Oldala 2 of 24 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 236

Topic: Hit és vallás

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én nem akarok belemenni a nézeteimbe mert nincs értelme, mivel ez a kérdés a világon talán a legszubjektívebb és nem akarok szembeszállni az írásoddal, mert van amit nem úgy látok mint te.

Az meg már más kérdés hogy egy bizonyos népcsoport mártírnak állítja be magát, ez a kérdés nagyon is tárgyilagos csak nem éppen publikus. De ha kifejted én meghallgatom, mert érdekel a véleményed, de válaszolni nem fogok rá.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Megvagyok keresztelve nem igazán érzem a vallási áhítatot. Inkább amolyan japán sintó vallás szerűséget űzöm. Ami nagyjából annyit takar megköszönöm a nyuszinak, hogy életét áldozta azért, mert éhes voltam. Szerintem hinni kell valamiben segít a túlélésben.
    Áttol függetlenül, hogy baromira tárgyilagos vagyok.

Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az én hátizsákomban mindenképp ott van a helye legalább egy Újszövetségnek, ha egyszer helyzet lesz Ha tehetem, naponta olvasom, bele van téve egy kis papír, arra írom fel a kedvenc idézeteim helyét külön témákra osztva.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 97
    Given: 186

0 Not allowed!
    Ma egy 6 hónappal ezelőtti kis hit-vitára írt valaki egy hozzászólást. Azt írták, hogy egy "idióta f*sz" vagyok. Nem mintha számítana, de ez azért elég gyenge érv az istenhittel szemben. Nem tudom mit fáj az némelyeknek hogy egyik-másik ember hisz valamiben. Én se szólok be neki azért mert neki nincs hite, hiszen az az ő dolga. Nem igaz?

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Ma egy 6 hónappal ezelőtti kis hit-vitára írt valaki egy hozzászólást. Azt írták, hogy egy "idióta f*sz" vagyok. Nem mintha számítana, de ez azért elég gyenge érv az istenhittel szemben. Nem tudom mit fáj az némelyeknek hogy egyik-másik ember hisz valamiben. Én se szólok be neki azért mert neki nincs hite, hiszen az az ő dolga. Nem igaz?
    Ö volt a " észérvekkel " vitatkozó ember akinek mindig igaza van. TE bármit mondhatsz az ugy is hülyeség. ezekre az emberekre nem szabad időt pazarolni. taktika
    - igen egy f.sz vagyok mert nekem más a véleményem mint neked. ennyi sose jutsz ezekkel ez emberekkel semmire és Wannabe-nak igaza van sose fordíts hátat egy ilyen szardarabnak.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Másoknak is ilyeneket írt. Gondolt egyet és dobott 11 darab trágár és sértő hozzászólást, 11 különböző embernek.

Elméletben azért utálják a keresztényeket, mert hogy a keresztények nem fogadják el a homokosokat, sok nem fogadja el az evolúciót, elég sok a vallást másokra ráerőszakoló vallásos és sokan a Pokollal fenyegetnek mindenkit aki nem vallásos.

Megértem, hogy ezek irritálóak lehetnek, viszont az ilyen ateisták mint akiről írtam, vajon milyen szempontból képzeli magát jobb embernek? Vajon lelkileg milyen lehet egy olyan ember, aki egy lendülettel 11 különböző embernek ír ocsmány és gyűlölettel telített üzeneteket?

Néha beszállok ilyen hittel kapcsolatos vitákba, de nem sok értelme van. Náluk a vita alapja, hogy mindenki teljesen hülye, aki bármilyen lelki/spirituális/földön túli dologban hisz. És mindenkivel lekezelően is beszélnek. Néha eljátsszák a sértődöttet. A múltkor azt írtam az egyiknek, hogy "Gondolom hogy ha nem hiszel földön túli dolgokban, akkor magadban hiszel. Nincs abban semmi rossz." Erre nekem esett hogy ő nem hisz magában és ne is írjak ilyen hülyeségeket. De mi ebben a hülyeség? Főleg úgy, hogy rákerestem néhány ateista írásra és valóban írtak benne olyat, hogy az ateisták saját magukban hisznek. Akkor ez a másik ateista miért sértődött meg rajta?

