Oldala 8 of 8 ElsőElső ... 678
Eredmény 71 to 78 of 78

Topic: C vitamin

Senior Member pappito's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló MAFELSZ Hozzászólás megtekintése
    Az emberi szervezet olyant, hogy c-vitamin, vagy aszkorbinsav, nem igazán tud hasznosítani. Ezért is van az, hogy a gyógyszertári aszkorbinsavból teáskanál-számra kell bevenni naponta a kívánt hatás eléréséhez.
    ez két hamis állítás.
    1. az c-vitamin AZ aszkorbinsav ami C6H8O6
    2. a gyógyszerátri aszkorbinsav IS ugyanolyan aszkorbinsav (C6H8O6)

Az acerola az egyik legmagasabb C.vitamin tartalmú ehető növény, a természet egyik csodája.

Ettől függetlenül a napi szükséglet (DV) belőle átlagos felnőttnek 60mg - ezt kiegyensúlyozott táplálkozással simán tartani lehet.

Dohányzóknak javallott akár ennek a dupláját is bevinni, betegség esetén is - nagyjából teljesen mindegy, hogy ezt tablettában vagy paprikában vagy cseresznyében viszed be.

Túlzott bevitele növeli a vesekőképződés esélyét és rákos daganatok esetén sem javallott nagy mennyiségű fogyasztása. Egyébként elég bizontságos, a szervezet számára feleslegben maradó cévitamin a vizelettel ürül, nem rakódik le a zsírszövetben, halálos beviteli dózisa (szájon át) 12kg.

Vannak bizonyos extrém terhelésre felkészítő kúrák amelyeknek része a komoly mennyiségű (az átlagos napi szükségletet többszörösen meghaladó) cévitamin bevitel, de ez azért a mindennapokban nem fordul elő velünk, és azok a kúrák is iszonyat komplexek, a vitamin csak egy kis részük és leginkább a doppingvizsgálatokon meg nem bukásról szólnak.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Given: 4

0 Not allowed!
    A wikipédiás cikkben fel van sorolva országonként, hogy mennyi C-vitamin bevitel ajánlott per nap:
    UK : 40mg
    Japán 100mg
    USA: 90mg a kifejlett hímeknek, Dohányzóknak +35mg. Max 2g még tolerálható a szervezet számára.

Nekem viszonylag nagyobb mennyiségek (3-5g egy liter vízben, egész napra beosztva) már megviselték a gyomromat, haver gyomra az 5-8 grammot is bírta hosszú távon is.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    "A C-vitamin felfedezéséért Nobel-díjjal kitüntetett Szent-Györgyi Albert élete során napi 1000 milligrammot szedett a vitaminból, idősebb korában (93 évesen hunyt el) és betegség idején az adagot 8-9000 milligrammra növelte. A molekuláris biológiával foglalkozó, szintén Nobel-díjas Linus Pauling kémikusról pedig ismert, hogy napi 10 000 -18 000 milligrammot szedett élete során a vitaminból. A tudós 91 évesen hunyt el."

Valamit azért tudhatott az öreg!
    Ja hogy el ne felejtsem: azok a fránya brit tudósok...
    "Korábban elterjedt nézet volt, hogy a túlzott C-vitamin bevitel elősegíti a vesekőképződést, a legújabb kutatások azonban ezt nem támasztják alá."

Megint csak legjobb lesz a saját tapasztalásainkból táplálkozni.
    Én évek óta csapott teáskanálnyi C vitamint szedek be naponta (1000-1500mg), semmiféle káros mellékhatását nem tapasztalom, és évek óta nem voltam beteg. (de mint írtam már valahol, ez egy komplex dolog, aminek egy része csak a C vitamin)
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Lekvár Hozzászólás megtekintése
    "A C-vitamin felfedezéséért Nobel-díjjal kitüntetett Szent-Györgyi Albert élete során napi 1000 milligrammot szedett a vitaminból, idősebb korában (93 évesen hunyt el) és betegség idején az adagot 8-9000 milligrammra növelte. A molekuláris biológiával foglalkozó, szintén Nobel-díjas Linus Pauling kémikusról pedig ismert, hogy napi 10 000 -18 000 milligrammot szedett élete során a vitaminból. A tudós 91 évesen hunyt el."
    Nagyanyám is, pedig nem szedett c vitamint. És nObel díjat sem kapott.

