Oldala 2 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 31

Topic: 1,2-24V elektronikák, akkuk felhasználása, építése

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Egy roncsolásmentesen nem bontható aksikkal egybeépített powebank tárolókapacitását hogy tudnám kimérni szerinted ?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 98

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom , akkor a kondenzátor töltésmennyiséget tárol , viszont a töltést minimális idő alatt adja le . Hogy tudod ezt felhasználni ?
    Ha szuper kondenzátort használ, akkor az nem sül ki olyan gyorsan, mert annak nagyobb az energiasűrűsége. Szünetmentes áramellátó rendszerekhez tervezték ezeket, hogy addig biztosan legyen elég energia, ameddig beindul a fő generátor. ~6,5 Wh/kg energiasűrűségnél járnak a kereskedelmi forgalomban kapható megoldások.
    10 évig bírják papír szerint és több mint 100 000 töltés/lemerítés ciklust bírnak ki.
    Gondolkodtam hogy veszek pár ilyen kondenzátort, csak újonnan elég drágák és ezekből a 2,7 voltos kondenzátorokból kell 5db, hogy kijöjjön a névleges 12 voltos rendszer feszültsége.

Szerintem arra gondolt Raktáros, hogy az akkumulátorok feltöltése után a töltésvezérlő 12 Voltos egyenáramú fogyasztóknak fenntartott kimenetének a segítségével a napelem által termelt összes energiát(leszámítva a veszteségeket) egy egyenáramú fűtőszálra vezeti, amely a fűtésrendszer vagy a HMV vizét melegíti.
    Ezt az automatikus átkapcsolást mondjuk meg is kell oldani, hogy akkumulátorról ne fűtsön miután besötétedik és nem termelnek áramot a napelemek. Illetve addig ne működtesse a fűtőszálat, ameddig az akkumulátorok nem töltődtek teljesen fel.
    Mondjuk lehet hogy némelyik töltésvezérlőnek van ilyen funkciója gyárilag vagy lehet hozzá venni ilyen kiegészítő áramköri vezérlést.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 84

0 Not allowed!
    Nem tervezek nagy fogyasztást, de több panelt teszek fel, hogy borús időben kicsit több csordogáljon.
    Ha meg nyáron van felesleges kapacitás ki is akarom használni melegvízre, kollektorral amúgy sem akarok bajlódni.
    Még csak most épül a rendszer, jelenleg minimális a felszereltség, csak annyi hogy szerszámgépeket tudjak használni és legyen világítás.
    Folyamatban a teljes ház glettelése, festése, burkolása, gépészet.
    Nincs sok napelemem, de egy hétvégi házhoz elég. Most 2x185Wp panel van a tetőn meg a sínek 3x300Wp-os paneleknek amik még pihennek a pincében amíg nincs rájuk szükség.
    Van aki 400W körüli napelemmel él szigetüzemet.
    Kondenzátorok is hasonlóan működnek mint az akkuk, csak gyorsabban tudják felvenni és leadni a töltést, na meg önkisülésük magasabb.
    Épp ma próbáltam, szép napsütés volt: 50Wp napelem és 35W fűtőfólia.
    Amíg több volt a termelés mint a 35W fogyasztás addig a napelemet kapcsolgatta le a töltő, mikor 35W-nál kevesebb jött a napelemről a fogyasztást kapcsolgatta ki-be a töltő.
    HMV tartály még nincs, a 24v fűtőpatront már beszereztem.
    Mivel új cellákat építek be nem méregetem az összeset, csak mikor más fajtát vagy más eladótól veszek megmérek párat a töltővel.

Fűtésről nem kell komoly dolgot gondolni
    Mivel nem lakom kint, ilyenkor télen ritkán megyek oda, fogyasztás sincs.
    Arra gondoltam jó lenne pár fokot emelni bent a hőmérsékleten, mégse legyen fagy.
    (Amúgy egy kályhával fűtök ha kint vagyok, ami majd sparheltre lesz cserélve.)
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egy roncsolásmentesen nem bontható aksikkal egybeépített powebank tárolókapacitását hogy tudnám kimérni szerinted ?
    USB Doctor nevű kütyüt keresd.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Gondolkodtam hogy veszek pár ilyen kondenzátort, csak újonnan elég drágák és ezekből a 2,7 voltos kondenzátorokból kell 5db, hogy kijöjjön a névleges 12 voltos rendszer feszültsége.
    Igen, ilyesmit próbálok. Nem vészes az ára egy kísérlethez $8 az 5db.

Idézet Eredeti hozzászóló mmilan21 Hozzászólás megtekintése
    Szerintem arra gondolt Raktáros, hogy az akkumulátorok feltöltése után a töltésvezérlő 12 Voltos egyenáramú fogyasztóknak fenntartott kimenetének a segítségével a napelem által termelt összes energiát(leszámítva a veszteségeket) egy egyenáramú fűtőszálra vezeti, amely a fűtésrendszer vagy a HMV vizét melegíti.
    Ezt az automatikus átkapcsolást mondjuk meg is kell oldani, hogy akkumulátorról ne fűtsön miután besötétedik és nem termelnek áramot a napelemek. Illetve addig ne működtesse a fűtőszálat, ameddig az akkumulátorok nem töltődtek teljesen fel.
    Mondjuk lehet hogy némelyik töltésvezérlőnek van ilyen funkciója gyárilag vagy lehet hozzá venni ilyen kiegészítő áramköri vezérlést.
    Az előző hsz.-ban leírtam a lényeget, az átkapcsolást kell megoldanom erre a rendszerre ha tele az akku.
    Arduino megoldás lesz, de még nem tudom hogy akkufeszültség méréssel, napelemfeszültség méréssel (mikor engedi el a töltő a napelemet) vagy a töltő lekérdezésével oldom meg.
    Első körben külön napelemen lesz, ha beválik akkor dolgozok majd az átkapcsoláson.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 72
    Given: 26

0 Not allowed!
    Annyival egészíteném ki Raktáros válaszát, hogy az USB doctor-ral mért kapacitás nem a valós kapacitása lesz, hanem annál alacsonyabb érték, ugyanis az elektronikának is van vesztesége rendesen. Érdemes megmérni mennyit vesz fel és mennyit ad le, a kettőből nagyságrendileg lehet következtetni a valós kapacitásra. Ebben a xiaomi 5000mAh powerbank tesztben megmértem én is, le is írtam a cikkben az eredményeket. Normálisabb gyártók megadják azt az értéket is, amit minimum tudnia kell a powerbankak. A Xiaomi az tudta ezt az értéket. Viszont azt is tudni kell, hogy a teljes kapacitását 4-5 ciklus után éri el a lítiumos akkumulátor.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    USB Doctor nevű kütyüt keresd.
    Az van . A 5,03 v és 0,01A amit kiír jelenleg . Ebből hogy tudok kapacitást számolni ?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az van . A 5,03 v és 0,01A amit kiír jelenleg . Ebből hogy tudok kapacitást számolni ?
    Nekem 2 fajta is van mindkettő kiírja mAh-ban.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 72
    Given: 26

0 Not allowed!
    Én ezt használom, ez is kiírja: KCX-017
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nekem meg: 3 in 1 OLED Mobile Battery Tester Power Detector Voltage Current Meter USB Charger Doctor
    Alig használtam, nem tudom mennyire pontos. Inkább csak áramfelvételt mértem vele.