Oldala 23 of 24 ElsőElső ... 1321222324 UtolsóUtolsó
Eredmény 221 to 230 of 236

Topic: Hit és vallás

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 101
    Given: 191

0 Not allowed!
    "Ferenc pápa spanyolul elmondott beszédében kijelentette, a megfelelő élelmiszermennyiség termelésének biztosítása, valamint a föld terméseinek egyenlő elosztása a nemzetközi közösség magától értetődő kötelessége."

Ezt úgy hívják hogy kommunizmus. A rákosista államosítás és "egyenlő elosztás" szép eredménnyel zárult. A pápa a feszületet cserélje le sarló-kalapácsra. A kulákokat nem akarja munkatáborokba zárni?

"A katolikus egyházfő a mai migrációt az éhezéssel magyarázta, amelyet a konfliktusok és a klímaváltozás okoz."

Érdekes, nekem nem tűnnek éhezőknek. Az Észak-koreaiak csontvázak, értük viszont nem papol a pápa.

"A migránsok arra mennek, ahol fényt és reményt látnak."

Ahol havonta egy vagyont lehet kapni. Ezért nem akarnak Kelet és Közép-Európában megállni. Pedig senki ne mondja hogy Magyarország egy sivatag és nem kel ki a földből a paradicsom.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Ez megint olyan mint a komcsi idők szövege. Holott a világ nem csak jogokról, hanem kötelességekről is szól.
    SZERINTEM az éhezés oka a világban részben az, hogy egyesek semmit sem tesznek a mindennapi betevő falatjukért. Várják hogy más tegyen, és részesülni akarnak a létrehozott javakból.

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

0 Not allowed!
    ez is egy vélemény:
    http://elegemvan.blog.hu/2014/04/17/...kuli_husvetbol

a saját véleményem meg az, hogy az egész keresztény dogmarendszer arra épül, hogy egy holttestet elraboltak

de azért jól esik a 4 napos 7vége

Senior Member szöged's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Hódmezővásárhely
    Thumbs Up
    Received: 2
    Given: 0

0 Not allowed!
    "Bámulatos hol tart már a tudomány. Mondd csak el még egyszer, hogy lehet birkavesével földrengést megelőzni?"

https://index.hu/tudomany/til/2016/0...skor_a_husvet/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én anyámmal beszélgettem, mondta hogy milyen rossz hogy húsvétkor itt a csokitojás, a népszokások meg nyúl meg ilyenek. Erre visszakérdeztem hogy ha nem lenne, akkor szerinte hány embert érdekelne az egész húsvét dolog? Mert hogy nem sok a komolyan vallásos ember aki be is tartja a vallási rituálékat, az biztos. Lehet a Mikulást is szidni, meg az ajándékozást, de ha az nem lenne, akkor szerintem a többség annyit se hallana Jézus születéséről. Ha viszont van csokitojás, csokimikulás, ajándékozás, nyúl, ilyenek, akkor az a gyerekek fantáziáját beindítja, aztán meg lehet nekik említeni hogy mellesleg nem úgy van hogy nyúl tojja a Kindertojást, hanem van egy vallási alapja az ünnepnek.

Ráadásul úgy még az ateista családokban is megjelenik a dolog, ahol a gyerek kérdéseket tehet fel.

Amúgy figyelitek a Pápát? Nagyon beindult mostanában. Börtönben ülő rabok lábát mossa és csókolgatja, meg olyat mond hogy "nincs Pokol". Sitty-sutty átírja az egész Bibliát. Szerintem már azt se tudja hogy melyik vallás legfőbb képviselője.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 65

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Amúgy figyelitek a Pápát? Nagyon beindult mostanában. Börtönben ülő rabok lábát mossa és csókolgatja, meg olyat mond hogy "nincs Pokol". Sitty-sutty átírja az egész Bibliát. Szerintem már azt se tudja hogy melyik vallás legfőbb képviselője.
    Jó úton haladnak kifele történő kommunikáció terén ha valóban egy világvallás létrehozása a cél, amibe az összes nagyobb vallást integrálni szeretnék egyesek.

Nem mellesleg hogy higgyen valaki valamiben ahhoz nem kell vallásosnak lennie, ami a fenti folyamatnak így keresztbe is tesz.

