Oldala 1 of 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 29

Topic: Haszonállat a városban?

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

Haszonállat a városban?

Igen, lehet elvileg..legalábbis az önkormányzat korlátozási hatásköre csökkent
    http://mno.hu/belfold/megvaltoznak-a...balyai-1108687

Akkormeg miért ne? Gyorsabban és látványosabban megtérülő haszonnal kecsegtet mint a növénytermesztés, nagy fehérjetattalmú ételek készíthetők a hozamból és újratermelődik, gyarapszik.
    Olvastam, hogy a 2. VH alatt Budapesten teljesen normális volt, ha valaki fürjeket tartott az erkélyén, vagy a szobában..kis helyigény, rendszeres tojáshozam, alkalmanként hús.

De szárnyasokat SHTF idején el tudnék képzelni akár a körfolyosós betonudvarának egy sarkában is..mi kell neki? víz, kis szemes takarmány, meg zöld, amit akár a közeli parkból is be lehet gyűjtani.
    Ha egy kisebb közösség összefog, mondjuk 4 család és beosztják a teendőket, szinte semmi meló nem jut 1 főre és jön a tojás meg a hús. Lehet nyulat is tartani..akár a légó pincében ketrecekben is elvan és rengeteg a húsa. Hétvégén ettem 1 rántott nyúlcombot...finom volt és annyi, hogy alig bírtam benyomni..

szóbajöhet még valami?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!
    Olvastam rémtörténeteket 8. emeleti disznóvágásokról, meg ott tartott lovakról. Ezt tekintve visszafelé is elsülhet a dolog, mert ki akarna egy rakás malacot a feje fölé? Biztosan lenne aki akár még azt is megcsinálná, mert néha olvasni hasonlókat a hírekben.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Jaja..szerintem a féldisznófeldolgozás még ma is dívik

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 108
    Given: 5

0 Not allowed!
    Az önkormányzat helyi rendeletben valóban nem tilthatja meg az állattartást, de ettől függetlenül az állatvédelmi, állatjóléti szabályokat be kell tartani. Nagymértékű összeomlás esetén, mikor a törvények is úgymond megszűnnek, akkor persze ezt a részét a dolognak el lehet felejteni

Alapvetően az állattartásnál három szempontot kell mindenképpen figyelembe venni, és ezek nem függnek a település típusától. Azaz legyen nekik megfelelő hely, víz és élelem.

Hely:
    A nyúl és a szárnyasok tarthatóak ketrecben, az említett fürjfélék (illetve mondanám még a törpetyúkokat) pedig valóban akár egy erkélyen is, ha a téli védelemről lehet gondoskodni. Más kérdés, hogy fürjtojásból három tesz ki egy tyúktojást, így új értelmet nyer az "öttojásos rántotta". Azaz a létszámmal lehetnek gondok. Valamint el kell felejteni a kapirgálós megoldást, mert ha még egy belső udvar a rendelkezésre is áll, a baromfiféléknek bizony jó nagy hely kell, ha az úgynevezett zöldet lelegeltetni akarjuk velük. A parkból begyűjtés is macerás lehet, mert valószínűleg szennyezett a növényzet, vagy egyszerűen csak nem biztonságos odamenni.
    Nyulakat valóban lehet akár pincében is tartani, de akkor pl. hogyan lesz ott fény? Főleg, ha mondjuk nincsen villamos áram...

Víz:
    Amíg működnek a közszolgáltatások ezzel nincs gond, de mihelyt esetleg kilométereket kell gyalogolni az ivóvízért, máris meggondolja az ember azt a plusz néhány liter naponta. Az esővízgyűjtés szóba jöhet, de azt megint csak macerás kiépíteni, valamint a szennyezettség veszélye ott is fennáll. Nem konkrétan csak az esővíznél, hanem pl. a begyűjtésre használt tetőfelület is lehet koszos, vagy olyan anyagból készült, amiből mérgek mosódhatnak ki.

