Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 29

Topic: Haszonállat a városban?

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    991 tetsziket kapott 529.topicban

Haszonállat a városban?

Igen, lehet elvileg..legalábbis az önkormányzat korlátozási hatásköre csökkent
    http://mno.hu/belfold/megvaltoznak-a...balyai-1108687

Akkormeg miért ne? Gyorsabban és látványosabban megtérülő haszonnal kecsegtet mint a növénytermesztés, nagy fehérjetattalmú ételek készíthetők a hozamból és újratermelődik, gyarapszik.
    Olvastam, hogy a 2. VH alatt Budapesten teljesen normális volt, ha valaki fürjeket tartott az erkélyén, vagy a szobában..kis helyigény, rendszeres tojáshozam, alkalmanként hús.

De szárnyasokat SHTF idején el tudnék képzelni akár a körfolyosós betonudvarának egy sarkában is..mi kell neki? víz, kis szemes takarmány, meg zöld, amit akár a közeli parkból is be lehet gyűjtani.
    Ha egy kisebb közösség összefog, mondjuk 4 család és beosztják a teendőket, szinte semmi meló nem jut 1 főre és jön a tojás meg a hús. Lehet nyulat is tartani..akár a légó pincében ketrecekben is elvan és rengeteg a húsa. Hétvégén ettem 1 rántott nyúlcombot...finom volt és annyi, hogy alig bírtam benyomni..

szóbajöhet még valami?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4
    Olvastam rémtörténeteket 8. emeleti disznóvágásokról, meg ott tartott lovakról. Ezt tekintve visszafelé is elsülhet a dolog, mert ki akarna egy rakás malacot a feje fölé? Biztosan lenne aki akár még azt is megcsinálná, mert néha olvasni hasonlókat a hírekben.

3. A következő fórumozóknak tetszett TMIB hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Jaja..szerintem a féldisznófeldolgozás még ma is dívik

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,026 tetsziket kapott 562.topicban
    Az önkormányzat helyi rendeletben valóban nem tilthatja meg az állattartást, de ettől függetlenül az állatvédelmi, állatjóléti szabályokat be kell tartani. Nagymértékű összeomlás esetén, mikor a törvények is úgymond megszűnnek, akkor persze ezt a részét a dolognak el lehet felejteni

Alapvetően az állattartásnál három szempontot kell mindenképpen figyelembe venni, és ezek nem függnek a település típusától. Azaz legyen nekik megfelelő hely, víz és élelem.

Hely:
    A nyúl és a szárnyasok tarthatóak ketrecben, az említett fürjfélék (illetve mondanám még a törpetyúkokat) pedig valóban akár egy erkélyen is, ha a téli védelemről lehet gondoskodni. Más kérdés, hogy fürjtojásból három tesz ki egy tyúktojást, így új értelmet nyer az "öttojásos rántotta". Azaz a létszámmal lehetnek gondok. Valamint el kell felejteni a kapirgálós megoldást, mert ha még egy belső udvar a rendelkezésre is áll, a baromfiféléknek bizony jó nagy hely kell, ha az úgynevezett zöldet lelegeltetni akarjuk velük. A parkból begyűjtés is macerás lehet, mert valószínűleg szennyezett a növényzet, vagy egyszerűen csak nem biztonságos odamenni.
    Nyulakat valóban lehet akár pincében is tartani, de akkor pl. hogyan lesz ott fény? Főleg, ha mondjuk nincsen villamos áram...

Víz:
    Amíg működnek a közszolgáltatások ezzel nincs gond, de mihelyt esetleg kilométereket kell gyalogolni az ivóvízért, máris meggondolja az ember azt a plusz néhány liter naponta. Az esővízgyűjtés szóba jöhet, de azt megint csak macerás kiépíteni, valamint a szennyezettség veszélye ott is fennáll. Nem konkrétan csak az esővíznél, hanem pl. a begyűjtésre használt tetőfelület is lehet koszos, vagy olyan anyagból készült, amiből mérgek mosódhatnak ki.