"Korábban elterjedt nézet volt, hogy a túlzott C-vitamin bevitel elősegíti a vesekőképződést, a legújabb kutatások azonban ezt nem támasztják alá."
    és hol vannak azok a kutatások amelyek cáfolják az oxalátképződést? Az oxálsav kalcium sója pedig a vesekő fő alkotója, növeli a vesekőképződés esélyét.

"Én évek óta csapott teáskanálnyi C vitamint szedek be naponta (1000-1500mg), semmiféle káros mellékhatását nem tapasztalom"
    mert nincs is neki, az általad beszedett cévitamin tetemes része az első v. második vizelettel távozik is, ennyi erővel ehetnél egy kiskanál szabókrétát is (Talkum, magnézium-szilikát-hidrát, Mg3Si4O10(OH)2) a vitamin mellé, az pl. teljesen indifferens a szervezetnek, nem csinál vele semmit, úgy ürül, ahogy bekerült, kb, mint az üveggolyó, csak arról hallod, hogy kinn van Ártani természetesen nem ártasz magadnak vele, szóval nem lebeszélni akarlak, csak ha már ezt a módját választod a vitaminbevitelnek, akkor érdemesebb lenne napi 4 vagy 5 alkalommal, 2-4óránként 1/4 vagy 1/5 kiskanállal tolni ugyanazt a mennyiséget, hogy a szervezet hozzáférjen, mielőtt kivizeled.

Én anno próbálkoztam azokkal a lassan felszívódó tablettákkal, de semmi különbséget nem éreztem, viszont iszonyat pénzért kapod ugyanazt az aszkorbinsavat, szóval a kanalas módszert jobbnak tartom, ráadásul nem kell mindenféle kötőanyagot meg csomósodásgátló szert megenni a tablettákkal.

Senior Member Lekvár's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Vas megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Teljesen igazad van Pappito, az elosztott paraméterek alkalmazásával kapcsolatban... én is úgy gondolom hogy jobb lenne több adagban bevenni a C vitamint, de részint lustaságból, részint feledékenységből a reggeli mellé veszem be. (Naponta kétszer étkezem, és a reggeli a fő étkezés...) Valamikor csináltam egy-két liter "ovis" teát C vitaminnal, és az egész napi folyadékbevitelt ezzel oldottam meg... de a fenti okokból elhagytam.
    Igazad van abban is hogy régen tovább éltek az emberek, Nobel díj nélkül is! Mert más anyagból voltak, más ételt ettek más vizet ittak, más volt az életük. Nekünk már csak a műanyag maradt.

Nem osztom a véleményed abban, hogy a rákbetegek ne kapjanak emelt dózisú C vitamint... miért ne? Anyósomat végső stádiumú rákbeteggé nyilvánították, nem engedtük a kemoterápiát, saját felelősségre hazavittük és nagy dózisú C vitamin, nyomelem és étrendkiegészítő kúrának vetettük alá. Az orvos üvöltött a feleségemmel, hogy "értse meg az anyja meg fog halni!" Ez három éve volt, és most nem találunk orvost, aki a kivarrt végbelet visszavarrná, mert nem hiszik el hogy meggyógyult. Meghízott, erős fekete haja és remek kedélyállapota van...
    De ez a történet nem csak a C vitaminról szól... ahogy mindig írom, ez csak egy része a történéseknek. Ez a történet szól a lélekről is, sőt inkább arról.
    Mert el kell mondanom, hogy mielőtt rákos lett, egy évvel előtte halt meg a fia. Az hogy ezekben az időkben mellette voltunk, legalább annyit nyomott a latba, mint maga a vitaminkúra.

