Oldala 2 of 8 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 78

Topic: C vitamin

Egy dolgot nem értek. Rengetegen szidják az orvosokat, kérdőjelezik meg tudásukat, hozzáértésüket. Reklamálják rajtuk a "holisztikus gyógyítást" bla-bla... Ugyanakkor az emberek szíre-szóra marékszám hajlandók beszedni még be sem vizsgált tablettákat, pirulákat, porokat, "táplálékkiegészítőket". Lenkei doktor is derekasan ócsárolja a gyógyszergyári lobbyt, közben meg tonnaszámra árulja a kapaszuláit. Ez már rég nem tudomány, hanem vallásos hit, ahol a bizonyításnak semmi jelentősége, a kételkedés egyenesen szentségtörés.

A másik téma a gyógynövény kérdés. Az emberek ájult tisztelettel viseltetnek a "bio" készítmények iránt. Gőzük sincs arról, hogy a herbák hatóanyag tartalma nem standard, a termőhelytől, sőt az időjárás szezonális hatásától függően is erősen ingadozik. Tehát az adagolás minimum kétséges. Nem beszélve arról, hogy pl. egy teát senki sem adagol ki milligrammra. Nem méri a víz hőmérsékletét sem, stb... De az ember már csak olyan, amilyen. Azok a hölgyek, akik kezükbe sem vették a Rápóthy-Romváry féle gyógynövényes könyvet, boldogan olvasták és adták tovább Maria Treben tündérmeséit a csodás gyógyulásokról.
    Last edited by Trendo; 04-14-2013 at 11:35 AM.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Én amióta idejöttem, nem voltam orvosnál. Otthon sokszor mentem, de minek? Nem tudom.

Ha lebetegszem, méz, tea, forró húsleves, esetleg egy ujjnyi rum. Fájdalomcsillapítót csak akkor veszek be, amikor már a fejem kezd elviselhetetlenül hasogatni, amúgy nem.

Minden gyógyszernek rengeteg mellékhatása van, tehát hiába veszed be az egyik nyavajára, ha amellett egy másik problémát okoz.

Az ember akkor betegszik meg, ha olyasmit csinál, amit nem szívesen csinál. A betegség egy jelzés a tudat alattid részéről, hogy mást kellene csinálni. Például, ha utálod a munkádat, de a pénz miatt mégis bejársz oda dolgozni, akkor meg fogsz betegedni. Az egyszerű megoldás tehát az, hogy csak olyan dologgal foglalkozz, amiben örömödet leled. A gond ott van, hogy ezt kevesen engedhetik meg maguknak, mert míg el nem jön a világ vége, addig fizetni kell a számlákat. Sajnálatos módon csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy abból keressék a kenyerüket, amit élveznek is.
    Egy biztos, ha harmóniában élsz a természettel, akkor soha nem leszel beteg és 103 éves korodban múlsz ki végelgyengülésben. Minden egyéb esetben számolnod kell vele, hogy időnként a tested jelezni fog, hogy nem jól élsz, nem a valóban fontos dolgokkal foglalkozol.
    A gyógyszer egy tűzoltás, de el kell gondolkoznod, hogy mi vezetett odáig, hogy beteg lettél.

Sziasztok,
    Gondolkoztam rajta hogy nyitok-e neki egy topicot vagy sem..az utobbi mellet dontottem.
    Namármost én(mi) nem raktározunk el semmiféle c-vitamint hanem egy ugynevezett homoktövist használunk lefagyasztva itt a kép (P1060537.jpg).
    Ez egy baromi hasznos novény rengeteg vitamint,nyomelemet és sok minden mást tartalmaz.Mink ezt termesztjuk tavaly olyan 3 kg korul termettek idén nagyábbol az 3x ára lehet számíttani.Illetve ha valakinek felkeltette volna a érdeklodését annak baráti áron tudnánk adni toveket. Tavaly nagyábol 30 tovet voltunk kénytelenek kidobni mert nemtudtuk ''hova tenni''...Lényegében teljesen potolja a napi c-vitamin szukségletet napi 5 szem felnotnek, gyereknek 2-3,és rengeteg van belole.A citrom C-vitamin tartalmának a 10x ese találhato meg benne(!)

Most csináltam rola pár képet : P1060533.jpg
    P1060534.jpg
    P1060535.jpg
    P1060536.jpg

Rola: http://www.hazipatika.com/gyogynovenytar/homoktovis/59
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Homokt%C3%B6vis
    http://www.tuja.hu/homoktovis.htm itt elég részletesen leírja
    Last edited by Scout; 07-10-2013 at 01:04 PM.
    The motto of the Scouts is 'Be prepared' !

