Oldala 1 of 31 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 306

Topic: Elsősegély csomag / doboz

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,077
    4,480 tetsziket kapott 3,007.topicban
    Blog Entries
    4

Elsősegély csomag / doboz

Itt az én elsősegély csomagom.

Van benne többek között:

- Vérzésgátló
    - Géz
    - Steril törlőkendő
    - Égés elleni kenőcs
    - Elsősegély-leírás
    - Olló
    - Csipesz
    - Biztosítótű
    - Latex gumikesztyű
    - Fájdalomcsillapító
    - Ammónia
    - Fertőtlenített törlőkendők
    - Ragasztószalag

...és még néhány dolog.

Mit kéne még beletennem? A tiédben mi van?

2. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    128 tetsziket kapott 99.topicban
    My elsősegély cucc ,ami pillanatok alatt nyitható , jól pakolható .
    Tartalma:
    1 pár gumikesztyű,
    2cs. 6x6-os 100 lapos steril mull lap, 2cs. 10x10-es 100 lapos steril mull lap , 2 db 10cm*5m gyorskötöző pólya , 2 db 8cm*5m gyorskötöző pólya , 2 db 6cm*5m gyorskötöző pólya , sebösszehúzó ragasztó varrás helyett 15 db .Clarasept kézfertőtlenítő kendő pár darab , 30ml betadine , sima csipesz , 5m leukoplaszt , steril injekcióstű , egyenes kicsi olló , egyenes nagy sebészolló , kullancscsipesz , neogranormon kenőcs , tubusos alkoholos kézfertőtlenítő , pár biztosítótű .Első kicsi zsebben :1 pár gumikesztyű , nem steril , sima ragtapasz , jó adag vágható ragtapasz .A gyógyszereket , egyéb tablettákat a hátizsák belső zsebében tartom .
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...tmsqnw5ujt.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...4708olkjwh.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...a10oxepb7x.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...jebqxzzmr1.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...r9af75kkdu.jpg
    http://www.kephost.com/view3.php?fil...f9ew7veqn6.jpg

4. The Following 2 Users Say Thank You to Laci For This Useful Post:

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    399
    287 tetsziket kapott 139.topicban
    Az e.ü. BOB-om:

kívülről:

Belülről:

Az alapját az IKEA-s e.ü csomag képzi ami szerintem nagyon jó ár-érték arányban, annak a zöld dobozában pedig a
    vízszűrőimet tartom......

Gondolkodom egy még nagyobb csomag összeállításán, vagy ennek egy nagyobb táskában való kibővítésén

- gyógyszerek ( több féle hatóanyagú fájdalomcsillapító cataflan, voltaren dolo, algopryn)
    - gumi kesztyű, vékony műanyag kesztyű
    -1 mull-lap égési sérüléshez
    - 1 gyorskötöző pólya
    - 3 steril gyorskötöző pólya
    - 2 rugalmas pólya
    - 1 ragasztószalag illetev egy tekerecs rugalamas hálós ragasztó tapasz
    - 1 lélegeztető lap
    - több féle ragtapasz ( benne speciális ujjhajlat ragasztók
    - 1 olló
    - 5 kéz törlő
    - neomagnol fertőtlenítő tabletta
    - betadine
    - seb összehúzó varrás helyett

de azért Laci adtál ötletet köszi

Egy kérdés, tudjátok használni a csomagot? Én a jövő hónap végi vöröskereszt által szervezett alapfokú elsősegély tanfolyamra
    tervezek menni- jó 20 éve csináltam a jogsit, és azóta sokat is változott -egyenlőre még van időpont a XI kerbe....
    aztán ha úgy alakul és lesz még idén akkor jó lenne egy középfokúra is eljutni

6. The Following 2 Users Say Thank You to Salmo For This Useful Post:

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Nagyon szuper kis csomagokat állítottatok össze, gratulálok! Én is mindig hordok magamnál ezekből pár dolgot, de azért nem ennyit, illetve csak egy zacskóban van és nem ilyen fain csomagolásban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    106
    128 tetsziket kapott 99.topicban
    Nekem a melóhelyen lessz 16.-án eü oktatás , nem hívtak , de megyek .
    Sgtmaj , ha egyedül jársz , sose elég , ha többen vagytok , elég sok kissebb csomag .... Láttál már ütőeres vérzést ?
    18+
    http://www.youtube.com/watch?v=8CDDWksqnNc

