Oldala 1 of 8 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 78

Topic: C vitamin

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban

C vitamin

Ez komoly? Ha jól tudom az emlősök közül az emberen kívül a tengerimalac az egyetlen ami nem termel C vitamint. Az emberi szervezet valaha előállította a kellő mennyiségő C vitamint? Bár most is állít elő a mellékvese pár milligrammot ami persze semmire nem elég. Szentgyörgyi szerint alap esetben napi 3-4000 mg-ra lenne szükség megfázás esetén pedig legalább 5-6000 mg-ra.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Több kutatás is bebizonyította már. Ajánlom elolvasni Dr. Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című munkáját. Sok mindenre rácsodálkozna a ma embere! Ráadásul könyvében végig ott vannak a 20-25 éve futó kutatások hivatkozásai szerte a világból. Tehát nem kamuzik. A napi 500mg-os ajánlás arra elég, hogy ne kapj skorbutot. Szentgyörgyi megállapítása teljesen egybeesik az említett 4g-mal...és ha ő azt mondta még ez a zombitársadalom előtt, akkor neki jobban elhiszem, mint a mai média és egészségügy süketeléseit!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    3-4g aszkorbinsav naponta? Ha ez igaz, nagyon durva! Ez nagyon nagy mennyiség, nem is vagyok benne biztos, hogy be tudja építeni a szervezet és nem üríti ki.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Kiürül, ezért kell egy napon belül elosztva szedni, vagy esetleg retard tabletták formájában magadhoz venni. Ott a késleltetett felszívódás oldja meg a vízben oldódó vitaminok kiürülésének problémáját. De azért azt tudni kell, hogy egyénenként változik a szükséglet és hasznosulási képesség. Például magamon megfigyeltem, hogy egy-két 500mg-os C tabletta már fokozott vizelet kiválasztást eredményez, ami a túladagolás biztos jele. Tehát vitamindús táplálkozás esetén nem szükséges a mesterséges pótlás. Vízben oldódó vitaminoknál csak pénzkidobás, mert kipisiled, de zsírban oldódó vitaminok esetén kellemetlenségeket okozhat. Nálam ezek a nyelvemen okoznak fájdalmas kiütéseket és sötét elszíneződést. Ebből tudom, hogy nincs szüksége rá a szervezetemnek. Tehát összegezve, betegség és hiányos táplálkozás esetén szükség lehet mesterséges bevitelre, de ,,békeidőben", korszerű vegyes étrend (hús, sok zöldség, gyümölcs, arányos színhidrát, értékes olajok, zsírok, megfelelő víz fogyasztás) esetén nem kell ilyenekkel terhelni a szervezetet. Nyilván gebasz esetén, amikor konzerveken élsz, vagy sovány mókus húson, akkor jól jöhet némi mesterséges pótlás.

5. A következő fórumozóknak tetszett Sgtmaj.Prepper hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Szívesen válaszolnék a felmerült kérdésekre, de szerintem ezt a beszélgetést inkább az egészség rovatban kéne megejtenünk, mert már kezdünk elkanyarodni a topic eredeti céljától: boltok, ahol érdemes vásárolni.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Én télen nyomom a napi 1000mg-ot..abban hiszek, hogy ami nem kell a szervezetnek az úgyis kijön. Próbáltam már Lenkei közép csomagját is, abban 4500volt és nem éreztem külömbséget a napi 1000hez képest. Az biztos, hogy az áruházlánci gyümölcs és zöldségkínálat mellett nem árt 1 kis plussz vitaminbevitel.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Köszi Túlélő, hogy áttetted a témát!
    Nos, a vitaminok adagolásánál is az az ökörszabály, mint minden másban: fokozatosság.
    Egy olyan szervezet, ami le van gyengülve és el van szokva a rendszeres, nagy mennyiségű vitaminoktól az hirtelen nem tud mit kezdeni 4.000mg-mal.
    Ez olyan, mintha egy hetekig éhezőt a mentés után hirtelen marhapöcivel akarnál megtömni. Felejtős!
    Egyrészt a szervezetben nem állnak rendelkezésre azok a kemikáliák, amik ezeket az anyagokat nagy mennyiségben tudnák kezelni. Ezért ki fogod pisilni és csak pazarolod (a vízben oldódóakat). Tehát a szervezetet újból hozzá kell szoktatni, hogy mennyi is az annyi!
    Én eleinte Írországban attól a szar klímától állandóan göthös voltam. Néha nagyon súlyos tüdőgyulladásokkal kísérve. Nem csodálom, hogy az asztmások száma ott a legmagasabb az Unióban! Ezután elkezdtem tolni C vitamin port szörpbe keverve. Hidegen! Nem teában!!! Mert a C vitamin 40 fok fölött rohamosan lebomlik.
    1.000mg-mal kezdtem és pár hónapon belül feltornáztam 4g-ra. Az utolsó másfél évben nem voltam beteg. Még a legnagyobb influenza járványok idején sem!!! Ez mellett toltam 3x mennyiségű D vitamint a folyamatos napsütés hiánya miatt. Érdekes nem sikerült túladagolnom, ahogy azt az orvosok állítják! Plusz ez mellé B komplex és egyéb fontos ásványi anyagok, nyomelemek, Omega 3 és vastabletta. Étkezések után vettem be őket. A magnéziumot és vasat min. 4 óra eltéréssel, mert gátolják egymás felszívódását. Napi 4-5 részletben. Nem került többe félévre vetítve, mint egyszer elmenni a dokihoz.

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Ez nem c vitamin, de bogyó. Ami nekem nagyon bejött és konkrétan érzem a jó hatását az a porcerősítő tabletták. Mivel csak színhúst eszek pörc, inak meg ilyesmi nélkül, így szervezetem nem jut hozzá minden szükséges tápanyaghoz. A térdeimen ezt érzem, de egy-két ilyen porcerősítő bogyó után megint bírom egy ideig. Szóval vagy tényleg van benne valami, ami pótolja e téren hiányos étrendemet, vagy hat, mint placebo, de az biztos, hogy jó.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,470
    4,746 tetsziket kapott 3,183.topicban
    Blog Entries
    4
    porcerősítő tabletták
    Kalcium? Azt én is szedek.