Én nem annyira értek hozzá hanem főleg az apum dolgozik velük.De a linkeken minden rajta van ami érdekelhet velük kapcsolatban
    The motto of the Scouts is 'Be prepared' !

Az emberi szervezet c-vitamin szükséglete testsúlykilogrammonként 50 mg körül van.
    Ennek a bizonyítása rendkívül egyszerű (relatív persze), ugyanis a humán genom is tartalmazza ugyanazt a gént, mint az összes állati dns, és ez a gén felel a szervezet saját c-vitamin szintéziséért. A genetikusok azt mondják, hogy ismeretlen okból nagyjából 12-13 ezer évvel ezelőtt a gén inaktiválódott az emberben, és a mai napig nem működik, így kívülről kell bejuttatni.

Por alakút én is szedek, a napi elosztást úgy oldom meg, hogy a teába citrom helyett azt teszem (megvárom, míg teljesen kihűl), így a napi 1 liter szép fokozatosan fogy el, nincs eseti túladagolás A karaktere miatt ráadásul majdnem citromos ízt is ad

A homoktövis nagyon jó, bár én utálom szedni a tüskék miatt Emellett érdemes kipróbálni a fekete berkenyét (arónia más néven), az is elég jó vitaminbomba, és szintén könnyen termeszthető.

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Por alakút én is szedek, a napi elosztást úgy oldom meg, hogy a teába citrom helyett azt teszem (megvárom, míg teljesen kihűl), így a napi 1 liter szép fokozatosan fogy el, nincs eseti túladagolás A karaktere miatt ráadásul majdnem citromos ízt is ad
    Ezt szó szerint én is így csinálom. Egyébként aszkorbinsavként kell kérni, úgy lényegesen olcsóbb mint a tabletták. Legutóbb 1800ft-ért vettem 1kg!-ot és még+10dgk-t kaptam ajándékba.
    Last edited by Forrai; 12-17-2014 at 05:18 PM.
    Közeleg a tél!

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Forrai Hozzászólás megtekintése
    Ezt szó szerint én is így csinálom. Egyébként aszkorbinsavként kell kérni, úgy lényegesen olcsóbb mint a tabletták. Legutóbb 1800ft-ért vettem 1kg!-ot és még+10dgk-t kaptam ajándékba.
    Nos valóban kedvező áron kapható az aszkorbinsav. Viszont tudjátok-é ez szintetikus úton előállított C vitamin ?
    Amit a szervezet csak úgy tud jól hasznosítani, hogy becsapjuk azzal, hogy növényi C vitamint adagolunk mellé.
    Már a C vitamin gyártók is pl. Csipkebogyót is tesznek a szintetikus C vitaminjuk mellé.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Viszont tudjátok-é ez szintetikus úton előállított C vitamin ?
    Ezért eszek én naponta átlag 1 fej nyers vöröshagymát a kertből. Illetve ott van még a kedvenc házi csemegém, a mézes dió.

Fog a fene szedni hintőporral/talkummal kevert(nem vicc) mesterséges aszkorbinsav tablettát.

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Az emberi szervezet c-vitamin szükséglete testsúlykilogrammonként 50 mg körül van.
    Ennek a bizonyítása rendkívül egyszerű (relatív persze), ugyanis a humán genom is tartalmazza ugyanazt a gént, mint az összes állati dns, és ez a gén felel a szervezet saját c-vitamin szintéziséért. A genetikusok azt mondják, hogy ismeretlen okból nagyjából 12-13 ezer évvel ezelőtt a gén inaktiválódott az emberben, és a mai napig nem működik, így kívülről kell bejuttatni.
    Ha ennyi C-vitamint minden nap megeszel, akkor nem sokáig maradszz egészséges, abban tutira biztos lehetsz. A környezetben található táplálékból gyakorlatilag lehetetlen még a tizedét is megenni.
    Az emberi szervezet C vitamin szükséglete 70-150 mg/nap. Ez ugye nagyságrendekkel kisebb mennyiség. Klinikai vizsgálatokkal igazolták, hogy a napi 250 mg feletti C-vitamin bevitel esetén a felesleg kiürülésével az eszenciális réz mosódik ki a szervezetből. Ez a vörös csontvelőben tölt be szerepet, vagyis a vérből a vas felvételét segíti elő. Vashiányos állapotot eredményez, hiába nyomatod utána a vasat, nem fogja felvenni a szervezet. Az eszenciális rezet pedig rendkívül nehéz pótolni. Hiába iszol rézgálicot, a szemedet, májadat tönkre fogja tenni, de a C-vitaminnal kimosott rezet nem fogja pótolni. Ez a folyamat napi 500 mg C-vitamin elfogyasztásával 2 hét múlva már kimutatható.