Oldala 1 of 55 1231151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 549

Topic: The Walking Dead

The Walking Dead

Már a harmadik évad is a végéhez közeledik.
    Jól mutatja be a társadalmi összeomlás utáni problémákat: folyamatos harc az életben maradásért, a forrásokért (víz, kaja, fegyver&ammo, biztonságosabb helyek, stb.), a gyűjtögetést (halottaktól is), a morális tehert, a befészkelés v. mozgásban maradni dilemmáját, a csapatalkotást, azon belüli feszültségeket és végül a mostani évadban két erős vezető személyiség ütközését, akár a csoport feláldozása révén is.
    Nekem realisztikus és nagyon bejött!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Gondoltam hogy az összes részét ki lehetne beszélni, csak abban nem voltam biztos hogy itt nyissak-e róla topicot, vagy szórakozás témakörben. De post apokaliptikus a film és tulajdonképpen tényleg ide való. Esetleg a zombikat tekinthetjük élő vírussal fertőzötteknek, akiknek a vírus az idegrendszerét támadta meg.

Nagy rajongója vagyok a sorozatnak.

Szerintem a 3. évad a legjobb. Az első tetszett, a második kicsit csendes volt, nem volt benne elég akció és inkább a karakterépítésre fektette a hangsúlyt, de ez a 3. ez végig pörgött, tele akcióval. Azt hiányoltam belőle, hogy az 1. és a 2. évadban csak pisztolyuk és puskájuk volt, most meg tele vannak AK-47-essel és AR-15-ösökkel. Miért nem írtak egy epizódot arra, hogy ezeket a fegyvereket honnan szerezték? Vagy akár csak egy kis részletet egy epizódban, hogy betértek egy fegyverboltba, vagy egy csapat zombikatonától vették el. Így csak megjelentek a 3. évadban az új fegyverekkel.

Én is azért raktam ide inkább, mert igencsak reálisra sikeredett. Már-már oktatóanyag.

Nekem is eddig a harmadik évad jön be leginkább. A másodikban túl sok volt Rick örlődése. Kellett, csak jó lett volna mellé valami más is. Így viszont érthető volt a második évad befejező részében a csattanó: This is not a democracy anymore. KIRÁLY!

A farmon már velük volt ez a motyó csak kifogytak vagy kifogyóban voltak lőszerből. Ezért nem használták (meg hangosak is). Később mondta Rick a csapatnak, hogy a börtön egy aranybánya: védelem, élelem, fegyverek(+ammo). Az igaz, hogy elég hirtelen előkapkodták azokat már a börtön elfoglalásának legelején, amikor még nem lehettek biztosak abban, hogy mit találnak odabent. De, ez legyen a legnagyobb hibája a sorozatnak!

Nekem tetszik a kötélhúzás a Governor és Rick között. Belök egy jó adag izzadást a szériába. Nem mellesleg nagyon valós helyzetet szimulál.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Ricktatorship!

A második rész legvégén az volt a kemény jelenet, mikor az öreg vagy 31-et lőtt a sörétessel újratöltés nélkül. Az egy kicsit túl sok volt.

Most kíváncsi leszek, hogy Andrea hogy szabadul ki a szorult helyzetéből.

Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Ricktatorship!

Majd Rick megy érte. Azt nem mondom, hogy fehér lovon...talán egy Toyota Priuson. Vagy tudod mit? Szerintem a kis tudorka fog beleavatkozni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Én az utóbbira tippelnék. Ő tud arról a szobáról és már nincs annyira jó barátságban a Kormányzóval.

Hali!
    Szerintem megharapták a kormányzót, a végén mintha egy sebet takargatna mikor Miltonnal beszél. Elég ütős kis fordulat lenne.

Nem kizárt. Még meg is görnyed, amikor kijön az ajtón. Ezért imádom ezt a sorozatot, mert sosem tudni mi fog történni.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Ne lőjétek le a lényeget, még van pár rész lemaradásom .
    Nem szeretem a zombis filmeket, a nyílpuska miatt akadtam a filmre, aztán rájöttem a történet is jó.

Haha! Bocsi! Még mi sem tudunk semmi biztosat, csak találgatunk.
    A nyílpuskáról jut eszembe, hogy a sorozat ennek a sokat vitatott fegyvernek is jól mutatja az előnyeit és hátrányait is: hangtalan, kis távolságon vadászheggyel baromira hatásos (van egy rész ahol a második zombiban áll meg a vessző), nincs igazán muníció gond, viszont tömeg ellen nem jó választás, mert lassú az utántöltése.
    Mellesleg Daryl a kedvenc karakterem. Nagyon csipázom azt a rednex fejét!