Oldala 3 of 24 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 239

Topic: Hit és vallás

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Volt egy másik ilyen érve is. Puskákat és péniszméreteket kezdett el emlegetni. Gondolom hogy az előbbi kettőnek sok köze van egy hit-vitához. Az ironikus az az, hogy mindezt egy olyan Youtube csatornán tette, ahol az ateista videó tulajdonosa szintén köztudottan fegyvertartást-támogató ember.
    Minnél kisebb a péniszed, annál jobban hiszel benne, hogy a puskád ezt ellensúlyozza.

A hit pedig jó dolog, mindenkinek hinnie kell valamiben. Találkoztam már olyan ateistával aki bőszen isten b@szamegezett... Ez az irónikus...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 184
    Given: 324

0 Not allowed!
    George Carlin is olyan humorista volt, hogy miközben ateistaként vált híressé, amellett azért bőszen mondta a vicceiben, hogy "Isten nem törődik veled, Isten önző". De ha azt mondja hogy "Isten nincs", akkor hogy lehetne "önző"? Logikai bukfenc.

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Hát én sose hittem istenben és sose zaklattam másokat hogy igy meg ugy nem létezik isten! Inkább pont forditva. Ha megtudta valaki hogy nem hiszek istenbe sokszor ordibáltak velem de minimum máshogy szoltak utána hozzám. Meg akarták nekem magyarázni. Mintha hülye lennék vagy nemtudom. Sok valásos ember UTÁLJA a hit nélküli embereket és rögtön elkezdik magyarázni a sok sok baromságot amit egy normális ember nemtudom hogy tud elhinnni.
    A hit csak egy ezköz az emberek megvezetésére nem több. Semmire nem jó csak arra hogy embereket befolyásolják.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az általam példaértékű életet élő közösségek mind vallásosak, a mormonok, amishok, krisnások és alapvetően az amerikai Redoubt is konzervatív vallási határok mentén is szerveződik.
    A vallás rendkívül fontos a közös morális értékek elismerésében, konfliktusok elsimításában, a lélek megerősítésében.
    Összetartó közösség ismereteim szerint nem létezik közös lelki, vallási élet nélkül.
    Hogy akartok közösséget szervezni és közösségben élni, ha nem vetitek alá magatokat egy közös, morális szabályrendszernek is?
    "There are two dangers in not owning a farm: the belief that heat comes from the furnace and food comes from the supermarket."

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló bögre Hozzászólás megtekintése
    Hát én sose hittem istenben és sose zaklattam másokat hogy igy meg ugy nem létezik isten! Inkább pont forditva. Ha megtudta valaki hogy nem hiszek istenbe sokszor ordibáltak velem de minimum máshogy szoltak utána hozzám. Meg akarták nekem magyarázni. Mintha hülye lennék vagy nemtudom. Sok valásos ember UTÁLJA a hit nélküli embereket és rögtön elkezdik magyarázni a sok sok baromságot amit egy normális ember nemtudom hogy tud elhinnni.
    A hit csak egy ezköz az emberek megvezetésére nem több. Semmire nem jó csak arra hogy embereket befolyásolják.
    Igen, neked is teljesen igazad van. Ez ilyen két-oldalú dolog. Én például ki nem állhatom, ha jehovások állítgatnak meg és elkezdik magyarázni hogy itt az Őrtorony és olvassam el és már nyomják is a kezembe.

Olyan is van, hogy hiába mondom hogy hiszek Istenben, mert elmondják, hogy "lehet, de rosszul hiszel, mert így kéne hinned, meg úgy kéne hinned". Mi az hogy "rosszul hinni"?

De az amerikai keresztények között vannak a legérdekesebb dolgok. Ha a kormány mond valamit, akkor a keresztények rögtön támogatnak mindenféle háborút. Teljesen mindegy melyik arab ország. Meg Bibliai idézeteket gravíroznak a fegyverekbe. És ők hívják az arabokat "vallási fanatikusoknak"? A tévés igehirdetés meg egy külön fogalom. Valami borzalmas.

Nem mondom hogy én tökéletes vagyok, de elég érdekesnek találom hogy valaki keresztényként odáig meg vissza legyen a háborús mészárlásokkal. Nem honvédő háború, hanem valahol a világ végén történik, akkor miért jó?

Meg mikor a gyerekeikre ráerőszakolják a vallást. Persze olyan videókat is láttam már, ahol ateisták az Isten-gyűlöletet nevelték a gyerekeikbe. Egyik kutya, másik eb.

Az élni és élni hagyni elv alapján biztosan nem jó ha vallást vagy vallástalanságot erőszakolnak rá bárkire. A vallás önmagában amúgy se mond túl sokat hit nélkül. Parancsra meg nem lehet hinni, csak vallási paragrafusokat követni. Például lehet templomba menni, miközben amúgy tele van gyűlölettel valaki. Vagy valaki azért megy templomba, hogy megmutathassa a szép ruháit és elmondja hogy ő vallásos és templomba járó.

