Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 13

Topic: Esővíz tisztítása

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 64

0 Not allowed!

Esővíz tisztítása

Az esővízgyűjtő rendszerünket tervezgetem és némileg elakadtam. Mivel erdőben vagyunk, ezért valahogy meg kellene oldanom a levelek, ágdarabok, egyéb nagyméretű szennyeződés szűrését. Néztem az ereszcsatornára rakható rácsot és ilyen sörteszerű levélgyűjtőt. A leírások alapján egyik sem oldja meg az ereszcsatorna tisztántartását, viszont macerás leszedni a takarításhoz (rács) vagy nem megfelelő méretű és drága (sörte).

Olyan megoldást találtam, hogy a függőleges levezető csövet elvágták és az alsó felére kb. 45 fokban egy rácsot tettek, ami gyakorlatilag kiveti a nagyméretű szennyeződést. A másik pedig a first flush system. Van valakinek ezekkel tapasztalata, vagy más működő megoldása?
    Loco en el coco

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 2

0 Not allowed!
    Ibex tartályba gyűjtöm a vizet, annak a nyílására tettem egy régi tésztaszűrőt, abba a csövet...
    A nagyobb dolgokat felfogja ,pár naponta kell kiborítani a cuccot belőle.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Köszönöm a válaszod! Mi az az Ibex tartály? Véletlenül nem IBC-tartályra gondolsz?

Sajnos nálunk ez azért nem működőképes, mert sok por és homok van a levegőben, ami így belejutna a tartályba. Ezért törpölök a többlépcsős szűrésen.
    Loco en el coco

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 2

0 Not allowed!
    Mire szeretnéd majd az esővizet használni?

Szerintem rosszul emlékeztem, és az ibc tartályra gondoltam...(nagy, fehér, rácsos)
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mindenre: ivóvízként, háztartáshoz és locsolásra is.
    Loco en el coco

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 10

0 Not allowed!
    Én így alakítanám ki : ereszcsatornából agy sima szűrő 1*1 cm hálómérettel , utána szúnyogháló szemmérettel , onnan bevezetném egy ibc tartályba , onnan vinném/szivattyúznám át tovább másik ibc tartányba , ami ülepítőnek van kialakítva úgy , hogy az alsó kupakon veztnék be egy fém csövet , meghajlítva felfelé , a tartály aljától 30- cm-rre lenne a vége , hogy onnan vegye a vizet , a kupakon lecsavarásával pedig kimegy az ülepített szennyvíz , mosható a tartály . ha nagyon kell , akkor betennék egy saját gyártású szűrőt , aminek az anyaga illatmentes vatta , vagy a légkezelőkben használt szűrőszövet .
    Az ívovizet még kezelném , ez mechanikai szűrésnek jó .

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló coco Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszod! Mi az az Ibex tartály? Véletlenül nem IBC-tartályra gondolsz?

Sajnos nálunk ez azért nem működőképes, mert sok por és homok van a levegőben, ami így belejutna a tartályba. Ezért törpölök a többlépcsős szűrésen.
    A tésztaszűrő jó durva szűrőnek. Utána mosott 4-es kavics ágy egy hengerbe töltve, majd geotectil az aljára. Itt nem lesz nagy a szűrési ellenállás és olcsó. Ha elkoszosodik, a sódert tiszta vízzel ki tudod mosni, a geotextilt is, vagy lecseréled egy másik darabra.
    A nehezebb feladvány a víz fertőtlenítése. Ehhez vegyél ivóvízre méretezett ezüst szűrőt utolsó fokozatként (bár ez nem véd csak a baktériumoktól, a madárinfluenza ezen fertőzőképesen átmegy), vagy klórozd a vizet az IBC tartályban. 1 köbméter vízbe önts egy liter hipót. Másik lehetőség, hogy forralás után idd a vizet.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 40
    Given: 5

0 Not allowed!
    Én is gondolkozom az esővíz mechanikai szűrésén. Első lépcsőnek én egy zsírfogóban agyalok. Az megfogná az úszó szennyeződéseket (levelek, ágak), olajos, zsíros szennyeződéseket és az ülepedő hulladékokat is. Időnként tisztítást igényel, de az megfelelő pufferméretnél elhanyagolható. További szűrés lehetséges homokon és faszénen. A tárolást föld alatt tudom elképzelni fénymentesen. Számításaim szerint 10 m2 tetőfelület és 1,5 m3 / fő tárolókapacitás elegendő lenne itt Magyarországon. A beraktározott vizet fertőtleníteném minden eső után vagy szárazság idején hetente egyszer. Fertőtlenítőnek én hidrogén-peroxidot vagy perecet savat használnék.
    Az egész végén leírom, hogy ez csak egy elmélet a részemről. Nem értek hozzá, csak sokat agyaltam rajta.
    Véleményeket szivesen fogadok.

0 Not allowed!
    Kicsit túlzás, de létezik eresztisztító robot:

https://www.robotguru.hu/a-robot-ami...ba-eresztettek

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    A tésztaszűrő jó durva szűrőnek. Utána mosott 4-es kavics ágy egy hengerbe töltve, majd geotectil az aljára. Itt nem lesz nagy a szűrési ellenállás és olcsó. Ha elkoszosodik, a sódert tiszta vízzel ki tudod mosni, a geotextilt is, vagy lecseréled egy másik darabra.
    A nehezebb feladvány a víz fertőtlenítése. Ehhez vegyél ivóvízre méretezett ezüst szűrőt utolsó fokozatként (bár ez nem véd csak a baktériumoktól, a madárinfluenza ezen fertőzőképesen átmegy), vagy klórozd a vizet az IBC tartályban. 1 köbméter vízbe önts egy liter hipót. Másik lehetőség, hogy forralás után idd a vizet.
    Szia,

Az altalad irtak zomevel egyetertettem, de ennek az 1 l hypo/m3-nek utana olvastam, mert elsore nem hangzott szimpatikusnak ez a nagy mennyiseg.

Az olvasas eredmenye: a pontos mennyiseget merni kell egyedileg mindig, de a pelda abran szereplo mennyiseg (4 g/m3) nagyjabol megfelel 1 l friss hyponak, szoval igazad van.

Prepper szempontbol a hypo nem tarolhato kozvetlenul, de a hypopor sokkal jobb ebbol a szempontbol (12-szer hosszabban eltarolhato).

Bel