Élelem:
    Mikor az embernek is kevés jut, akkor bizony pontosan ki kell matekozni, hogy megéri-e azt a kis gabonát tojássá vagy hússá transzformáltatni a jószággal. Ha megoldható a zöld növényzet gyűjtése (bizonyos fák és bokrok levelét is simán megeszik a baromfik, nyulak), akkor ezzel lehet spórolni, de itt is körültekintően kell azért eljárni.
    Ehhez kapcsolódik a trágyakezelés, hiszen azt el kell helyezni valahol. Ha nincsen megfelelően kezelve, akkor akár az emberre is veszélyes fertőzések forrása lehet, nem beszélve a különböző rovarokról, vagy a szagokról. Városi környezetben nem is olyan egyszerű ennek a megoldása.

Megoldható a dolog, van benne ráció, csak minden kérdést alaposan körül kell járni, oda-vissza, matekozni, agyalni rajta.
    Itt megemlíteném még, hogy pl. méhészkedni simán lehet kisvárosi környezetben, ha egy viszonylag eldugott helyet tudunk keríteni a kaptáraknak, kasoknak. Jutubon láttam egy videót, ott egy angliai kisvárosban méhészkedett a srác egy tömbház tetején pár méhcsaláddal, nyilván nem csúcsminőséget állított elő, de minden további nélkül működött a dolog.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Na azt már most látom mi lenne ha felpakolnék néhány méhcsaládot a körfolyosós tetejére Jönne Marikanéni a teljes nyannyerkommandóval és reklamálna, hogy rájuk szabadítottam egy gyilkos méhrajt, ami beleszáll a teába stbstb.
    De tényleg meg kell ezeket a szempontokat fontolni, amiket felvetsz! Mindenféle állattartás nagy felelősség, tudom, mert kutyatartó vagyok és kifejezetten mérges tudok lenni, ha 1 állat nem megfelelő körülmények között van tartva.
    De akkor is azt mondom, hogy ezerszer hamarabb tartanék a városban csirkét, meg nyulat, mint pl a doomsday preppersben a fickók férget, szakállas agámát, meg gilisztát.

Talán mert magyar vagyok nem hülye

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    vajon milyen állat maradna meg még a városban? és hol lehetne őket tartani? majd agyalok..

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tengerimalac. Van belőle s igen gusztán néz ki, de hát a családi kedvencet nem esszük meg valahol a világban meg nemzeti étel úgyhogy biztos finom. Itt van még az afrikai csiga vagy achát nem tom pontosan a nevét. de elég gyakori háziállat mi felénk s nő mint a gomba s szaporodik mint a nyúl. Ezt is eszik az őshazájába. Na meg rovarok kis hely nagy tápérték. http://www.davidgeorgegordon.com/ eme ember rengetek receptet lejegyzett ehhez.
    hirtelen ennyi jutott eszembe, meg a patkányburger

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mi annak idején egy vidéki kisvárosban galambokat tartottunk, családi házban. Jól el lehetett adni a piacon (főleg lábadozó betegeknek, gyermekágyas nőknek és ínyenceknek vitték). Ami nem ment el, azt meg felváltva ettük a tyúkokkal és a nyulakkal. Aztán hosszú ideig be volt tiltva az állattartás. Most megint engedélyezik sok helyütt, bár elég sok kötöttséggel.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    "Tengerimalac. Van belőle s igen gusztán néz ki, de hát a családi kedvencet nem esszük meg"
    Találtam hétvégén egy műsort a youtube-on..Bizarr foods a címe, és egy szakács fickó utazgat mindenfelé a világban és bemutatja a különböző kultúrák förtelem kajáit. Ott volt minden tengerimalac is, aminek a húsáról csak jót ondtak. Meg ami még magyon ízlett neki, az a grillpatkány volt..pfúj
    Galamb az ok, ugye vannak kifejezetten húsgalambok is és repülniük sem fontos.
    A városi galambokat viszont még gebasz esetén is csak félve kejálná, be

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!
    Én is úgy tudom, hogy a városi galambok tele vannak betegségekkel.