Oldala 5 of 5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 to 50 of 50

Topic: Méhpusztulás környezetszennyezés miatt

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 0

0 Not allowed!
    "másik igazság az, hogy a méh-családokat túl szaporították a méhészek.
    a méheknek egyre nagyobb utat kell bejárniuk, hogy nektárt gyűjtsenek."

Nem én írtam, nem értek hozzá, de egy hozzászólás a sok közül.

Mielőtt ragoznánk a témát utána kéne nézni ,hogy 50 évvel ez előtt mennyi méhcsalád élt Mo.-n és most mennyi él. Lehet törölni kéne a topicot mert rémhír az egész.

Én lusta vok rá

Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Mégis rákerestem.

http://mek.niif.hu/02100/02152/html/02/42.html

Év Méhcsaládok száma
    mozgó szerkezetű kaptárban kasban
    1887 60 186 295 373
    1889 70 430 272 567
    1895 148 779 432 646
    1897 196 735 443 512
    1900 206 914 448 668
    1907 217 937 377 063

https://www.farmit.hu/kerteszet/2017...agon-2000-2016

Most: 804 000

Ez a topic törlendő.

Ja és az első linket ajánlom mindenki figyelmébe, a halászattól a rabsickodásig, a vadászattól a hűbérúr rendszerig, nagyon sok minden található rajta.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 113

0 Not allowed!
    A magyar néprajzos link nagyon érdekes, köszi a megosztást

Mindenesetre egy hozzászólás és 2 statisztika alapján pálcát törni a téma felett... nos, az nekem kicsit erős. Az utóbbi években tele van a nyugati sajtó azzal, hogy pusztulnak a beporzó rovarok (ide tartoznak a méhek is), valamint a madarak és nem tudnak mit kezdeni vele. Ezért tiltotta be félig-meddig az EU a glikofoszátokat (hogy sz.rnának az illetékes elvtársak sünt). Gondolod, hogy mindenki kamuzik a témában? A mi területünkön is évről-évre csökken a házi méhek száma.

Az ipari méhészkedéssel nem értek egyet és annak praktikáival sem.
    Loco en el coco

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15

1 Not allowed!
    Szerintem ez egy bonyolultabb ügy annál, minthogy ráfogjuk a környezetszennyezésre. Röviden tekintsük át, miért is bonyolultabb:

Először is a háziméh, mint faj, függetlenül attól, hogy az ember kaptárban gondozza e, vagy sem, az ökológiai rendszer része, ezért meg van ott a helye és időnként természetesen változó aránya. (Pl. ha nagyon elszaporodnak, akkor késéssel ugyan, de nagyon elszaporodnak az őket zabáló gyurgyalagok is. Aztán lecsökken a populáció, kevésbé szaporodnak a gyurgyalagok, végén megint sok lesz a méh, és így tovább.) Értelemszerű, hogy öko. változáshoz vezet, ha a méhek száma csökken, vagy megnő. Ebből belátható, hogy nem emelhető a méhek száma a végtelenségig. De meddig emelhető? Tudja ezt valaki? Ha túlságosan megemeljük, biztos, hogy valamilyen folyamat csökkenteni fogja a populációt. Vagy valamilyen betegség, vagy valamilyen élösdinek, vagy ragadozónak a szaporodása. Amikor a populáció számottevően lecsökken, meredek emelkedés várható a következő időszakban. Ez normál jelenség, de a mértékéről, az idő faktorokról szerintem még halavány fingja sincs senkinek. Legfeljebb néhány elszánt kutatónak lehetnek ebben a megismerési folyamatban sejtelmei. Itt tartunk most. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem vezetne tragédiához a méh tömeges pusztulása, mert öko rendszerben nem lehet lyukat ütni. Átveszi a helyét valami más, mert sok élőlény szereti a virágport. Legfeljebb többen lesznek és abból nem lesz méz, de a beporzás nem fog elmaradni, csak akkor, ha mindent kiirtunk, ami a virágra száll.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 92
    Given: 32

0 Not allowed!
    Cikk a témában
    Úgy gondolom, hogy a természet nem véletlenül találta úgy ki, hogy a méhek porozzák be a növényeket. Szükség van rájuk a körforgásban épp úgy, ahogy a többi élőlényre is.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 15

0 Not allowed!
    Sokféle méh létezik. Ott vannak a cikkben is melített poszméhek. Aztán a szenderek, stb, amik szintén virágporral, vagy nektárral táplálkoznak annak ellenére, hogy ők nem méhek. A tavaszi idényben a tanyám környezetében nem láttam méheket, viszont hemzsegtek a rózsabogarak a virágzó galagonyán. Szépen sikerült is a beporzás, bőséges bogyómennyiség várható. A tavasz vége óta ott lakom, minden nap figyelem, mi történik. Több kilóméteres, vagy inkább több 10 Km-es környezetben nincs permetezés, mert nincs mit permetezni. Ennek ellenére a környéken az idén egyetlen háziméhet sem találtam, (darazsat viszont annál többet). Mégis lesz termés a szilvafáimon, nem is kevés, hacsak meg nem eszik a darazsak és a madarak. Amin nincs termés, azon azért nincs, mert elfagyott a virágzáskor, kifejezetten fagyzugos a területem. Figyelem az akácot, arrafelé ritkán hoz termést, idén viszont mégis bőségesen lesz azon is.
    Ezt azért említettem, mert a rendszer nem annyira sérülékeny, mint ahogyan a zöldek látják.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 1

0 Not allowed!
    Halihó! Attól hogy a méheknél vesszük észre (először) a pusztulást, még nem jelenti azt hogy más beporzók nem veszélyeztetettek!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    De hát nincs pusztulás! AZ UTÓBBI IDŐKBEN SOKKAL TÖBB A MÉH MINT 100 ÉVE ÉS KEVESEBB A VIRÁG! :o

Ha van 10 kaptárad, és jön 3 szomszéd még 10-10 el. Elpusztul 6 családod, átmész a szomszédhoz, ott is elpusztult hat család, akkor nem a méhek pusztulnak, hanem az emberek hülyék. Adott területen még mindig 12 család él. Tehát szaporodtak.
    Last edited by Rozsomák; 08-09-2018 at 12:58 PM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 141
    Given: 7

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    De hát nincs pusztulás! AZ UTÓBBI IDŐKBEN SOKKAL TÖBB A MÉH MINT 100 ÉVE ÉS KEVESEBB A VIRÁG! :o

Ha van 10 kaptárad, és jön 3 szomszéd még 10-10 el. Elpusztul 6 családod, átmész a szomszédhoz, ott is elpusztult hat család, akkor nem a méhek pusztulnak, hanem az emberek hülyék. Adott területen még mindig 12 család él. Tehát szaporodtak.
    Ez ugyanaz, mint a "belvíz-probléma". Az utóbbi évtizedekben egyre jelentősebb lett a belvizes területeken a víz okozta kár a mezőgazdaságban.
    Holott 100 éves tankönyvben leírják már, hogy a felvizesedő, vízállásos (ezeket nevezik ma belvíznek) területen NE szánts és termelj, hanem maradjon meg legelőnek, vagy tegyél oda tüzifának való mocsári fajt.

Tehát ahol ma belvíz van, ott tulajdonképpen nem vízkárról, hanem SZÁNTÓ-KÁRRÓL beszélünk, mert a sok h.lye szántóföldi termelésre használ egy arra alkalmatlan területet, mert anno a tsz-ben nagyot gondoltak aztán művelésbe vonták.