Oldala 2 of 35 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 341

Topic: Elsősegély csomag / doboz

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    24 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki kíváncsi egy pontosabb listára, akkor szívesen felteszem, de azt akkor szövegszerkesztőből kell bemásolnom, mert folyton kidob a rendszer kommentírás közben és az nem egy kétperces lista.
    Halljuk, halljuk!
    Az én eü csomagomban mindig van egy gyors lázmérő szalag is, szerintem eddig ezt senki sem írta. http://www.biobaby.hu/Termekek/Adatl...o-teszt-000040

mert olcsó, nincs súlya és helyet sem foglal.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

2. A következő fórumozóknak tetszett cereal killer hozzászólása:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    Halljuk, halljuk!
    Az én eü csomagomban mindig van egy gyors lázmérő szalag is, szerintem eddig ezt senki sem írta. http://www.biobaby.hu/Termekek/Adatl...o-teszt-000040

de rég láttam már ilyet

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban
    Ahogy ígértem! Itt az eü. csomag 1. rész:

Két részes elsősegély csomag:

Megelőző és kisebb bajok kezelésére rendszeresített csomag tartalma:
    - általános fájdalomcsillapító (fejfájás, fogfájás, stb. Kínzó lehet és rontja az összpontosítást)
    - lázcsillapító (a hideg vizes lepedő és ülőfürdő nem biztos, hogy megvalósítható lesz)
    - nyugtató (megemelkedett stressz ellen)
    - antibiotikum (egy sima tüdőgyuszi is elvihet, ha nincs kéznél. Ezt inkább a BOB esetében értem)
    - széntabletta (hasmenés csökkentésére kiváló, de mérgezés tüneteit és a méreg felszívódását is képes lassítani, akadályozni)
    - szódabikarbóna por (gyomorpanaszokra, hintőpor gyanánt testhajlatokba, fogmosásra, stb.)
    - antihisztamin (akinek allergiás panaszai vannak)
    - vitaminok (a szervezet megemelkedett stressz során sokkal többet használ el)
    - izotóniás porok (kiszáradás esetén a szimpla H2O itatása hipotoniás dehidratációhoz vezet. Erről bővebben a blogomon)
    - tasakos energiaporok vagy minimum szőlőcukor (izomgörcsök, kimerülés ellen)
    - hintőpor (főleg nyáron az irritált bőr nyugtatására ajánlom a gyulladáscsökkentőkkel keverteket, mint amilyen nekem is a Gold Bond. Ezt csak azért linkeltem be, mert itthon nem igazán ismert. Pedig több, mint 100 éve nyomják az ipart. Ott vannak a topon.)
    - gyulladáscsökkentő kenőcs (ahova hintőpor nem megfelelő, Bepanthen kiváló)
    - lázmérő (idejében észlelni a bajt. A laplázmérők a legoptimálisabbak, mert a digitálishoz elem kell és arról elfeledkezhetünk, a higanyos meg sérülékeny. Érdemes kettőt raknia annak, akinek kisgyermeke van, mert a babáknál végbélben szokás lázat mérni és azt nem hiszem, hogy szeretnéd a hónod alá rakni vagy szájba venni. Ezért nekik muszáj lesz a másik két fajta valamelyikét is választani)
    - sebtapasz (kisebb zúzódásokra, amikor a seb szélei roncsolódtak)
    - víz- és vérhólyag tapasz (ezek általában nagyobb párnázást kapnak)
    - ún. “butterfly” csíkok (nagyobb metszett sebek ellen, ahol a seb élek visszazárhatóak és ez segít egyben tartani, amíg begyógyul. Ezt volt szerencsém megtapasztalni, amikor egy törött kerámia sütőedény csontig bevágta az ujjam.)
    - folyékony bőr vagy tapasz (ez egy spray, ami lélegző hártyát képez a sérült felületen. Nekem a 3M-es van. az nem csíp. Horzsolások kezelésére kiváló, mert azt a tapaszok irritálhatják és a levedző bőrfelület amúgy is előbb-utóbb fellazítja a hagyományos tapaszokat.)
    - kullancs csipesz (nevével ellentétben nagyon sok másra is jó: szálkát, tüskét, darázsfullánkot, stb-t eltávolítani. Ez csak a régi, hegyesvégű fémcsipeszre igaz. Nem a mai speciális és műanyag vackokra)
    - égés enyhítésre spray (nem csak napégésre gondolok, hanem bármilyen, kis felületű égési sérülésre)
    - fagyasztóspray (ficamok, rándulások, stb. során fellépő fájdalom gyors enyhítésére és a duzzanat csökkentésére. De, ha sikerül az ujjadra baszarintani kalapáccsal akkor is jól jön! )
    - kis flakon rovarriasztó spray
    - kis flakon antiszeptikus kézmosó és sebfertőtlenítő (ebből már vannak pár ml-esek. Csak hogy ne kelljen egy kis bizbasz esetén a trauma csomagot nyitogatni)
    - papírzsebkendő (ez mindig jól jön)
    - antiszeptikus törlőkendő (csak egy pár darab ziploc tasakban.)
    - szemcsepp (idegen test eltávolítása után a szem nagyon sokáig irritált marad. Ez enyhítheti a tüneteket.)
    - vietnami balzsam (csodaszer! A fiataljabbjai nem ismerhetik. Külföldön Tiger Balmként juthattok hozzá.)
    - ajakír (az eredeti Vaseline a legjobb, mert az petróleumgél alapú, ezért tűzgyújtásra is alkalmas! Nekem Aloe Verás van és mondhatom Írországban kellett is rendesen – napi szinten - abban a szar időjárásban)

