Oldala 1 of 24 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 239

Topic: Hit és vallás

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!

Hit és vallás

Ez is lehet egy olyan téma, ami esetleg vitát szül, de szerintem ez a téma is megérdemel egy topicot.

Ki vallásos? Ki hívő? Ki miben hisz? Esetleg van olyan itt aki semmiben nem hisz?

Én nem mondanám hogy vallásos lennék, mert nem érdekelnek az egyházak, egyszerűen csak hívőnek tartom magam. Az igazat megvallva nekem nincs bajom az ateistákkal sem, ha nem jönnek erőszakosan azzal, hogy ők mennyire gyűlölik Jézust meg ilyenek.

Például ezt elfogadhatatlannak tartom:
    http://www.magyarkurir.hu/hirek/felf...a-jezus-nevere

Az amerikai prepperek igen jelentős része keresztény, ami szerintem nem is árt. Jó ha a felkészülés mellett van valami olyasmi, amiben lehet hinni. Ez is adhat erőt akkor, ha egy kilátástalan helyzetben feladnád.

Senior Member Zöld Október's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Jómagam hiszem az Istent, aki vezeti életünk. Bár nem vagyok megkeresztelve, de szeretnék lassacskán megkeresztelkedni. Reformátusok voltak a felmenőim, így én is azzá keresztelkedem, de az EDC készletemben ott van egy kép Pio atyáról, egy kis üvegben szenteltvíz Csíksomlyóról és egy rózsafüzér. Emellett tisztelem a szenteket, különösen a magyar szenteket. Hogy még inkább megkavarjam a dolgot: véleményem szerint a magyar ősvallás és a valódi kereszténység egy tőről fakad. Azt mondjátok, hogy katyvasz van a fejemben? Én azt mondom, hogy egy Istent hiszek, mert egy Isten van, s neki vannak különböző attribútumai, melyet egy-egy vallás megragadt, de attól függetlenül akkor is lényegében ugyanarról van szó: Istenről!
    Számomra minden vallás értékes, mely a szereteten alapszik, azonban a gyűlölködő vallásokat emberellenesnek és károsnak tartom, valamint az olyan "vallásokat" és "egyházakat" is, amelyek jól látható jelekből ítélve szektának vagy bizniszegyháznak tekinthetőek. Pl csarnokban táncikálva, ugrálva, kornyikálva, kezet a fejre téve és rángatózva ájuldozva nem lehet Istent dicsőíteni... Szerintem tudjátok, hogy mire gondolok, nem írnám ki az egyik ilyen legnagyobb biznisz-politikai egyház nevét, nehogy acsarkodás keletkezzék belőle.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Azt mondjátok, hogy katyvasz van a fejemben?
    Ilyet nem mondunk. Igazából én se úgy állok hozzá az egészhez, ahogy "hivatalosan kellene". Hiszem (vagy tudom) hogy van Isten. Van egy Újszövetség a polcon, de hogy ilyen vagy olyan szentek, ekkor és akkor ne egyél húst, hallgasd a papot ahogy latinul prédikál? Én az ilyesmiket nem tudom és nem is foglalkozom ezekkel a dolgokkal.

A vallási irányzatokkal sok a baj, gondolok itt a keresztes háborúra, a Spanyol invizícióra, vagy hogy a történelemben ráerőszakoltak vallásokat másokra, volt hogy államilag is. A pápák pedig semmi látványos megoldást nem nyújtottak és komoly helyzetekben csak ritkán szólalnak fel. Olyan is sokszor van hogy vallási vezetők felszólalnak és pont az ellenkezőjét mondják annak amit a józan ész diktálna.

Az amerikában lévő kersztényi vallásosság pedig sokszor nagyon ellenszeves. Gondolok itt a háborúk teljes támogatása, a rendkívüli gyűlölettel átitatott ellenségesség a nem-vallásosak iránt, a saját vallásuk ráerőszakolása másokra. Ezekkel egyáltalán nem tudok azonosulni.

Hogy ki miben hisz, milyen Istenben, milyen vallásban, milyen tanításban, azt mindig tiszteletben tartom és semmi bajom azzal, egészen addig amíg mindenki más is tiszteletben tartja azt amiben én hiszek.

Számomra minden vallás értékes, mely a szereteten alapszik, azonban a gyűlölködő vallásokat emberellenesnek és károsnak tartom,
    Én is pontosan így vagyok ezzel.

Igen, sejtem hogy melyik egyházra gondolsz.

Amellett ott a Szcientológia, amit én személy szerint egyáltalán nem gondolnék egyháznak. Inkább egy félelmetes üzletnek? Vagy nem is tudom.