Member hunprep's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Budapest, Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zöld Október Hozzászólás megtekintése
    Egy állítólagos történelmi esemény, ...
    Milyen eseményre gondolsz?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Inkább privátban kérdezd meg tőle. Nehogy baj legyen előle.

Member hunprep's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    Budapest, Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Inkább privátban kérdezd meg tőle. Nehogy baj legyen előle.
    Jogos, amúgy sincs sok kedvem hosszú vitába bonyolódni.

Annyit azért szeretnék itt írni, hogy szerintem bármilyen vélemény, valós vagy vélt információ közlése alapvető jog kéne hogy legyen. Ha valaki úgy gondolja, hadd tagadja I~tent vagy a holokausztot, vagy a húsvéti nyuszit akár. Dolgok tagadásának a tiltása vagy éppen a központi tagadása nem véd meg senkit, inkább a felszín alatti ellentéteket szítja.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Már gondolkoztam ezen, de most újra felmerült a téma.

Mit mond a vallás az önvédelemről? Mivel a többi valláshoz nem értek, így csak a kereszténységet.

Azt tudom, hogy a Bibliában benne van az, hogy ne legyél öngyilkos. Ha viszont harc nélkül hagyod hogy megöljenek, akkor az úgy nem öngyilkosság? Hiszen tudod hogy a támadást nem éled túl. Szerintem ez igazolja az önvédelmet.

Egy dal is van a témában:

http://www.youtube.com/watch?v=VgdWA4hoTsc

Káin megölte Ábelt egy késsel, de Isten Káint büntette meg és nem a köveket tüntette el. Az elkövetőt kell felelősségre vonni, nem az eszközök a hibásak.

Vajon jól van-e lefordítva a tízparancsolatban a "Ne ölj"? És a "Ne gyilkolj" nem lenne-e helyesebb?

Hiszen a Bibliában elég sok a véres háború, a csata, Dávid és Góliát harca. És a Biblia szerint Isten a győztesek mellett állt.

Krisztus pedig a "tartsd oda a másik orcádat is" -al nem arra gondolhatott, hogy ne állj bosszút? Én is nehezen hinném hogy Krisztus azt akarná, hogy az ember hagyja magát lemészárolni, agyonverni.

Jézus ostorral kergette ki egy szent hely megszentségtelenítőit. Nem haltak bele, de biztos nem lehet túl kellemes egy ostorcsapás a hát közepén.

A Biblia olyat se mond, hogy egy embernek végig kell néznie ahogy a családját bántják. Kizárt, hogy Isten azt akarná, hogy egy bűnöző valaki családját kiirtsa, miközben a ház ura ezt végignézze. Isten nem akarhat ilyet. Az ártatlanok védelme biztosan nem bűn!

A dal szövegében az van, hogy "Isten a harc végeredményét befolyásolhatja, de hogy felkészüljünk az összetűzésre, az a mi dolgunk." Erről az a szólás jutott eszembe, hogy "Segíts magadon, Isten is megsegít."

Jézus a Bibliában többször is mondta a követőinek, hogy vegyenek kardot.

He said to them, “But now if you have a purse, take it, and also a bag; and if you don’t have a sword, sell your cloak and buy one.”
    —Luke 22:36, NIV

Miért mondta volna nekik, ha az önvédelem teljesen tiltott lenne a vallásban?

Ha Istennek fontos vagy, akkor miért akarná hogy egy gyilkos elvegye az életed?

A mormonokkal kapcsolatban már leírtam hogy ők mit vallanak, azt csak idemásolom.

A prófétájuk mondja:

“Here is one principle which is eternal; it is the duty of all men to protect their lives and the lives of the household, whenever necessity requires, and no power has a right to forbid it...” (Joseph Smith, HC 6:605.)

"Itt egy örök elv: minden férfi kötelessége hogy megvédje a saját és az otthona lakóinak életét, bármi áron, és semmilyen hatalom nem tilthatja ezt meg..."

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Személy szerint nem vagyok vallásos ember, hiszek egyfajta univerzális teremtő erőben, amely létrehozott mindent és mindenkit, viszont az Ábrahámita vallások istenképével nem vagyok kibékülve, és nem is leszek.

Túl sok ellentmondás van a kereszténységen belül is, túl sok rosszat tettek a "szeretet" nevében.

Nem tetszik pl a kereszténység erőszakos terjeszkedése, a régi pogány vallások elnyomása (pl direkt egy napra rakták az ünnepeket a régiekkel, lásd karácsony), hogy csak pár dolgot mondjak.
    Szegény Jézus forogna a kereszten, ha látná, mit műveltek a tanításaival.

Magam részéről inkább a buddhizmus tanait és az ősi pogány természetvallások hiedelemvilágát részesítem előnyben. Sokak számára ez megmosolyogtató, viszont gondoljunk bele, hogy keleten több száz millió ember tekinti a teheneket szent élőlényeknek, vagy Mekkában egy meteorit előtt hajlonganak minden évben több millióan

Azért is nehéz a vallásokon normálisan vitázni, mert mindenki szerint a saját istene és a saját vallása az igazi. Szerencsére erre nem nagyon járnak hittérítők, mint az USA-ban.