -ipari katasztrófa?...talán a vörösiszap példának....aztán mi van még..Paks?..ugyan már ,az nem dönt romba egy kontinenst.
    -klíma változás,időjárás?...igen az elhanyagolt ingatlanokat legyalulta szél(a jókat nem)..biztosítás a megoldás.
    -földrengés,cunami,tájfun,tornádó,orkán?...az biztos,hogy nem.
    -árvíz?..lokális és sokat nem tehet ellene egy prepper..max zsákolhat.
    -háború?...túl sokáig tart..a mai fegyverekkel esélytelen..
    -atom háború,üstökös becsapódás,pólus váltás,zombi apokalipszis,gyíkemberek támadása?...na ja túlélni...oszt minek?
    -zavargások,tüntetések,polgárháború....talán Pesten..olyan kis picike(magyar narancs)
    -munkanélküliség,hosszú betegség,fogyatékkal élés,munka képesség romlása?...na ez már alakul!...biztosítás és takarékoskodás a tuti felkészülés.
    -közbiztonság romlása...ez is valós probléma..de ez már iszonyat lerágott csont.
    -szóval ha oda kellene állni a kamera elé ...elég unalmas lenne a poszt..

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nincsen az a "rengeteg veszélyforrás"!
    Hogyne lenne. Múltkor nem volt ivóvizünk vagy 6 héten át.

Aztán rosszul megy az üzletem, az anyagi veszélyforrás is közel lehet, elég ha megszűnik a főbevételi forrásom.

Komoly, súlyos egészségügyi gondok bármikor beüthetnek.

Autóbaleset? Hajszálon múlt hogy nem haltunk szörnyet én is és a sofőr is.

Zavargások minden nagyvárosban előfordulhatnak. Ahogy a bűnözés is bárkit érinthet. Otthon kirablása, akármi.

-szóval ha oda kellene állni a kamera elé ...elég unalmas lenne a poszt..
    Téged untat, mást nem. Szerintem ez csak negatív hozzáállás. Arról van szó hogy te azt mondtad régebben hogy nem tartod magad felkészülőnek, így most megmagyarázod hogy más ötlete miért rossz és felesleges.

Én azt mondanám hogy a videó / film jól megosztva mindenfelé több tízezres nézőt jelentene, esetleg egy angol felirat még többeket bevonzana.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Téged untat, mást nem. Szerintem ez csak negatív hozzáállás.
    Ácsi-bácsi..nem erről van szó!
    Az,hogy a valóságot és nem a sci-fi filmek világát veszed alapul....Az nem "negatív hozzá állás.
    Arról van szó hogy te azt mondtad régebben hogy nem tartod magad felkészülőnek, így most megmagyarázod hogy más ötlete miért rossz és felesleges.
    ..ismét mellé..!
    Az ötlet jó!..bár az,hogy vannak kétségek..az nem gáz nem?!
    2. Azért hogy más embereket se érjen felkészületlenül ha valami baj van. Minél több ember raktároz egy kicsit, a rövidebb baj esetén annál kevesebb a gondja annak aki megteszi. Ha a szomszéd tartalékol, akkor baj esetén nem fog a nyakadra járni hogy elkunyerálja a te dolgaidat. (Máris nyert ő is és te is.)
    Nem tudom mi a valóság Amcsiba(Te jobban tudod)...de elnézve a filmeket,blogokat...nem igazán a karitatív felvilágosítás az Amcsi prepper stílus..
    Inkább felhalmoz..oszt szétbaxomafejétakiarrajár stílusban nyomják...
    Szóval nem tudom,de ha már prepper..akkor valahogy nem áll össze ez a szomszédom is készüljön ..és ha nem készül?..akkor ha eccer télleg lösz valami..akkor ott lesz a pógár a jóindulatával,kiszolgáltatva..a szomszédoknak...mer tuggyák!
    Én azt mondanám hogy a videó / film jól megosztva mindenfelé több tízezres nézőt jelentene, esetleg egy angol felirat még többeket bevonzana.
    ..én meg azt mondanám,hogy szigorúan név,arc nélkül...bár picike ország ez és mindenki,mindenkit ismer..a helyeket is..
    Most képzeld el,ha valaki kitárulkozik..bemutatja a dolgait..esetleg ingatlanjait,barátait...
    Vagy ha nem...ha nem mutat semmit...hát elég unalmas műsor lenne..ha egy maszkos,eltorzított hangú emberke,ellenfényben nyomná a szöveget.....és mit is?...összeomlik a gazdaság,zavargás...vagy mit?
    Téged untat, mást nem. Szerintem ez csak negatív hozzáállás. Arról van szó hogy te azt mondtad régebben hogy nem tartod magad felkészülőnek, így most megmagyarázod hogy más ötlete miért rossz és felesleges.
    Szóval Igen..unalmas lenne..és nem nega hozzá állás..csupán józan ész..és jó tanács a többieknek.
    Persze ez csak az én véleményem....egy porszemé ,egy senkié..egy szürke kisegéré...Tisztelettel!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    de elnézve a filmeket,blogokat...nem igazán a karitatív felvilágosítás az Amcsi prepper stílus.. Inkább felhalmoz..oszt szétbaxomafejétakiarrajár stílusban nyomják...
    Persze. Aki halmoz, az magának és a családjának teszi, nem a szomszédnak és nem drogos bandáknak meg bűnözőknek.