A múltkor érdekes dologra bukkantam. Rákerestem a "túlélési praktikák"-ra Google-n, és ezt a keresztény oldalt dobta ki a találatok közé.

http://amasodikeljovetel.hu

Az "Önellátás" link alatt sok érdekes dolog található.

(Fogalmam sincs milyen egyház vagy vallás oldala -a sok szentképből ítélve talán katolikus?-, de érdemes ránézni arra a részre, ahol a világ rendszerének az összeomlásáról írnak.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Néhány vallási kérdés, amiket eddig még senki nem tudott érdemlegesen megválaszolni, pedig többeket kérdeztem.

A tanítások szerint Jézus maga Isten. Ezt mondják, ezt tanítják. Jézushoz imádkoznak, hiszen Jézus az Úr.

De akkor Jézus miért mondta volna, hogy ő Isten fia? Saját maga fia nem lehet. Jézus állandóan Istenről beszélt, nem saját magáról. És Istenről, az Atyáról, első szám harmadik személyben beszélt, sose mondott olyat, hogy ő (Jézus) lenne Isten.

És ha Isten küldte Jézust az emberiség megváltására, akkor az is bizonyítja, hogy Jézus a fia lehet, de nem lehet maga Isten. Hiszen saját magát nem küldhette volna sehová.

És Jézus imádkozott. De ha ő lett volna Isten, akkor kihez máshoz imádkozott volna? A Google adott néhány találatot, de azon csak olyanokat írnak, hogy Jézus mindig is Isten fia volt, nem csak akkor mikor megszületett Betlehemben. Ezt értem, de nem válasz a kérdésre. Inkább igazolja a felvetést, mi szerint Jézus Isten fia.

A kereszten pedig azt mondta, hogy "Atyám, a kezedbe adom a lelkem." És azt is, hogy "Istenem, Istenem, miért hagytál el engem?"

Teljesen egyértelmű, hogy nem saját magához beszélt.

A Biblia kimondja, hogy kizárólag Istenhez szabad imádkozni, a Fiú és a Szentlélek nevében (illetve rajtuk keresztül). Akkor sok keresztény miért imádkozik a Szűz Máriához, szentekhez és Jézushoz? Hiszen a Biblia azt tiltja.

Ezért se szoktam magával a vallással túl sokat törődni és inkább a lelki, hívő dolgokat részesítem előnyben. Túl sok a megválaszolatlan és megválaszolhatatlan kérdés.

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ez a téma elég fontos a mai őrült világunkban. Úgy értve hogy a vallás adna egy kis tartást és útmutatást az embereknek.

Mert a hit, az amikor az ember nehéz helyzetben van ad egy plusz erőt. Drogosok, alkoholisták, olyanok akik már nem látták az élet értelmét, azoknak segített a hit. És jóval többet ért el a hit mint a pszihológusok abban hogy normális embert csináljanak egy drogosból vagy öngyilkos jelöltből. Ismerek olyan embert aki ilyen témában dolgozik, ő mondta. Meg hülyén hangzik de olyan kérdésekre ad választ(és biztos választ) mint hogy mi lesz a halál után, és nem mindegy ha szitu van és lehet hogy meghalsz hogy mész elébe a dolognak.

A mai meghülyült világunkban mindenki olyan okos és örül ha a bibliát le tudja "oltani", csak a lényegét nem veszi észre hogy annak "hülye" hívőnek még van emberi tartása és nem szarja össze magát ha szembe kell néznie a halállal. Persze hit nélkül is lehetsz becsületes, tisztességes, bátor ember csak nagytöbbségben ez nem működik--> ezért is volt jó a vallás.
    Csak azt szeretném mondani, hogy nagyon is sok értelme és haszna van a hitnek, szó szerint haszna, ha megfelelően rugalmasan kezeled, nem is kell kereszténynek vagy zsidónak stb lenned, csak higgy valamiben.

Ez az én szubjektív véleményem, és remélem van aki még hasonlóan gondolja. Bár ez az a téma ami csakis rád tartozik.

( ha következtetni akartok a vallásomra vagy a nézeteimre ne tegyétek, mert nem fog sikerülni ) ---> nem gondolom, hogy ezt akarjátok de ezt muszály volt leírnom, ez ilyen Daniui dolog

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Külföldi fórumon volt egy olyan topic, hogy "Te elhiszed azt amit a Biblia ír?".

Erre én azt írtam, hogy "ha nem hiszed, akkor csak használd útmutatónak, hiszen ha olyan dolgokat tartasz be belőle mint a, ne ölj, ne lopj és tiszteld a szüleidet, az mind jó dolog".