A trauma csomagot külön rakom fel, mert már így is elég hosszú. A lista soknak tűnik, de lehet kis kiszereléseket választani és a tabletták esetében elég egy levél is, nem kell a teljes dobozt betenni. Ráadásul a listát lehet variálni aszerint, hogy hova készülünk vagy hol mozgunk többet: városban vagy a vadonban. De, napi ingázás során is jól jöhet ennek a lebutított változata, mert egy bokaficam a metró aluljáróban is előfordulhat, a fejfájás bárhol ránk törhet, de még a reggeli kávéval is leforrázhatjuk magunkat a munkahelyen. Nekem ez a lista néhány gyógyszer kivételével (azt csak “akció” esetén rakom bele a szavatosság miatt) benne van a túlélő csomagomban. Kb. egy Maxpedition 7x5-ösben elfér. Tehát tényleg nem őrült nagy.
    Last edited by Don't Panic; 04-11-2013 at 07:15 PM.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

5. The Following 3 Users Say Thank You to Don't Panic For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    Halljuk, halljuk!

Nagy ötlet! Nekem a túrázásra rendszeresített Lifesystems Explorer elsősegély csomagomban gyárilag volt.
    Last edited by Don't Panic; 04-11-2013 at 09:13 PM.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Ha valaki csodálkozna a Maxpedition 7x5-ösön, akkor annak elmondom, hogy ez mivel nem trauma kit, itt a gyorsaság és átláthatóság nem olyan lényeges!
    De, még így is a belső zsebekkel lehet rendszerezni. A sebtapsszok és hasonló dolgok, amik vízállóságot igényelnek azok pedig eredeti Witz tokban vannak.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Köszönjük, jó kis összeállítás! Én égésre burnjel-t használok, nagyon jó cucc, létezik kötszer is belőle, ez impregnálva van az anyaggal, de ez szerintem nálunk nem játszik, felesleges.

A vietnami balzsamot mire használod? Makkra kened? Tényleg érdekel a felhasználási lehetőségei, mert olcsó, kicsi és egyszerűen hozzáférhető.

Esetleg egy érszorító még elférne a listán, bár lehet egyszerűbb annál valami rögtönzött, mint cígölni.

Ami esetleg még érdekes lehet, hogy elérhető itthon is egy kötszermárka, aminek a szavatossága 20év (!) A legtöbb kötszer 3-6 szavatossággal rendelkezik, szóval lehet megéri azt a kis extra költséget, hogy jóeséllyel ne kelljen többet költeni/foglalkozni a kötszerekkel, ha nem használod el időközben.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Ki kellett javítanom a linket a Lifesystems cuccosomhoz, mert szerencsére jó ideje nem kellett és összekevertem.

A Burnjelből van nekem is spray-m meg kendőm. Tényleg király jószág.

Hahaa! Ott szerintem csípne, mint állat. Még szembe sem kerülhet, ezért mindig jó alaposan kezet kell mosni a használata után. Két dologra baromi. Illetve háromra, de a harmadik elég morbid és civilek ritkán használják majd így. Először is remek légút tisztító. Kétféleképpen lehet alkalmazni. Mellkasra kenve és orr alá. Ha már az orrod környéke ki van pirosodva a sok fújástól, akkor csípni fog, de hatásos. A második izomhúzódásokra. Egyszer megemeltem magam rendesen. Három napig, naponta 2x bekentem a meghúzódott részt és voilá! A harmadik az orr alá kenős játékból fakad. Gondolom mindenkinek meg van a Bárányok hallgatnak című film első részének hullaházi jelenete. A kellemetlen szagokból kevesebbet fogsz érezni.

Érszorítónak ott a Spec Ops Better BDU belt-em. Fokozatmentesen állítható és mindig a gatyámban van.

Jó ötlet!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Ja, azt elfelejtettem, hogy a vietnami balzsamot inhalálásra is lehet használni. Két éve csúnyán göthös voltam és nem volt kedvem 50€-t fizetni a dokinak. Fogtam magam és egy késhegynyit elkevertem forró vízben, aztán irány a törülköző alá. Mondanom sem kell, hogy taknyom-nyálam egyben volt és a szememet nem volt érdemes kinyitnom a frotír alatt, de 20 perc után végre kaptam az orromon levegőt! A b***tt Strepsils és társai meg sem mzdították azt a dzsuvát addig. 3x annyi csipszért. Meg van a Ford Fairlane kalandjai? Amikor Gennyzsák Sam a csomagtartóban kuksol? Na, én is azt mondanám ezeknek a tisztító cukorkák gyártóinak, mint Ford ott és akkor.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Eszedbe ne jusson megfázáskor antihisztamint beszedni! Inkább a "halál", minthogy szövődmények alakuljanak ki az elleplezett betegség miatt.

Nem tudom mi van a vietnami balzsamban az eukaliptuszon kívül (mert az tuti van benne az illata alapján) de most télen az asszonypajti többször be volt taknyosodva. Emlékeztem hogy régen szüleim diapulmon ampullát törtek az inhalációs vizembe, de ez mára eléggé drága lett, meg nem is mindenütt kapni. Így inkább megnézve az összetevőit kikevertem magam, ugyanis 100%-os illóolajokból áll illetve némi kámforból. Mit ne mondjak, használ....

Senior.Member fisligery's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    616
    328 tetsziket kapott 197.topicban
    Légyszíves írd le a receptet

A topic keresőszavai: