Oldala 45 of 47 ElsőElső ... 354344454647 UtolsóUtolsó
Eredmény 441 to 450 of 465

Topic: Bunker, óvóhely, pince

1 Not allowed!
    Pár percig eljátszottam a gondolattal, hogy pincefaluban kéne valamit venni, de aztán elvetettem, mert tuti felforgatnak ott SHTF szituáció esetén mindent borért. Csak olyan helyen jöhet szóba pince, ahol senki sem sejti, ilyet pedig egyenlőre nem tudok. Viszont ha ilyen helyre téved valaki menekülés esetén, nem árt körülnézni, mert sokan tartanak ott alapdolgokat (gyertya, gyufa,szerszámok, bogrács stb..) meg mivel egyre divatosabb bulikat rendezni ilyen pincékben, egyre jobban berendezik őket. Manapság már bérelni is lehet jól felszerelt pincéket.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 71
    Given: 9

4 Not allowed!
    Van egy erdőnk, de nincs rajta áram. Nagyon költséges lenne kiépíteni. Januárba lesz pályázat tanya villamosításra. Ha sikerül, akkor ott akarunk építkezni és idővel oda is költöznénk. Addig is szeretnék néha kint aludni a családdal. Néztem mobil házakat, konténereket, stb. Ma találtam honvédségi felépítményt jófogáson. Valaki ismeri? Van tapasztalata vele?
    https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/K...__81619703.htm
    Ennyi pénzt adnék érte, ha normálisan használható. Gyakorlatilag csak aludni kellene, meg egy-két apróságot tárolnánk benne, amikor kint alszunk. Tolvajok miatt biztosan nem mernék értéket hagyni benne.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 94
    Given: 32

0 Not allowed!
    Belmagasság az alacsony, nem férsz el benne rendesen, a felújított állapottól ez olyan távol van, mint ide a Hold, de azért van benne fantázia.
    Én egy ilyenre mindig is vágytam, ha 100e lenne (alkudj, mintha az életedért küzdenél) akkor én megvenném és rendbe tenném + berendezném magamnak. Aludni jobb ilyenben, mint egy sátorban, egy fokkal biztonságosabb is, ha kell téliesíthető valamennyire (túlélhető a hideg benne). Feltörni nyilván nem nagy kunszt, de okosan álcázva fák alatt bokrok közt akár még BOL is lehet ha odaköltöztél később valahol a háztól jó távoli szegletben is
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Thumbs Up
    Received: 14
    Given: 11

0 Not allowed!
    Teljesen jók ezek a konténerek, középen felállva épp elférsz, de a mérete miatt nem is táncolásra való...

Ha csak kint aludni, és tárolni kell, akkor szerintem vedd meg, alkudj persze.
    Ha lehet beton, vagy falazóelem alapra(nem teil, csak több ponton) tedd, alulról pl. üveggyapottal szigeteld.
    Szeretnék majd én is telket,oda ilyenben gondolkozom.

A felesleges nyílásokat érdemes majd lehegeszteni, hogy ott ne lehessen bejutni.
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 22
    Given: 66

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Van egy erdőnk, de nincs rajta áram. Nagyon költséges lenne kiépíteni. Januárba lesz pályázat tanya villamosításra. Ha sikerül, akkor ott akarunk építkezni és idővel oda is költöznénk. Addig is szeretnék néha kint aludni a családdal. Néztem mobil házakat, konténereket, stb. Ma találtam honvédségi felépítményt jófogáson. Valaki ismeri? Van tapasztalata vele?
    Ennyi pénzt adnék érte, ha normálisan használható. Gyakorlatilag csak aludni kellene, meg egy-két apróságot tárolnánk benne, amikor kint alszunk. Tolvajok miatt biztosan nem mernék értéket hagyni benne.
    Kis odafigyeléssel időtálló, fűthetővé tehető, álcázható. Kialakítható alatta egy álcázott veremraktár.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

6 Not allowed!
    Találtam egy embert akinek sok, külömböző katonai felépítménye van eladó. Jövő héten megyek is választani egyet. A terv az hogy beton kockára ültetem kb. 20 cm-el föld fölé. Mellé egy kis féltető, ami alatt asztal paddal. Mellé tűzrakó hely és kerti zuhany. Katona barátom azt ígérte, hogy intéz két leselejtezett honvédségi emeletes ágyat. Nemrég szereztem két zsír új 60 Ah-s akkut. Azokról tervezem a világítást megoldani. Csak pár ledet kintre és bentre is. Munkahelyemről elhozhattam egy IBC tartályt, ami 700 liter körül kilyukadt. Szerintem lefestem feketére és az lesz a kerti zuhany tartálya. Bár nem tudom, hogyan fogom tőlteni szivattyú nélkül... Rángatós kút van, de attól távolabb terveztem a zuhanyt. Mondjuk egy csík cigi áráert kapok 20 liter/perces 12 V-os szivattyút. Az meg mehet az autó akksijáról.
    Na majd dobok fel fotót a munkámról!

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 36
    Given: 47

1 Not allowed!
    Ezek a felépítmények téliesítettek, azaz szigeteltek!
    Sőt eredetileg van bennük olaj kályha is. Nagyon be lehet ott fűteni!
    Jó vétel szerintem. Lefested álcázó színekre, mintára, köré ültetsz néhány bokrot, fát és tuti búvóhely!

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 32
    Given: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    hali,

ezt nem ismerem de maga a fem felepitmenyre irnek. telen iszonyat hideg, nyaron pedig megsultok benne. ha nincs szigetelve kellemetlen lehet benne aludni.

az ablakok miatt se vennem meg, ha valaki fel akarja torni nem a lakattal meg a zarral vog szenvedni, hanem betori az ablakot, te meg folyamatosan javitgathatod.

ha mar akarsz ra kolteni ilyesmit nem vennel
    https://www.diy.com/departments/7x7-....prd?GS_C_PS_D

Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ihasz Laci Hozzászólás megtekintése
    hali,

ezt nem ismerem de maga a fem felepitmenyre irnek. telen iszonyat hideg, nyaron pedig megsultok benne. ha nincs szigetelve kellemetlen lehet benne aludni.

az ablakok miatt se vennem meg, ha valaki fel akarja torni nem a lakattal meg a zarral vog szenvedni, hanem betori az ablakot, te meg folyamatosan javitgathatod.

ha mar akarsz ra kolteni ilyesmit nem vennel
    https://www.diy.com/departments/7x7-....prd?GS_C_PS_D
    Ezek a "konténerek" vagy más néven "katonai felépítmények" szigeteltek! A lakó konténerek meg arra lettek tervezve, hogy emberek napokat töltenek benne. Fűtés van hozzá, de klíma nincs. Biztos nem ér fel a lakás kényelmével, de nem is arra tervezem.
    Mondjuk ma elmentem a pasihoz, akinek "sok" darab van (2×1,5 óra utazás) és ott derült ki, hogy három van, amiből csak egy az ablakos és azt meg arany áron akarja adni. Nem lettem boldog... vettem azért két darab gyalásót.
    Holnap reggel megyek egy másik helyre, ott elvileg van 10 darab ilyen honvédségi felépítmény.
    Remélem találok valami normálisat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Mennyi ezeknek az átlagára ?