Oldala 3 of 8 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 78

Topic: C vitamin

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyi C-vitamint minden nap megeszel, akkor nem sokáig maradszz egészséges, abban tutira biztos lehetsz. A környezetben található táplálékból gyakorlatilag lehetetlen még a tizedét is megenni.
    Az emberi szervezet C vitamin szükséglete 70-150 mg/nap. Ez ugye nagyságrendekkel kisebb mennyiség. Klinikai vizsgálatokkal igazolták, hogy a napi 250 mg feletti C-vitamin bevitel esetén a felesleg kiürülésével az eszenciális réz mosódik ki a szervezetből. Ez a vörös csontvelőben tölt be szerepet, vagyis a vérből a vas felvételét segíti elő. Vashiányos állapotot eredményez, hiába nyomatod utána a vasat, nem fogja felvenni a szervezet. Az eszenciális rezet pedig rendkívül nehéz pótolni. Hiába iszol rézgálicot, a szemedet, májadat tönkre fogja tenni, de a C-vitaminnal kimosott rezet nem fogja pótolni. Ez a folyamat napi 500 mg C-vitamin elfogyasztásával 2 hét múlva már kimutatható.
    Na ez érdekes, köszönöm, ezt nem tudtam, valami cikket tudnál linkelni?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 141
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Ha ennyi C-vitamint minden nap megeszel, akkor nem sokáig maradszz egészséges, abban tutira biztos lehetsz. A környezetben található táplálékból gyakorlatilag lehetetlen még a tizedét is megenni.
    Az emberi szervezet C vitamin szükséglete 70-150 mg/nap. Ez ugye nagyságrendekkel kisebb mennyiség. Klinikai vizsgálatokkal igazolták, hogy a napi 250 mg feletti C-vitamin bevitel esetén a felesleg kiürülésével az eszenciális réz mosódik ki a szervezetből. Ez a vörös csontvelőben tölt be szerepet, vagyis a vérből a vas felvételét segíti elő. Vashiányos állapotot eredményez, hiába nyomatod utána a vasat, nem fogja felvenni a szervezet. Az eszenciális rezet pedig rendkívül nehéz pótolni. Hiába iszol rézgálicot, a szemedet, májadat tönkre fogja tenni, de a C-vitaminnal kimosott rezet nem fogja pótolni. Ez a folyamat napi 500 mg C-vitamin elfogyasztásával 2 hét múlva már kimutatható.
    Hm. Egészséges vagyok
    Szentgyörgyi Albert, aki azért némileg értett az emberi biológiához is, napi több grammot fogyasztott. Elhiszem, amit erről mond.

Amúgy az ember c-vitamin szükséglete annyi, amennyit írtam. Nem én találtam ki, ezt mondja a genetikánk.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Pityubá Hozzászólás megtekintése
    Nos valóban kedvező áron kapható az aszkorbinsav. Viszont tudjátok-é ez szintetikus úton előállított C vitamin ?
    Amit a szervezet csak úgy tud jól hasznosítani, hogy becsapjuk azzal, hogy növényi C vitamint adagolunk mellé.
    Már a C vitamin gyártók is pl. Csipkebogyót is tesznek a szintetikus C vitaminjuk mellé.
    Ennek ne dőlj be, nincs olyan, hogy mesterséges, meg természetes c-vitamin. Aszkorbinsav=C-vitamin!
    Közeleg a tél!

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Forrai Hozzászólás megtekintése
    Ennek ne dőlj be, nincs olyan, hogy mesterséges, meg természetes c-vitamin. Aszkorbinsav=C-vitamin!
    Ok értem én. De tán e sorok olvasása árnyaltabbá teszi a C vitamin felszívódását, idézet a fentebb belinkelt cikkből:
    "A C-vitamin felszívódásában segíthetenek az ún. bioflavonoidok, ezért a leghatásosabbak a természetes alapanyagokból készült C-vitamin termékek.
    A C-vitamin és a vas is segíthetik egymás felszívódását és hasznosulását a szervezetben."

Gyalogos
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Forrai Hozzászólás megtekintése
    Ezt szó szerint én is így csinálom. Egyébként aszkorbinsavként kell kérni, úgy lényegesen olcsóbb mint a tabletták. Legutóbb 1800ft-ért vettem 1kg!-ot és még+10dgk-t kaptam ajándékba.
    Már nem adhatnak ki legálisan a patikák aszkorbinsavat (port).

Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Gyalogos Hozzászólás megtekintése
    Már nem adhatnak ki legálisan a patikák aszkorbinsavat (port).
    http://www.solvent.hu/webset32.cgi?S...4@@291009746#8
    Innen lehet venni, bár nyár óta ők is emelték az árát.
    Közeleg a tél!

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Én bioboltban vettem legutóbb fél kilót..ha jól emlékszem 870 ft volt. Szóval azért lehet még kapni

Gyalogos
    Guest

0 Not allowed!
    Egyik se patika.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ben Hozzászólás megtekintése
    Na ez érdekes, köszönöm, ezt nem tudtam, valami cikket tudnál linkelni?
    Január elején majd kutakodom, hátha találok. Vagy bemásolom a füzetemet

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Hm. Egészséges vagyok
    Szentgyörgyi Albert, aki azért némileg értett az emberi biológiához is, napi több grammot fogyasztott. Elhiszem, amit erről mond.

Amúgy az ember c-vitamin szükséglete annyi, amennyit írtam. Nem én találtam ki, ezt mondja a genetikánk.
    Elírtak legalább egy nagyságrendet. A mi genetikánk egyelőre nem mond semmit, legfeljebb találgatunk. Egyébként én meg dohányzom, időnként iszom is valamit és én is egészséges vagyok, mindenem jól működik, legfeljebb kissé alacsony a vérnyomásom. Több, mint 30 éve nem voltam beteg. Akkor volt egy tüszős mandula gyulladásom, ill. 8 éve egy balesetben 2 helyen eltört a vállam, de ez 2 hét múlva derült ki, mert diagnosztizáltam és kevésbé tartottam veszélyesnek annál, mint az esetleges orvosi beavatkozást. (Kötelező orvosi vizsgálatra kellett mennem, kiszúrták.) Magától gyógyult. Gyógyszert azóta sem szedek, legfeljebb évente, vagy 2 évente (évjárattól függően) egyszer egy aszpirin-c-t másnaposság kezelésére. Olyankor fáj a fejem és tennem kell valamit. (Ezt nehezen viselem, ezért mindent megteszek a megelőzésére.)