Hadd mondjak el valamit:
    Én nem vagyok biokémikus, különböző vegyületek képleteivel nem tudok mit kezdeni. Még rémlenek a szénláncok, kötések, vegyértékek... de semmi egyéb.
    Elektronikai szakember vagyok, hadd világítsam meg a kérdést egy kicsit máshogy.
    Amikor áramköröket terveztünk, "papíron" remekül működtek. Ezt mindig "papír izoláció"-nak hívtuk. Amikor az áramkör elkészült, és valós környezetben használtuk, kiderült hogy nem számítottunk egyes kölcsönhatásokra. Ezek zavarok, áthallások, gerjedések, hőmérsékleti, páratartalmi etc. problémák formájában nyilvánult meg.
    A tervezőasztalon csodálatosan megtervezett áramkörbe hiába építettünk bele trimmer (szabályzó) elemeket, mégis utólag szükséges volt hidegíteni (zavarszűrés), árnyékolni (elektromágneses izoláció), és kis vendégpanelen módosításokat beépíteni.

Hogy miért írom mindezeket? Mert a fizika, az elektronika, a kémia..., zárt rendszerekben működik csak kifogástalanul. Mihelyt a rendszert nyitottá tesszük, bevisszük egy lényegesen bonyolultabb közegbe, onnantól szinte megjósolhatatlan a működési mechanizmus végkifejlete. A biokémiával ugyanez a helyzet, nagyságrendekkel bonyolultabb közegbe helyezve egy vegyületet, csak saccolni lehet a végeredményt. (Ezt a kiskaput használják ki a brit tudósok, amikor különböző vizsgálati módszerek szerint egymásnak ellentmondó eredményeket publikálnak. )
    És ez csak a materiális alap!

Hova tudnánk tenni a lelket? Holott szerintem legalább annyira meghatározó tényező, mint a korpusz, amiben található!
    Miért hatnak egyesekre a placebók? Mert hisznek bennük? Miért nem kísérleteznek már gyógyszergyárak a kontroll csoportokkal? Mert a placebót kapott betegek között is jelentős mértékű volt a gyógyulás, ha hitték hogy "gyógyszert" kapnak? Mert a gyógyszerrel együtt szeretetet és törődést is kaptak, és volt akinek ez hiányzott? Súlyos kérdések ezek...
    Már mindenki csak pirulákban és porokban látja a gyógyulást, holott a lelket kellene meggyógyítani!

Régen hogyan hívták? Ispotály... ahol a testet és a lelket is istápolták, ma ez a kórház...
    Ahogy az Írás mondja, semmi vagyok, ha szeretet nincs énbennem...

Mindezeket nem vitatkozásként, hanem okulásként írom, minden fórumtársnak, aki megtisztel az elolvasásával. Elnézést ha sok lett!
    Békesség.
    Én nem piszkálnám az oroszokat!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem osztom a véleményed abban, hogy a rákbetegek ne kapjanak emelt dózisú C vitamint... miért ne? Anyósomat végső stádiumú rákbeteggé nyilvánították, nem engedtük a kemoterápiát, saját felelősségre hazavittük és nagy dózisú C vitamin, nyomelem és étrendkiegészítő kúrának vetettük alá. Az orvos üvöltött a feleségemmel, hogy "értse meg az anyja meg fog halni!" Ez három éve volt, és most nem találunk orvost, aki a kivarrt végbelet visszavarrná, mert nem hiszik el hogy meggyógyult. Meghízott, erős fekete haja és remek kedélyállapota van...
    Isten tartsa meg sokáig!
    Én sajnos elvesztettem az édesanyámat, és a nagymamámat is a rák ölte meg, szóval tudom miről beszélsz, mi is rengeteg hullámvölgyön keresztül éltük meg a dolgot. Volt néhány hullámhegy is. Nem vagyok orvos, nem vagyok kutató biokémikus, csak tanulmányokat olvastam amelyek azt mondják, hogy a daganatokat táplálja a nagy mennyiségű c-vitamin. De persze szkeptikus is vagyok, mert minden ember más, még ha nagy vonalakban ugyanúgy működünk is. De jól írtad, véleményem van a dologban és nem 100%-os tudásom. Mi is nagyon sokmindent megpróbáltunk, hogy meggyógyuljanak, volt ami működni látszott és volt ami nem. Nincsenek bizonyítékaim meg mérési eredményeim. Mi nyertünk 13 évet (az orvosok eredeti állításai ellenére) de nem tudom, hogy mi lett volna, ha nem teszünk semmit. Lehet, hogy akkor is megkaptuk volna azt a 13 évet a sorstól, nem tudhatjuk.