Van egy jövendölés miszerint Ferenc Pápa lesz az egyház utolsó pápája és szét fog esni a még megmaradt így is gyengécske vallási birodalmuk.
    Amiket a megválasztása óta művelt, azáltal egyre inkább valóságossá válni látszik ez a jóslat.

Mondjuk én nem bánnám úgy összességében ha ez megtörténne pár év múlva.

Persze itt vannak az iszlám vallású bevándorlók meg minden.
    Viszont egy ilyen kényszerhelyzetben viszonylag gyorsan tudnak megtörténni lényeges változások az emberek tudatosságában.

A katolikus keresztény szemlélet szerint a hívőknek oda kell tartaniuk a másik orcájukat is - vagy valami ilyesmi.
    Én meg erre azt mondom hogy részben emiatt borítékolható hosszú távon az egyház bukása, mert a bevándorlás miatt kialakuló kényszerhelyzet be fogja bizonyítani, hogy ez a hozzáállás az életben nem tudja megállni a helyét.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Hun - Magyar ősvallásról olvastam egy könyvet. Az sokkal közelebb áll az én elképzelésemhez, mint a kereszténység. Mondjuk szerintem még semmi nem pusztított el annyi embert ezen a bolygón, mint a kereszténység.
    Beszélgettem több pappal is már. Ők teljesen normális figurák voltak. Gyakorlatilag nincs bajom az egész vallásosdival, bár furának tartom, hogy a gyerekeket psichológushoz viszik, ha tartósan beszélnek a képzeletbeli barátjukhoz. Az meg teljesen rendbe van amikor a felnőttek pénzt meg virágot visznek neki és gyógyulást meg jobb életet kérnek tőle.
    Sokkal kézzelfoghatóbnak tartom, amikor a természet központi erejében és az ősei szellemében hisz az ember.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 45
    Given: 12

0 Not allowed!
    Azért ha széthullana a kereszténység baromira kíváncsi lennék, hogy mik kerülnének (kerülhetnének) napvilágra a vatikáni levéltárból. Valószínűleg ezt a luxust még a "világvallás" sem engedhetné meg magának.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 65

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Azért ha széthullana a kereszténység baromira kíváncsi lennék, hogy mik kerülnének (kerülhetnének) napvilágra a vatikáni levéltárból. Valószínűleg ezt a luxust még a "világvallás" sem engedhetné meg magának.
    Arra én is kíváncsi vagyok, habár vannak elképzeléseim hogy többek között milyen információkat lehet ott találni.
    Enélkül is hozzáférhetőek ezek az információk, csak a megfelelő helyen és módon kell keresni.

Nem a "világvallás", hanem inkább vallási forradalmárok lehetnek azok akik nyilvánosságra hozzák majd a tartalmát.
    Habár az már nem is vallás lesz, mert az minden esetben megkötéseket tartalmaz és még csak vizsgálni sem lehet az azzal ellenkező tartalmú iratokat.
    Inkább egy olyan hitrendszer, tudatosság lesz ez amely elterjed ugyan az egész világon, viszont azt hirdeti hogy minden nemzetnek és egyénnek meg van a maga feladata.
    Semmiképen sem lehet mindenkit egy kalap alá venni. Arra koncentrál ami közös az emberekben és ugyanakkor teret ad nekik önmaguk kibontakoztatására.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Anyám megint mondta hogy szörnyű dolog hogy horrorfilmeket és sorozatokat nézünk. Ok, de ő meg Bibliát olvas, amiben mi van?

- Sátán és démonok
    - Keresztre feszítés, halálra kövezés
    - Gyilkolás, fejlevágás
    - Nő sóbálvánnyá válik
    - Lepra és egyéb betegségek
    - Pokol leírása
    - Vérré vált víz
    - Csúszómászó- és rovarinvázió
    - Beszélő kígyó
    - Lemészárolt elsőszülött gyerekek
    - Válogatott kínzások
    - Szenvedés, testi és lelki nyomor
    - Állatok által széttépett és halálra marcangolt emberek
    - 40 napos esőzés amiben minden ember és állat elpusztult
    - Brutális testvérgyilkosság

Satöbbi... Szóval a Biblia miért is nem horror-regény?