Oldala 47 of 47 ElsőElső ... 37454647
Eredmény 461 to 465 of 465

Topic: Bunker, óvóhely, pince

Senior Member suuperbus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 0

3 Not allowed!
    Kicsit továbbgondolva, hiszen itt a legtöbben menedéket igyekeznek berendezni és feltölteni, ahol meghúzódhat az ember, szóval pincét venni telekkel olcsóbb mint egy ilyen konténerrel vesződni. Más szóval Varég felvetését érdemes megfontolni.

Nagyszerű pincéket lehet vásárolni eldugott helyeken, van amikor felépítmény is van rajta, vagyis apró nyaralónak is használható. Ott érdemes nézelődni, ami már elég távol és kint van, nem beépíthető, mert zártkert és ahol alacsonyak az ingatlanárak, mert nincs közmű.

Ezeken a helyeken sem rosszabb mint egy eldugottnak hitt erdőben vagy tanyán konténerrel vesződni.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Szia. Ilyesmin én is gondolkodtam. A cél, hogy mit és mennyi ideig akarsz túlélni. Szerintem a gond a hosszabb távú céloknál van. Hisz egy konténer irtó kicsi tud lenni, ha nem pár napot, hanem éveket kell eltöltened benne. Gondoljuk végig. Pl. ABC támadásra készülsz. A legrosszabb az atom, hisz könnyen jöhet egy nukleáris tél a por miatt és akkor nem évek, hanem évtizedek is eltelhetnek. Egy emberke élete folyamán kb 35 tonna élelmiszert eszeget meg. Szóval 50 évre számolj olyan 25 tonnát/fő. Szóval egy konténernyi kaja egy vagy két embernek elég. Ha hárman vagytok akkor 2-3 konténer csak a kaja. Utánna ott a lakótér. Persze jó ötlet, hogy a nappali-konyha-hálószoba egy helyen legyen. Viszont ez zsúfolt és hosszú távon nem jó szerintem. Kell egy konyha étkező szóba, egy nappali és hálószobák. Kell egy zsilipes bejárat, zuhanyzóval meg miegymással. Kell egy nappali-könyvtár-mozi hármast magába foglaló rész. Kell egy orvosi szárny, elkülönítővel, orvosi felszereléssel. Kell egy víztartály és kút- víztisztító helység. Generátorok, légtisztítók. Bio és vegyi támadásnál, ha lehetséges a fent lévő épületen lehet napelem, szélkerék. Kell üzemanyag tartalék a generátornak. Akkumulátor park, hogy ne menjen mindig a generátor. Raktár a pótalkatrészeknek-műhely. Vészkijárat. Ha állatokat nevelnél, vagy kertet építenél az is plusz hely. Szóval legalább 10-12 konténer kellene. Vagy sok vas és acéllemez (https://www.youtube.com/watch?v=8UKNajCgpEs).
    Ha valóban komolyan gondolod, ülj le és gondold végig mire lenne szükséged. Mit kell levinned magaddal a föld alá, ha hosszabb távra tervezel lent maradni..

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

1 Not allowed!
    Hát ki-mire készül... Én személy szerint nem tervezek 50 évet pincében élni! A konténer olcsó, mobil, vízhatlan és gyorsan telepíthető. Az igényeimnek jobban megfelel, mint egy pince (több tíz tonna étellel, orvosi és műszaki szobákkal...)
    Elsősorban a fatolvajok miatt, másodsorban a családi "kempingezés" miatt vettem konténert, nem atomtámadás elleni védekezés miatt...

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    Felettem szólóval egyet kell értsek. Senki nem szeretne vakondként élni. Egyébként tetszik pl. a 10 Cloverfield lane filmbéli bunker megoldása, de a lottón sajnos nem volt telitalálatom, ezért a realitások talaján tervezek én is.

Alpha: a fát behordjátok a konténerbe és ti kint alszotok?
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló WestBam Hozzászólás megtekintése
    Felettem szólóval egyet kell értsek. Senki nem szeretne vakondként élni. Egyébként tetszik pl. a 10 Cloverfield lane filmbéli bunker megoldása, de a lottón sajnos nem volt telitalálatom, ezért a realitások talaján tervezek én is.

Alpha: a fát behordjátok a konténerbe és ti kint alszotok?
    Úgy értettem a fatolvajok elleni védekezést, hogy heti pár napon kint alszok a bódéban. Hátha meghallom ha vágják a fát. Meg talán annak is van némi visszatartó ereje, ha látnak egy építményt füstölő kéménnyel és előtte autóval. Ez csak feltételezés, majd írok a tapasztalatokról, ha elkezdem a "szezont"!