Oldala 44 of 44 ElsőElső ... 34424344
Eredmény 431 to 437 of 437

Topic: Bunker, óvóhely, pince

A falon kívüli szigetelést megfogadom. Foglalkoztat a levegőztető rendszer kérdése is, mert tényleg szükség lesz rá. De nem találok magyar nyelvű leírást, úgyhogy ötletelek.
    Valami ventilátorra gondolok, ami aksiról menne és elé egy mindenre jó szűrőt beépíteni. Eleve ilyen szűrőt sem találtam.
    Azt azért elmondanám, hogy az ilyen barkácsolásokhoz teljesen hülye vagyok. Szóval minden ötletet szívesen fogadok.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Törölt_reg
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Kamionos Hozzászólás megtekintése
    A falon kívüli szigetelést megfogadom. Foglalkoztat a levegőztető rendszer kérdése is, mert tényleg szükség lesz rá. De nem találok magyar nyelvű leírást, úgyhogy ötletelek.
    Valami ventilátorra gondolok, ami aksiról menne és elé egy mindenre jó szűrőt beépíteni. Eleve ilyen szűrőt sem találtam.
    Azt azért elmondanám, hogy az ilyen barkácsolásokhoz teljesen hülye vagyok. Szóval minden ötletet szívesen fogadok.
    Hát én is csak ötletelek...a kocsikban használt levegő/pollenszűrő talán megfelelő lehet...mindenesetre a radioaktív port talán megfogja és olcsó,egyenlőre könnyen beszerezhető..a ház a bontókból szintúgy...
    A meghajtáshoz egy fenti szélkerék megfelelő lehet,kiszámolt áttétellel/ékszíjjal...tárcsák szintúgy szinte ingyen beszerezhetőek...ha nem fúj a szél..a régi súlyos órákhoz hasonló működésű gravitációs meghajtás(ez akár kis teljesítményű generátort is meghajthat) megfelelő áttétellel...így függetlenedni lehetne az áramtól és a külvilágtól is...

Na....

Ezt találtam

http://www.respirator.hu/?mnuGrp=mnu...i%20rendszerek

Hát...kíváncsi leszek, hogy milyen ára van. Működik kézi hajtással is. Túlnyomást alakít ki a helyiségben, így a szennyezett levegő nem juthat be. Szerintem horror drága lehet, de azért rákérdezek.
    Egyébként az oldalon van sok hasznos holmi. Mindeféle szűrő pl gázálarcokhoz.
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Sziasztok,

Kalasnyikov.hu: Életvédelmi óvóhelyek építése

Sziasztok,

Korabban volt rola szo, hogy kifele vagy befele nyiljon az ajto.
    Az idezett konyv 26. oldalan megtalaltam a megoldast: kifele nyiljon ugy, hogy bentrol zart allapotaban ki lehessen emelni.

Ekkor egyreszt a kinti erohatasnak jol ellenall (hiszem nem a kis zar nyelve fogja meg, hanem a teljes ajtokereten felfekszik), masreszt ha tormelek kerul ele, akkor is lehet nyitni belulrol.

Bel

És belülről még meg lehet támasztani 60 fokban 2 db zártszelvénnyel , ami 1-1 csavarral másodpercek alatt rögzíthatő .

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Illa berek, nádak erek,
    Épülő luxusbunkerek.

https://24.hu/kulfold/2018/02/20/apo...kel-keszulnek/