Meg hülyén hangzik de olyan kérdésekre ad választ(és biztos választ) mint hogy mi lesz a halál után, és nem mindegy ha szitu van és lehet hogy meghalsz hogy mész elébe a dolognak.
    Így van. Kellemesebb arra gondolni, hogy "próbáltam rendes ember lenni, valószínűleg a Mennybe kerülök", mint arra, hogy "meghalok, berúgnak egy gödörbe és megesznek a férgek".

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Külföldi fórumon volt egy olyan topic, hogy "Te elhiszed azt amit a Biblia ír?".

Erre én azt írtam, hogy "ha nem hiszed, akkor csak használd útmutatónak, hiszen ha olyan dolgokat tartasz be belőle mint a, ne ölj, ne lopj és tiszteld a szüleidet, az mind jó dolog".
    Ez így van és ez csak pár dolog. Én személy szerint jónak tartanám prepper közösségben is a fiatalok és idősebbek valamiféle hit felé irányítását, még ha nem is egy adott vallásról lenne szó, bár ha adottak a keretek jóval könnyebb, mondjuk ez is személy függő. Viszont fiatal korban nem ártana egy minimális hitre nevelés. A mindent görcsösen betartunk a vallásban dologgal nem értek egyet, mert az meg gátlásokat szülhet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az amerikai kereszténység eléggé eltér a magyar kereszténységtől. Gondolom ezért is van az, hogy sokkal nagyobb az ellentét itt a vallásosak és az ateisták között. Otthon csak az van, hogy valaki keresztény és kész, nem csinál belőle nagy ügyet, úgyhogy aki nem hisz semmiben, az se fogja piszkálni vele.

Amerikában viszont nagyon sok olyan keresztény van, aki szó szerint ráerőszakolja a hitét másokra, nem csak a saját családjára, hanem idegenekre is, de annyira, hogy az már félelmetes. Ebből kifolyólag az ateisták meg kész háborút folytatnak velük szemben. És persze az ateisták nem osztályozzák fel a vallásos és hívő embereket, nekik minden keresztény ugyanolyan.

De őket nem is értem, mert elmondják Isten-t mindennek, szidják ócsárolják, közben a keresztényeknek azt vágják a képükbe, hogy "nem szeretheted Istent, mert Isten nincs". De ha Istent nem lehet szeretni, mert nincs, akkor ők hogy gyűlölik? Ők gyűlölhetik úgy hogy szerintük nincs is mit gyűlölni? Ezt meg is kérdeztem néhányuktól, de csak mellébeszéltek, nem tudtak válaszolni. A viták során csak annyi jött le, hogy nincs túl sok értelme leállni ezen vitatkozni, mert ők nem értik hogy mi a hit. Persze az elvakult magukat keresztényeknek mondókkal se szoktam vitatkozni, mert minek. Nem érdemes belebonyolódni, mert az csak egy eredménytelen vitát szül.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Igen vitatkozni nem érdemes. Én azt mondom midnenki döntse el mit gondol, és ne erőszakoskodjon másokkal, mert azzal el is árul magáról valamit, mert mára már az embereket ész érvekkel nem lehet meggyőzni, a legtöbb esetben.

Igen itt nincsenek olyan fanatikus keresztények mint kint. De azért itt is akadnak erőszakosabb fajták, nem akarom most leírni kikről van szó, de engem már nem egyszer próbáltak megtéríteni, és elég rámenősek. Olyanokat mondanak hogy el fog jönni majd egy új kor és a rosszak meg fognak halni. Sokszor elég idegesítők tudnak lenni ezek is, volt hogy leálltam velük beszélgetni, persze a beszélgetés úgy néz ki hogy belém folytja a szót, mert ő ugye tud mindent.

Na az ilyen és ehhez hasonló fanatikusokat el kell kerülni, és nem szabad hogy bármiylen szekta irányítsa az életünket. Vigyázni kell ezzel mert bele lehet sodródni.

Most is csak arra tudok kilyukadni a mértéket meg kell tartani a valóság és vallás adta "remény" képzelet közt.
    Az a mondás hogy a remény hal meg útoljára, viszont csak a vallásos emberekre lehet 100%-osan igaz, ami megint csak elgondolkodtató.