Amikor áramköröket terveztünk, "papíron" remekül működtek. Ezt mindig "papír izoláció"-nak hívtuk. Amikor az áramkör elkészült, és valós környezetben használtuk, kiderült hogy nem számítottunk egyes kölcsönhatásokra. Ezek zavarok, áthallások, gerjedések, hőmérsékleti, páratartalmi etc. problémák formájában nyilvánult meg.
    A tervezőasztalon csodálatosan megtervezett áramkörbe hiába építettünk bele trimmer (szabályzó) elemeket, mégis utólag szükséges volt hidegíteni (zavarszűrés), árnyékolni (elektromágneses izoláció), és kis vendégpanelen módosításokat beépíteni.
    tökéletesen egyetértünk, papíron minden szép (tervezek processzeket is) sőt csodálatos. Aztán a gyakorlatban millió finomhangolásra van szükség a kívánt eredményig és még akkor sem biztos, hogy valami megvalósítható. A szervezet pedig ezerszer komplexebb dolog, mint egy ármkör és amikor tápláljuk vagy gyógyítani próbáljuk, akkor egyáltalán nem olyan tiszták az eseménysorok, hogy beviszünk n mg ezt vagy azt és az majd amazt csinálja, nincsenek izolált folyamatok, vannak kölcsönhatások. Ezért hiszek (fogadok el) csak azoknak a kísérleti eredményeknek amelyek megismételhetőek, ellenőrizhetőek és nem fényevő-szintű hagymázas marhaságok állnak mögöttük.

a lelki témába inkább nem mennék bele, ha nem bánod

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Én sportolóknak kifejlesztett vitamin csomagot használok heti 2-3 alkalommal. (Halolajat kiveszem belőle, mert zavar az utóíze.) Emellé 1,5-2 liter vízben feloldok 3-4 g aszkorbinsavat és azt iszogatom. Nem járok sportolni, de rendszeresen végzek fizikai munkát is.
    Nem szedek semmilyen gyógyszert és nem vagyok beteg!

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Én sportolóknak kifejlesztett vitamin csomagot használok heti 2-3 alkalommal. (Halolajat kiveszem belőle, mert zavar az utóíze.) Emellé 1,5-2 liter vízben feloldok 3-4 g aszkorbinsavat és azt iszogatom. Nem járok sportolni, de rendszeresen végzek fizikai munkát is.
    Nem szedek semmilyen gyógyszert és nem vagyok beteg!
    nekem az immunrendszerem akkor erosodik fel amikor elkezdek bicozni. az elso egy ket alkalommal mindig jol megfazok (izzadas+szel) azutan meg hozza edzodok es jobban birom es kevesbe leszek beteg az egesz szezonban.

telen szoktam vitaminokat szedni. a dr lenkei multi vitamint szedem c meg b-komplex vitaminnal kiegeszitve.

a betegseg engem is messzirol elkerul