..akkor valahogy nem áll össze ez a szomszédom is készüljön ..
    Nem értem miért ne állna össze. Nálunk a szomszéd nagyban nyomja, van vadászkunyhója, lőtere, meg betolta a fél erdejét veteményessel (valahonnan bevethető földet szerzett, bár nem tudom honnan hozathatta). Vadászházában a falon a puskák, körbevezetett minket, minden megmutatott. Tüzelője a vadászháza mellett tornyokban volt. És akkor az még csak a kunyhója, ki tudja mije van még a házában ami vagy 100 méterre van a kisháztól. Meg van egy másik is neki, azt nem mutatta meg, de az szemben van nekünk. 1-2 lakókocsit látok és oda is hordja a földet. Mondta hogy nála az asszony mindenből befőttet csinál. És örülök neki hogy jól van, meg jól megy neki.

.akkor ott lesz a pógár a jóindulatával,kiszolgáltatva..a szomszédoknak...mer tuggyák!
    Persze, majd mindenki rájárna a krumplijára, miközben a vadászházából figyeli a veteményest puskával a kezében. Amúgy is, csak attól hogy X ember mondjuk munkanélkülivé válik, az attól a másik embernek még nem katasztrófahelyzet. Amúgy régen mondjuk a világháború után mikor az egyiknek volt a másiknak meg nem, akkor halomra ölték egymást a lakosok? Főleg falvakban? Én nem tudok róla.

Most képzeld el,ha valaki kitárulkozik..bemutatja a dolgait..esetleg ingatlanjait,barátait...
    Az első hozzászólásban benne volt, hogy név és arc nélkül.

Ugyanakkor ott a "túlélőtár" vagy "túléléstár" vagy mi a fene FB-on, sok ezer taggal és eddig még nem ölték le egymást.

Vagy ha nem...ha nem mutat semmit...hát elég unalmas műsor lenne..
    Ha valaki név és arc nélkül bemutatja hogy mije van a kamrában, garázsban, hogy mit gondol, hogy mire számít, vagy mit miért gyűjt, abból mi baja lenne? Illetve az miért lenne unalmas? Nem értem a problémát.

ha egy maszkos,eltorzított hangú emberke,ellenfényben nyomná a szöveget.....és mit is?...összeomlik a gazdaság,zavargás...vagy mit?
    Nem értem ezt mire alapozod. Tele van az Internet olyan videókkal amiben nem látszik az emberek arca, csak a hangjukkal mutatnak be dolgokat. Miért kéne valakit mutatni? A vélemény a fontos és hogy ki mit gyűjt, meg a téma úgy általában. Miért kellene bárki arcát, vagy alakját mutatni?

és mit is?
    A téma mondhatni végtelen és kimeríthetetlen.

Itt a fórumon most 1120 téma van. Szerintem legalább a fele, prepper témakör és önvédelem. Nem csak "gazdasági összeomlás és közbiztonság" van, hanem rengeteg más is.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    A téma mondhatni végtelen és kimeríthetetlen.

Itt a fórumon most 1120 téma van. Szerintem legalább a fele, prepper témakör és önvédelem. Nem csak "gazdasági összeomlás és közbiztonság" van, hanem rengeteg más is.
    Úgy is van! ..befőzés,krumpli,csirkék,kések,lőfegyverek,gombák ,edények,pincék,pénzügyek.....egyszóval ...Minden!?
    Akkor ..voltaképpen...mitől is prepper valaki?..és nem gazda,kovács,gyógyszerész,orvos,pénzügyi tanácsadó,sofőr...?
    Vagy aki biztosítást köt,alaposan be van vásárolva,néz éjjel a háta mögé,csajok gázt is visznek,rendezi a kertet,kapálgat,van kútja vagy kannába víz otthon,....az mind prepper?.....
    Akkor nagyon igaz amit írtam
    http://magyarprepperforum.net/showth...rek-film/page2 #13
    Nézzük a magyar preppert(túlélőt)...
    A hajléktalanokat,a megfélemlítetteket a melóhelyeken,a deviza hiteleseket,a betegeket,az öregeket,közmunkásokat,a családanyákat,apákat...a végletekig kizsarolt,megalázott,éhbérért vegetáló magyar társadalmat...Nézzük a magyar preppert(túlélőt).....mi magyarok túlélők vagyunk....
    --jó hosszú sorozat lesz!.....