Élelem:
    Mikor az embernek is kevés jut, akkor bizony pontosan ki kell matekozni, hogy megéri-e azt a kis gabonát tojássá vagy hússá transzformáltatni a jószággal. Ha megoldható a zöld növényzet gyűjtése (bizonyos fák és bokrok levelét is simán megeszik a baromfik, nyulak), akkor ezzel lehet spórolni, de itt is körültekintően kell azért eljárni.
    Ehhez kapcsolódik a trágyakezelés, hiszen azt el kell helyezni valahol. Ha nincsen megfelelően kezelve, akkor akár az emberre is veszélyes fertőzések forrása lehet, nem beszélve a különböző rovarokról, vagy a szagokról. Városi környezetben nem is olyan egyszerű ennek a megoldása.

Megoldható a dolog, van benne ráció, csak minden kérdést alaposan körül kell járni, oda-vissza, matekozni, agyalni rajta.
    Itt megemlíteném még, hogy pl. méhészkedni simán lehet kisvárosi környezetben, ha egy viszonylag eldugott helyet tudunk keríteni a kaptáraknak, kasoknak. Jutubon láttam egy videót, ott egy angliai kisvárosban méhészkedett a srác egy tömbház tetején pár méhcsaláddal, nyilván nem csúcsminőséget állított elő, de minden további nélkül működött a dolog.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    Na azt már most látom mi lenne ha felpakolnék néhány méhcsaládot a körfolyosós tetejére Jönne Marikanéni a teljes nyannyerkommandóval és reklamálna, hogy rájuk szabadítottam egy gyilkos méhrajt, ami beleszáll a teába stbstb.
    De tényleg meg kell ezeket a szempontokat fontolni, amiket felvetsz! Mindenféle állattartás nagy felelősség, tudom, mert kutyatartó vagyok és kifejezetten mérges tudok lenni, ha 1 állat nem megfelelő körülmények között van tartva.
    De akkor is azt mondom, hogy ezerszer hamarabb tartanék a városban csirkét, meg nyulat, mint pl a doomsday preppersben a fickók férget, szakállas agámát, meg gilisztát.

Talán mert magyar vagyok nem hülye

7. A következő fórumozóknak tetszett Grafitos hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    vajon milyen állat maradna meg még a városban? és hol lehetne őket tartani? majd agyalok..

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    29
    45 tetsziket kapott 29.topicban
    Tengerimalac. Van belőle s igen gusztán néz ki, de hát a családi kedvencet nem esszük meg valahol a világban meg nemzeti étel úgyhogy biztos finom. Itt van még az afrikai csiga vagy achát nem tom pontosan a nevét. de elég gyakori háziállat mi felénk s nő mint a gomba s szaporodik mint a nyúl. Ezt is eszik az őshazájába. Na meg rovarok kis hely nagy tápérték. http://www.davidgeorgegordon.com/ eme ember rengetek receptet lejegyzett ehhez.
    hirtelen ennyi jutott eszembe, meg a patkányburger

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    43 tetsziket kapott 25.topicban
    Mi annak idején egy vidéki kisvárosban galambokat tartottunk, családi házban. Jól el lehetett adni a piacon (főleg lábadozó betegeknek, gyermekágyas nőknek és ínyenceknek vitték). Ami nem ment el, azt meg felváltva ettük a tyúkokkal és a nyulakkal. Aztán hosszú ideig be volt tiltva az állattartás. Most megint engedélyezik sok helyütt, bár elég sok kötöttséggel.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,384
    "Tengerimalac. Van belőle s igen gusztán néz ki, de hát a családi kedvencet nem esszük meg"
    Találtam hétvégén egy műsort a youtube-on..Bizarr foods a címe, és egy szakács fickó utazgat mindenfelé a világban és bemutatja a különböző kultúrák förtelem kajáit. Ott volt minden tengerimalac is, aminek a húsáról csak jót ondtak. Meg ami még magyon ízlett neki, az a grillpatkány volt..pfúj
    Galamb az ok, ugye vannak kifejezetten húsgalambok is és repülniük sem fontos.
    A városi galambokat viszont még gebasz esetén is csak félve kejálná, be

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4
    Én is úgy tudom, hogy a városi galambok tele vannak betegségekkel.