Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 29

Topic: Haszonállat a városban?

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Azok tényleg, de ezeket a húsgalambokat lehet tenyészteni, csak nem szabad hagyni, hogy érintkezzenek a repülő patkányokkal

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 128

0 Not allowed!
    Öcsém is tart galambokat. Ha jól emlékszem azt mondta hogy leginkább csak télen kell etetnie, mert máskor össze tudják szedni a kaját.
    Vetések, tyúkudvarok, útszéle, stb. Csak persze van benne egy kis rizikófaktor, a környékbeli légpuskások...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Naja, még akkor is visszavághatod a szárnyukat, aztán coki repülés
    Azt hiszem prepper szempontból a legszámottevőbb, hogy az adott állat arányaiban mennyi kajából mennyi húst termel, nem igaz? Persze az is ott van, hogy mennyire egyszerű hozzájutni ahhoz, amit megetetsz az állattal. Talán ebben verhetetlen a csirke..mert akár zöld növényen is elvan valameddig..folymatosan termeli a fehérjében és vitaminokban gazdag tojást és egyszer csak levágod, amikor is ellát 1-3 kiló hússal..
    Az emlősök biztos rosszabb hasznosíthatósági mutatóval rendelkeznek. Van ilyen táblázat? ma már mindenre van

MPF támogató mossberg-operator's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 3

0 Not allowed!
    En a nyulra szavazok. Gyerekkoromban egyik nagyapam sokat tartott ketrecben, mert csorok voltunk, s olcso husforras volt, kis raforditassal. Meg most is imadom a nyulhust. Tojast nem ad, csak husvetkor

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Egy szárnyit nyitogató permakultúrás blogon találtam egy jókis cikket képekkel a nagy tyúk-projektről. A Nyugati mellől költözött ki a család Eger mellé, és szereztek néhány csirkét..
    http://rokavar-permakulturaskozosseg...ject#c19433091

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezt nem hittem el...ne kérdezd hogy találtam..de ha mégis - elgondolkodtam, hogy milyen nyersanyagból nem fogunk kifogyni a válság idején sem

Varjú receptek

VARJÚLEVES
    Hozzávalók 3-4 személyre: 1 varjú (csóka), 1 sárgarépa- és petrezselyemgyökér, 2-3 szelet karalábé, esetleg tészta, só

Elkészítése: A varjút, vagy, ahogy mondják, a csókát tollastul együtt megnyúzzuk. Csak a combjait, a hátát meg a mellét hagyjuk meg. Szép piros húsa van, akár a fácánnak. Semmivel sem alábbvaló annál. És ugyanúgy kell elkészíteni, mint azt vagy a tyúkot.
    Hideg vízben feltesszük főni, sárgarépát, petrezselymet, karalábét és sót teszünk hozzá. Tésztát mindegy, hogy milyet, de nem muszáj. Biztosan főzni kell vagy három-négy óra hosszat. Azt mondják, van köztük nagyon öreg is, és elélhetnek akár kétszáz évig is.

VARJÚPÖRKÖLT BORBAN
    Hozzávalók 6-8 személyre: 10-13 kisvarjú, 1,5 -2 dl olaj, 3 közepes fej hagyma, evőkanálnyi piros paprika, néhány szem bors, 1-2 csípős paprika, 1 babérlevél, 1 liter bor, só.
    Májusban - júniusban van az ideje, akkor lőjük, vagy himbáljuk ki a fészekből.

Elkészítése: A feje alatt egy rántással megszakítjuk a bőrt, és tollastul együtt lehúzzuk róluk. Olajjal kezdjük. Hétliteres bográcsba (lábasba) másfél dl-t öntünk, benne három közepes fej hagymát apróra vágva pirítunk meg szalmasárgára. Egy evőkanálnyi piros paprikával megszórjuk, elkeverjük, és feltöltjük 1,5-2 dl vízzel.
    Amikor forr, belerakjuk a húsokat. Szemes borssal, csípős paprikával, egy babérlevéllel és sóval ízesítjük. Ezután egyliternyi borral felöntjük, és lassú tűznél főzzük. Közben, addig nyugodtan lehet iszogatni a szilvóriumot. Van idő bőven, sokára készül el, mert jó, sűrű hús. Egyre gyakrabban kavargatjuk, kóstolgatjuk, a villával meg-megszúrogatjuk, hogy puhul-e már.

VARJÚPÖRKÖLT FÜSTÖLT SZALONNÁVAL
    Hozzávalók: 8-10 személyre: 10-13 kisvarjú, 60-70 dkg krumpli, 15-20 dkg füstölt szalonna, 2 fej hagyma, 2-3 csipet piros paprika, 2-3 petrezselyem- vagy zellerlevél, 3 csipeti őrölt bors, csipetnyi köménymag, só

Elkészítése: Május második felében érdemes a kisvajúkat megfőzni, akkor a legjobb, mert akkor már kint ülnek a fészek szélén, könnyű leszedni őket. Tollastul együtt lerántjuk róluk a bőrt. jól megmossuk, feldaraboljuk. Csak a mellét, combjait és a hátát hagyjuk meg. A zúzája is finom, de sok a munka vele, mert ki kell vágni, hogy a belsejét megnyúzzuk. Csak akkor érdemes összegyűjteni, ha sok van belőle.
    Egy hétliteres bográcsba elfér kb. 10-13 kisvarjú. Sőt a krumpli is.
    Tizenöt-húsz dkg apróra vágott füstölt szalonnát süssünk ki. Másfél dl zsírnál többet nem kell benne hagyni. Apróra vágott két fej hagymát megpirítunk benne. Megszórjuk piros paprikával, és gyorsan felöntjük egy pohár vízzel. Belerakjuk a húsokat. Aztán még annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Petrezselyem- vagy zellerlevéllel, őrölt borssal, sóval és köménymaggal ízesítjük.
    Fél fövésen túl hozzárakjuk a fél hasábokra vágott krumplit, kb. fele annyit, mint a húst. Lassú tűzön főzzük, meg-megkavarjuk és kóstolgatjuk.

bon apetit

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 128

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem hittem el...ne kérdezd hogy találtam..de ha mégis - elgondolkodtam, hogy milyen nyersanyagból nem fogunk kifogyni a válság idején sem

Varjú receptek
    ...
    bon apetit
    Háát fene tudja, már nincs annyi mint régen.
    Régebben gyérítették őket (lőfegyverrel, mérgezett tojással), talán túl jól sikerült mert 2001-ben védetté is tették.
    Öcsém evett párszor gyerekkorunkban, ízlett is neki de én nem éreztem késztetést megkóstolni .
    Viszont nem olyan egyszerű elejteni, nem hülye

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Háát fene tudja, már nincs annyi mint régen.
    Régebben gyérítették őket (lőfegyverrel, mérgezett tojással), talán túl jól sikerült mert 2001-ben védetté is tették.
    Öcsém evett párszor gyerekkorunkban, ízlett is neki de én nem éreztem késztetést megkóstolni .
    Viszont nem olyan egyszerű elejteni, nem hülye
    Nem hinném, hogy védett lenne...2003-ban mikor Szombathelyen katonáskodtam, külön "kispuskás akciócsoportot" járőröztettek a fejesek, mert annyira ellepték a laktanyát. Amúgy utánanéztem és ez a századelőn a cigány étkezési kultúra részét képezte...A receptek általában úgy kezdődnek, hogy végy 12 kisvarjat. Állítólag a röpképtelen, de már növendék varjak kiülnek a fészek szélére és csak be kell gyűjteni őket..
    Fura fura

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 25
    Given: 1

0 Not allowed!
    Amikor sorkatona voltam, akkor mi is meg a hivatásosok is előszeretettel gyűjtöttük a kis varjúkat. Ez a Magyar Néphadsereg elit alakulata volt, az ami nem is létezett...
    Szóval, amikor a kis varjú kiül a fészekből az ágra, de még nem tud repülni, akkor jó. R. Jani kutyakiképző haverom volt a fő szervező. Hosszú lécekkel, bottal levertük az erdőben őket az ágról. Be egy zsákba.
    Tisztítás: Nyakat kicsavar, fejet levág. Hason a bőrt végigvágod és az egész kabátot egyben lehúzod. A húsból csak a mell és a két comb kell, ezért ezt egyben kivágtuk. A maradék az őrkutyáké.
    A galamb méretű húsdarabot sütve, grillezve, nyárson, pörköltnek vagy levesnek is elkészítheted. Kiegészítettük magunknak abból amit loptunk, elsikkasztottunk az őrkutyák kaja kiegészítéséből (Krumpli, olaj). Olyan mint a galambhús. Nagyon finom.
    A varjú számomra már beszerezhetetlen. Az erdőből beköltöztek a lakótelepek fáira, és ha nekiállnák szedni, jönnének az állatvédők, a rendőr, a szomszéd...
    Túlélési szempontból tekints a macskára is haszonállatként. Lali nagybátyám hazajött egykoron az orosz hadifogságból. Ő sokat mesélt a macskahús evésről. Ha a Gulagos - Gettós - Táboros irodalmat áttekinted, legalábbis én úgy emlékszem, sehol nem tartanak kedvtelésből macskát. Lehet, ezért.
    Állítólag, Olaszországban Mussolini tiltotta be a macska éttermi felszolgálását. Ártott az ország hírnevének. Erre hiteles forrást nem találtam, lehet, hogy legenda, háborús propaganda volt. Ha valaki erről tud valamit, kérem írjon!
    Last edited by fater.lajos; 07-23-2013 at 07:24 AM. Indoklás: Értelmetlen mondat...