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem mondtam hogy a szomszéd az prepper. Csak azt mondtam hogy a szomszédnak nagyon sok mindene van.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nem mondtam hogy a szomszéd az prepper. Csak azt mondtam hogy a szomszédnak nagyon sok mindene van.
    Ok értem!
    De Neked is sok mindened van...és Te prepper vagy!
    Papicának is sok mindene van...de Ő már bushkrafter(vagy mi!?)
    De mitől lesz akkor valaki prepper?
    Értem ,hogy "Új fészbukcsoport a Magyar Prepper"...de mi a definíció..mi..bocsi..ki a prepper?..aki azt mondja magáról? Vagy hogy?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    prep¡per
    ˈprepər/

noun NORTH AMERICAN
    "a person who believes a catastrophic disaster or emergency is likely to occur in the future and makes active preparations for it, typically by stockpiling food, ammunition, and other supplies"

Magyarítva:

"Prepper: egy személy aki valamilyen katasztrófában vagy szükséghelyzetben gondolkodik a jövőt illetően és erre próbál felkészülni, rendszerint élelem, lőszer és egyéb dolgok felhalmozásával."

Senior Member Morpheus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2014
    Thumbs Up
    Received: 13
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    "Németország legkésőbb 2022-ig leállítja atomerőműveit "
    http://mandiner.hu/cikk/20110630_nem..._atomeromuveit
    ..akkor setni kell azzal a pokalipszissel....
    ....na de..pár eccerű és najív kérdés...
    1.nem kéne e összevonni a filmes topicot ezzel,mert ugyan az a téma?
    2.Prepper témában miért kell a nyilvánosság?
    3.Miért kell az ...embereket...flvilágosítani,tanítani?..nem több az esély,ha felkészületlenek az emberek?
    4.Ki mondta,hogy baj,ha valaki faxbuxozik?
    5....ha mindenki a vidéki rokonaihoz megyen ...minek el menni a városból? ...több jut a városban maradónak(bár kicsit uncsi lesz egyedül)?
    6....ha mindenki a vidéki rokonaihoz megyen ...akkor ott lesz a sok zombi és az lesz vidéken...ami a városban lenne..ha nem ment volna mindenki vidékre....ezért ,mivel vidéken van a káosz...a vidéki rokonok jönnek a városba.....na de akkor a városban lesz a zombi sereg és mindenki a vidéki rokonaihoz megy...akik a városban vannak ...nála!?
    1. Nem (felületes vagy, mint mindig és ezért gondolod)...
    2. Egoista kérdés. Egy "magamista", megkeseredett, gyűlölettel teli ember gondolkodása...
    3. Azért, hogy a magadfajtának legyen kit kifosztani, elárulni, becsapni...
    4. A hozzászólásoddal utaltál rá...
    5. Nem lesz uncsi, nézheted a felhalmozott filmjeidet... Te semmi esetre ne indulj el. Egyrészt nem érnél ki az agglomerációból, másrészt hamar megetetnének a disznókkal...
    6. Valóban a kiáramlás hatalmas életvitel romláshoz vezet, de az infrastruktúra nélkül jól jön a sok segítő kéz. Megtermelni, megvédeni...

Plusz 1: Nekem vannak prepper barátaim, akiket ha ide vetne a szerencséjük, az nagy áldás lenne mindannyiunk számára. Nekem eszem ágában nem lenne egy preppert megtámadni, kifosztani, ha nem fotel-rambo, akkor valószínűleg nem lenne szerencsés.Az ország kicsi. Nem tudsz elbújni. Jobb ha a szűk környezeted TISZTEL azért amit csinálsz, esetleg tartja is e-miatt a távolságot.
    Plusz 2: Úgy tudom itt is volt valami kezdeményezés, valami "összefogás projekt"... Mi is lett vele? Azért mert itt nem működött, talán máshol működik... Nem kárörvendeni kell, meg fikázni, hanem a működő dolgokról példát venni, tanulni...

Plusz 2: Tudomásom szerint