Senior Member Zöld Október's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Szerintem Isten létét még józan ésszel sem nehéz belátni: élünk egy világban, ahol minden összefügg mindennel, ahol minden törékeny egyensúlyban van. Bármi is kicsivel másabb lenne, akkor már nem lenne élhető a világ, sőt nem is létezhetne. Ha közelebb lennénk a Naphoz, akkor forró lenne a bolygó, ha távolabb, akkor jéghideg. A Hold ha távolabb vagy közelebb lenne, akkor teljesen más hatásokat gyakorolna a Földre, melyektől semmi nem működne. A bolygók, csillagok mind-mind kihatnak az élővilágra. Aztán a bizonyos törvényszerűségek visszaköszönnek a természetben, például az arany arány, a Fibonacci számsor. Vagy nézzetek meg egy hópihét! Tegyük fel, hogy ugyanezt a hópihét üvegből megformázva látjátok. Lenne bátorságotok azt mondani: óóó ez csupán a véletlen műve, csak bizonyos erők egymástól függetlenül alakítottak rajta, s véletlenül pont ilyen lett. A hópihe az egyik legszebb, leggyönyörűbb, legváltozatosabb és legbonyolultabb geometriai arányokat mutatja a világon. S mind ezt véletlenül? A természetben a legapróbb dolgok is borzasztó fontosak, lásd a méhek, melyek ha kipusztulnának, akkor az emberiség is oda lenne, s az egész élővilág néhány év alatt. Olyan ez az egész, mintha lenne egy épület, melyben a legapróbb cement porszemnek is kulcsfontosságú szerepe van, s melyben ez az adott porszem csak azon a helyen tud működni, mással ki nem váltható, csak így tud funkcionálni! Olyan, mintha egy olyan végtelenül bonyolult, emberi ésszel felfoghatatlan rendszerben élnénk, melynek minden egyes apró összetevőjének a megléte - melyről még nem is tudjuk, hogy létezik - elengedhetetlen ahhoz, hogy a rendszer egyáltalán létezhessen! Képzeljétek csak el, hogy egy házat csak úgy lehet megépíteni, hogy minden egyes alkotóeleme csak és kizárólag egyetlen egy helyen tud működni, ahol tégla és tégla nem cserélhető össze, mert összedől az egész, ahol hiába van jó helyen 10000 tégla, ha egy nincs, szóval egy ilyen épület elkészülhet-e csupán a véletlenek egybeesése révén, vagy kell hozzá egy alkotó? De a "felvilágosult" (szerintem inkább elsötétült) ember mégis gőgösen kimondja: Nincs Isten és minden a véletlen műve! Minek nevezzük ezt ha nem gőgnek, arcátlanságnak és a realitás teljes hiányának?
    De ha Isten nem létezik, akkor nem léteznek nem anyagi dolgok sem (mert ha léteznek nem anyagi dolgok, akkor miért ne létezhetne Isten is?). Milyen nem anyagi dolgokra gondolok? Szerelem, öröm, gyűlölet, vágy, önmarcangolás, lelkiismeret-furdalás stb. Ha csupán az anyag van, akkor ezek nincsenek, mert anyagi szinten definiálhatatlanok, hisz nem, hogy nem látjuk és nem érintjük meg, de még atomi szinten sem léteznek! Tehát szerelem, gyűlölet, harag, öröm stb. NINCS! Nincs? Mindannyian tudjuk, hogy ez nem így van, de ha mégis bizonyítottan vannak olyan dolgok, melyek a materialista álláspont szerint nincsenek, akkor hogy lehet kijelenteni, hogy Isten nincs? Ez így teljesen logikátlan, nincsenek alapjai! Ha azt mondom, hogy 1x1 10, akkor mindenki hülyének fog nézni, mert teljesen irracionális tévképzeteim vannak, mert bizonyítva van, hogy 1x1=1. De ha pontosan ilyen logikával azt mondom, hogy Isten nincs, akkor az senkinek sem fáj, azért senki nem néz hülyének.

Ezzel együtt sose próbálok senkit meggyőzni Istenről, mert Isten elsősorban nem ésszel felfogható létező (bár a tudattal is eljuthatunk hozzá), hanem a szívvel, s ott is szólítja meg az embert.

Egyébként téves feltételezés az, hogy manapság az emberek nem vallásosak, tévedés azt feltételezni, hogy nincs államvallás, mert igenis van. Hogy mi az? Egy állítólagos történelmi esemény, melynek megvannak a dogmái, a papjai, az inkvizítorai, az ereklyéi, a templomai, a búcsúi, a szentjei, s az eretnekei, akikre börtön vár, ha nem hisz az egy igaz vallásban. Az új világvallás pedig hódít, az összes többi vallás fölé akar kerekedni. Azért azon gondolkozzatok el, hogy manapság Istent lehet tagadni, de a holokausztot nem!