9. The Following 2 Users Say Thank You to Laci For This Useful Post:

Senior Member Sgtmaj.Prepper's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    25
    59 tetsziket kapott 32.topicban
    Jártam elsősegély szakkörbe az általános iskolában. Még országos versenyen is voltunk, mert megnyertük a városit és a megyeit.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    A vízitúrára készülveén is összeraktam tegnap 1 eü csomit..Találtam neki egy jó kis tartót, ami még vízhatlan is.
    A Nescafe utántöltő tasakjáról van szó, ez a fajta:
    Mi ilyet iszunk és mindig elrakom a zacsit. Ez olyan, hogy a belseje alufóliaszerű, és felül egy aromazáró visszazárható sín van.
    Ebbe nekem minden belefért, kinyomtam a levegőt így még kisebb is lett.
    Múltkor más felhasználási módra is teszteltem..félig megtöltöttem vízzel, és parázsra raktam..iszonyat gyorsan felforrt benne a folyadék, ráadásul úgy képezték ki, hogy az alja nyomás hatására szétnyílik, és megáll a földön. Tehát akár vészhelyzeti edényként is használható, legalább 1 alkalommal.
    Aztán ezen felbuzdulva már otthon 1 másik teszt: vízforralóban zubogásig forraltam vizet, félig töltöttem a zacsit, és lezártam. Arra voltam kíváncsi, hogy meddig marad meleg benne a folyadék. 50 percet mértem. Szóval ha hűvös van este a sátorban beállíthatom, vagy a kezemet melengeti ha kell...
    Hasznos szemét

12. A következő fórumozóknak tetszett Grafitos hozzászólása:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    A vízitúrára készülveén is összeraktam tegnap 1 eü csomit..Találtam neki egy jó kis tartót, ami még vízhatlan is.
    A Nescafe utántöltő tasakjáról van szó, ez a fajta:
    Mi ilyet iszunk és mindig elrakom a zacsit. Ez olyan, hogy a belseje alufóliaszerű, és felül egy aromazáró visszazárható sín van.
    Ebbe nekem minden belefért, kinyomtam a levegőt így még kisebb is lett.
    Múltkor más felhasználási módra is teszteltem..félig megtöltöttem vízzel, és parázsra raktam..iszonyat gyorsan felforrt benne a folyadék, ráadásul úgy képezték ki, hogy az alja nyomás hatására szétnyílik, és megáll a földön. Tehát akár vészhelyzeti edényként is használható, legalább 1 alkalommal.
    Aztán ezen felbuzdulva már otthon 1 másik teszt: vízforralóban zubogásig forraltam vizet, félig töltöttem a zacsit, és lezártam. Arra voltam kíváncsi, hogy meddig marad meleg benne a folyadék. 50 percet mértem. Szóval ha hűvös van este a sátorban beállíthatom, vagy a kezemet melengeti ha kell...
    Hasznos szemét
    link lemaradt: http://royalmarket.hu/spd/1543/Nesca...o_instant_kave

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Nekem az elsősegély csomagom elég gyatra most tervezek összeállítani egy normálisat, szerintem az alap dolgokon felül amiket érdemes még beletenni azok különféle gyógyszerek, szénkapszula, lázcsillapító ilyesmiken kívül érdemes pl izotóniás italport bele tenni valami olyat ami lehetőleg sok vitamin fajtát tartalmaz, mert ez egy löketet tud adni a szar helyzetben, meg akár valami jó cukros csokit mert sok energiát tartalmaz és segít kikecmeregni a bajból, de ezt akár az étel vésztartalékban is lehet tárolni úgy mint a pezsgő tabbletákat is, ezek is nagyon hasznosak, mert mindegyik másfajta vitamint és fontos anyagot tartalmaz pl darázscsípésnél lehet használni a Calcium tabblettát. Ez utóbbiakat azért ide írtam nem pedig kajás posztba mert szerintem érdemes ide is rakni belőlük inkább legyen két vésztartaléka az embernek.

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    227 tetsziket kapott 123.topicban
    Én az elsősegély csomagot szétválasztanám két részre.
    Az egyik a megelőző csomag. Ennek tartalma lenne izotóniás porok kis tasakokban, kullancs-csipesz (jó szálkákra, tüskékre, stb-re is), sebtapaszok (kisebb sebekre), még jobb a "butterfly" tapasz, párnázottabb vízhólyag tapasz, némi hintőpor, aktív szén tabletta, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő kenőcsök és hasonló kisebb dolgokra vagy nagyobb bajok megelőzésére használható ketyerék. De, minden egyéb "nem steril" cucc is mehetne ebbe.
    A másik a trauma csomag lenne. Na, oda mehetne minden olyan, ami életveszélyes sérülések ellátására kellhet és közel sterilnek kell lennie.
    Mivel szétválasztanád a kettőt, így a trauma csomagot nem nyitogatnád feleslegesen és szennyeznéd!
    Ha valaki kíváncsi egy pontosabb listára, akkor szívesen felteszem, de azt akkor szövegszerkesztőből kell bemásolnom, mert folyton kidob a rendszer kommentírás közben és az nem egy kétperces lista.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

A topic keresőszavai: