Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 29 of 29

Topic: Haszonállat a városban?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 122

0 Not allowed!
    A varjú mára már úgy tudom hogy védett állat lett, pedig 15 éve még rettenetesen sok volt belőlük. Annyi, hogy komoly pénzt fizetnek a vadászoknak a varjútetemekért. Úgy tűnik hogy túl jó munkát végeztek.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    A galambok védelmében: az ún. városi galambok és Trendo családja által tartott galambok nem ugyanabból a fajtából valók. Az ún. városi galambok elvadultak, nincs gazdájuk, nem gondozzák őket, nem kapnak oltást, betegség esetén orvosságot, így valóban terjeszthetnek betegségeket. Trendo családja valószínűleg valamilyen húsgalambfélét vagy postagalambot tartott, a galambokat gondozták, adtak a galamboknak rendszeresen élelmet, így nem voltak elhanyagoltak, gazdátlanok. A háznál tartott, gondozott galambok nem terjesztenek betegségeket.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 27

0 Not allowed!

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 3
    Given: 27

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Jót vigyorogtam a kommentárodon. Mondjuk elég nagy bunkó, aki nem ad az állatainak inni.
    Igen, akkor tényleg lépni kell valamit, de szerintem bármit mondhatnak ott csakhogy megszabaduljanak tőle.

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsass Hozzászólás megtekintése
    Az ún. városi galambok elvadultak, nincs gazdájuk, nem gondozzák őket, nem kapnak oltást, betegség esetén orvosságot, így valóban terjeszthetnek betegségeket.
    Na igen... Baromfipestis: zombi galambok lepték el Moszkvát

A postagalambászat nem tudom mennyire költséges hobbi, de az utcánkban 3-an is foglalkoznak fele. Ha a hátsó kerben szétnézek akkor még kb. ugyan ennyi galambdúcot látok és elszórva többet is tudok a városban. Egy üzleti partnerem is foglalkozik vele, de húsgalambossal eddig még nem találkoztam pedig érdekes lehet.

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A varjú mára már úgy tudom hogy védett állat lett, pedig 15 éve még rettenetesen sok volt belőlük. Annyi, hogy komoly pénzt fizetnek a vadászoknak a varjútetemekért. Úgy tűnik hogy túl jó munkát végeztek.
    "Apróvadas vadászterületeken a dolmányos varjú, a szarka és szajkó az apróvad szaporodási időszakában a vadászati hatóság külön engedélyével gyéríthető." Vadásznaptár

Varjúfélék csapdázása I.
    Last edited by borsodi; 08-25-2013 at 09:09 AM.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 15
    Given: 1

0 Not allowed!
    Rozsass!
    Írod hogy: "Az ún. városi galambok elvadultak, nincs gazdájuk, nem gondozzák őket, nem kapnak oltást, betegség esetén orvosságot, így valóban terjeszthetnek betegségeket."
    Én meg folytatom. Így a beteg állatok elpusztulnak és működik a természetes kiválasztódás. A gyógyszeres kezelésen átesett állatok meg nem használhatóak fel étkezési célra. Ezért van nagy seftje a Tetran-nak, mert a tanyasi csirkének kis korában sutyiban adják, hogy kevés legyez az elhullás. Az állattartó telepek meg a beteg állatot még lábon és élve eladják occsón, hogy az állatorvos meg ne lássa. Minden telepnek megvan a maga spannja (kontak személy a közeli telepről), aki szalad a húsért és sürgősen levágják és eltüntetik. A döghús ehetővé tételének módszerérél is írhatnák, de az nem ennek a topiknak a része lenne...
    Az állatorvosi kezelés drága, a gyógyszeres kezelésen átesett állat meg tenyészetbe, haszonállatnak vagy kedvtelésből tartottnak jó.

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Együnk tücsköt, bogarat!

Ez az étel csak a disznóknak való. Természetellenes és veszélyes, állítólag betegségeket is okozhat. Nem a bogarakról van szó, nem is a genetikailag módosított terményekről beszélünk, a fenti mondat a 18. század elejének egy általános nézetét tükrözi, méghozzá a burgonyával kapcsolatban.....

http://sg.hu/cikkek/105627/egyunk-tucskot-bogarat
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 14

0 Not allowed!
    Vidéki városban élek. Itt még simán tartanak csirkét, disznót, kecskét, birkát, nyulat, galambot az emberek. Van egy ismerős, neki még két lova is van a városban. Ezzel nincs semmi gond szerintem. Társas házban már más a helyzet. Az állatoknak van egy szaga. Higiénia miatt nem előnyös ha egy légtérben van az emberrel. Állattartáshoz szerintem kell a kertes ház.