Meg olyan videóüzeneteket tesznek közzé a gyerekeikkel, hogy belemondatják velük a kamerába, hogy "nem félek az Istenedtől" meg ilyenek. Ez így mire jó, azon kívül hogy céltáblát csinálnak a saját gyerekeikből? Mert aki bekattant vallásos, az ugrik az ilyesmire. Gyerekből Isten-gyűlölőt nevelni pont annyira rossz, mint ha valaki vallási fanatikust nevel a gyerekéből. A kettő között nem látok túl nagy különbséget.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    Ö volt a " észérvekkel " vitatkozó ember
    Volt egy másik ilyen érve is. Puskákat és péniszméreteket kezdett el emlegetni. Gondolom hogy az előbbi kettőnek sok köze van egy hit-vitához. Az ironikus az az, hogy mindezt egy olyan Youtube csatornán tette, ahol az ateista videó tulajdonosa szintén köztudottan fegyvertartást-támogató ember.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Volt egy másik ilyen érve is. Puskákat és péniszméreteket kezdett el emlegetni. Gondolom hogy az előbbi kettőnek sok köze van egy hit-vitához. Az ironikus az az, hogy mindezt egy olyan Youtube csatornán tette, ahol az ateista videó tulajdonosa szintén köztudottan fegyvertartást-támogató ember.
    azok is komoly érvek csak szánalmasak.
    azt hozzá teszem nem vagyok vallásos de tisztelem mások vallás iránt érzett gondolatait hiszen mindenkinek szíve joga a dolog. van pár arab haverom van és van köztük egy imám ( pap -tanító kinek hogy) akivel nagyon sokat beszélgetünk néha de sosem erőlteti a vallás kérdést. mindig azt mondja ezt magadban kell érezni. de van krisnás, zsidó ( vallásgyakorló ) de még buzi ( ez nem vallás tudom ) barátaim is. a tolerancia és az emberek megértése sokkal többet ér mint a gyűlölködés és mások lenézése és bírálása. természetesen vannak fanatikusok mint a jehovák de őket elkerülöm mert velük sem lehet észérvekkel tárgyalni mert az az elvük ha nem velem akkor ellenem. ezt nem tudom elfogadni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ambvivalens viszonyom van a vallásokkkal.
    Egyrészről hiszek a teremtő erőben, amely létrehozta az életet és naponta látni a csodáit, tanultam is a nagy világvallásokat, keresve az igaz hitet, másrészt viszolygok az uralkodó keresztény vallások külsőségeitől és történelmétől, amely tömeggyilkosságokkal és mértéktelen mohósággal felhalmazott vagyonokról szólnak.
    Az viszont tisztán látszik, hogy a közös hit és annak gyakorlása rendkívül fontos az összetartó közösségek életében.
    Talán még a Krisna hit és a buddhizmus áll a legközelebb hozzám, de ők az erőszakmentességet is hirdetik - márpedig én nem megyek vérpadra birkaként, ha célpont lennék.
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    nem vagyok vallásos, de tiszteletben tartom mindenki hitét, meggyőződését... a szélsőségeseket inkább kerülöm, akár vallásos az illető, akár ateista... nem állnék le egyikkel sem vitatkozni..

(még középiskolás koromban nyári szünetben bevállaltam egy hónapot egy bécsi fánk sütödében.. a hely egy bizonyos vallás képviselőié volt, amit először nem tudtam..2 másik emberrel dolgoztam együtt, este nyolctól reggel 8-ig.... már az első este kiderült, hogy milyen valláshoz tartoznak...olyan nyomást gyakoroltak rám, hogy 10 nap után többet egyszerűen nem mentem... sosem hittem volna hogy ennyire ki tudnak agyalni.. )