Oldala 2 of 47 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 465

Topic: Bunker, óvóhely, pince

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Figyu szerintem most divat lett ilyen föld alatti "rejtekhelyet" építeni, de ha nem valami förtelmes természeti csapás elől menekülsz oda, akkor a beszariak kenyere.

Mint a prepperes műsorban van a kövér fószer aki alig bír járni, de 100kiló konzervvel, meg 1 lapostv-vel felszerelve már felkészültnek érzi magát.
    Ő elrejtőzne minden és mindenki elől. Szerintem ez nem egyenes..fittnek kell lenni és úgy nyomni, mint Dicaprio a Part című filmben a helyi fűtermesztőkkel..

megfigyelni, láthatatlannak lenni és főleg okosabbnak mint a másik..
    így lehet túlélni szerintem

0 Not allowed!
    ,,megfigyelni, láthatatlannak lenni és főleg okosabbnak mint a másik..
    így lehet túlélni szerintem."

Persze, ilyennek is lenni kell, de azért időnként nyugodt körülmények közötti alvásra is szükség van. Meg kell a hely a felszerelésednek, esetleges készleteidnek, és főleg a családodnak. Ha egyedül vagy ez nem gond, de azért a többségnek van családja, akik nem feltétlenül akarnak/tudnak rambózni. A gyerek játszani akar, az asszony főzni, varrni, azt meg nem lehet a fa tetején, álcahálóba csavarva, szárított mókus húst szopogatva.

Nem gondolom beszariságnak, ha van egy lyuk a földben, ahol esténként meghúzhatom magam, illetve viszonylagos biztonságban tudom a családom, ha jön egy tornádó.
    Ettől függetlenül továbbra is a falu közösséget érzem a legjobb választásnak ,,rossz" időkben.

Member Vándor's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    ..fittnek kell lenni és úgy nyomni, mint Dicaprio a Part című filmben a helyi fűtermesztőkkel..
    Ahogy az előtem szóló is mondta, fogadjunk, hogy Neked nincsenek gyerekeid, vagy már nagyok...
    Nekünk két picurral békeidőben is másfél óra, mire elindulunk, és rengeteg cucc... Én személy szerint nagyon örülnék, ha lenne helyben egy olyan rejtekhelyem, ahova pár órára el tudnék tűnni, ha valami nagy balhét látok az utcában.
    Tehát nem élni akarok benne, csak egy kisebb helységre gondolok, amiben meghúzzuk magunkat amíg kint csitulnak a zavargások.

Ha már itt tartunk...
    Tud valaki jó rejtekhely, és hozzá rejtekajtó megoldásokat?
    Melléképület, vagy pince?

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az ember természetes igénye, hogy meg tudja húzni valahol magát biztonságban. Már az őskor óta. Ezzel semmi baj nincs. Csak prepperként is a realitás talaján kell maradni és nem ABV védett szuperbunkerekről álmodozni. Egy minimalista menedék, ahova el lehet vonulni családdal, készletekkel, felszereléssel mindenféleképpen jó ötlet. Csak tudjuk a lehetőségeit a helynek és ha a helyzet úgy hozza legyünk képesek defenzívből átmenni offenzívbe!

Vándor ilyesmire gondoltál?

Vagy inkább ilyenre (a 4. képre gondolok)?

Vagy egyik sem?
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Vándor Hozzászólás megtekintése
    Ahogy az előtem szóló is mondta, fogadjunk, hogy Neked nincsenek gyerekeid, vagy már nagyok...
    Nekünk két picurral békeidőben is másfél óra, mire elindulunk, és rengeteg cucc... Én személy szerint nagyon örülnék, ha lenne helyben egy olyan rejtekhelyem, ahova pár órára el tudnék tűnni, ha valami nagy balhét látok az utcában.
    Tehát nem élni akarok benne, csak egy kisebb helységre gondolok, amiben meghúzzuk magunkat amíg kint csitulnak a zavargások.

Ha már itt tartunk...
    Tud valaki jó rejtekhely, és hozzá rejtekajtó megoldásokat?
    Melléképület, vagy pince?
    Naja.még nincsenek, de már közelinek mondanám az időt, mikor már bővebb családról is gondoskodnom kell majd. Igazatok va, csak úgy felrántom az agyam néha az ilyenen...nem tudom láttátok e azt a részt, de ez a fickó egyedül van, kövér, tuti cukorbeteg és zabálja a bunkerpörköltet..vicc.
    Tulajdonképpen Dont't Panic hozza a nagy igazságot, hogy tudjuk a lehetőségeit a helynek és ha a helyzet úgy hozza legyünk képesek defenzívből átmenni offenzívbe.
    Amin még nem is gondolkodtam, valószínüleg a lakásom méretei miatt, az egy pánikszoba kialakítása, ami rejtekajtóval van ellátva..
    nem is rossz, és még be sem kell ásni magad.

Member Vándor's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A második félében. Épületen belül gondolkodtam csak eddig, elsősorban a kisebb költségvetés miatt.
    Van a pincénkben és a melléképületünkben is olyan helyszín, amit ha elfalaznánk, optikailag nem hiányozna. Tehát nem feltűnő, hogy ott valaminek lennie kéne.
    A bejárat kialakítása okoz nagy fejtörést, hogy beszerezhető anyagokból, és ne túl drágán meg lehessen valósítani.
    A 4.kép valóban nem rossz, és talán barkácsolással is készíthető ilyen zsanér. A többi szerintem nehezen elérhető...

Amiben még gondolkodtam az egy polc a fal elé, és az alsó polc alatt egy "bekúszós" alacsony ajtó.... anno ezzel kapcsolatban nekem is az jutott eszembe, amit Te is írtál, hogy lebukás esetén onnan esélytelen egy hatásos ellentámadás.

Szerk: Don't Panic-nak válaszoltam, csak lassú voltam...
    Last edited by Vándor; 04-05-2013 at 09:12 AM.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Minden kétélű fegyver:
    a kis keresztmetszetű bejárat megnehezíti a ki-bejutásodat, viszont az ellenség is nehezen tud behatolni, mert jól védhető. Lásd Thermopülai csata (spártaiak-perzsák).
    Azonban a menekülési útvonal elengedhetetlen! Már csak azért is, mert egy háromtagú család esetében elég nehéz a defenzív taktikát offenzívre váltani. Ilyenkor muszáj biztonságban kijutni, hogy a preppertársakkal egyesítsétek erőiteket és amíg a támadók a bejutással szöszölnek, addig a hátukba kerülve ártalmatlanná lehessen tenni őket.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Apósom mesélte, hogy az ötvenes években az emberek úgy próbálták meg kikerülni a beszolgáltatást, hogy például egy 10m hosszú, hagyományos boltíves pincéböl lefalaztak mondjuk 2 métert. Kivülálló ember annyit érzékelt a dologból, hogy a parasztnak van egy 8 méteres pincéje. A válaszfal alján ki lehetett venni néhány téglát/követ, igy lett egy kis lyuk a falon amin be tudott bújni egy kis gyerek. Na ide volt rejtve, bor, hús, vetömag vagy barmilyen élelmiszer, akármi. Ez a módszer szerintem ma is viszonylag könnyedén alkalmazható annál akinek van hasonló pincéje. Nekem mondjuk van egy 8m hosszú boltíves pincém... Erösen gondolkodok valami hasonló megoldáson.
    Last edited by anomaly; 04-26-2013 at 06:32 PM.

Senior Member Fallout11's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 328

0 Not allowed!
    Nem rossz, csak kár hogy nem mutatták hogy mi volt benn.