Oldala 12 of 13 ElsőElső ... 210111213 UtolsóUtolsó
Eredmény 111 to 120 of 126

Topic: Az egészséges táplálkozás szinte lehetetlen

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    498
    680 tetsziket kapott 390.topicban
    Az afrikai barlangi leletek alapján az ősember elsősorban dögevő volt. (Vizsgálták a korabeli csont maradványokat és észrevették, hogy azokon ragadozó állatok fogától származó sérülések vannak.) Két ámerikai kutató (valamelyik ismeretterjesztő csatornán láttam évekkel ezelőtt) kísérletet végzett. A szavannán a ragadozók után ottmaradt csontokat törték fel és ették ki belőlük a velőt. Nagyon büdös volt, de semmi bajuk sem lett tőle.

2. The Following 2 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Tetszik adás
    151
    138 tetsziket kapott 106.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Az afrikai barlangi leletek alapján az ősember elsősorban dögevő volt. (Vizsgálták a korabeli csont maradványokat és észrevették, hogy azokon ragadozó állatok fogától származó sérülések vannak.) Két ámerikai kutató (valamelyik ismeretterjesztő csatornán láttam évekkel ezelőtt) kísérletet végzett. A szavannán a ragadozók után ottmaradt csontokat törték fel és ették ki belőlük a velőt. Nagyon büdös volt, de semmi bajuk sem lett tőle.
    elég bátor mutatvány azért ennyire kemény nem vagyok
    (de noteszbe felírva a csonttördelés, mint lehetőség)

Senior Member MAFELSZ's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2015
    Tetszik adás
    10
    31 tetsziket kapott 20.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Don't Panic Hozzászólás megtekintése
    Nem szeretnék elkanyarodni a topic témájától, mindössze nomad-nak szeretnék válaszolni.
    A 2,5 milliárd is sok. Több tanulmány is megegyezik abban, hogy az optimális földi népesség 500 millió körül kellene, hogy legyen, de semmiképpen sem több, mint 1 milliárd!
    Itt egy oknyomozó riporter összefoglalója, amiben még az UNEP is ezen az állásponton van! Na, innentől ezt a témát cereal killer által nyitott népességszabályozó topicban folytassuk, ha valaki válaszolni szeretne!

knife1: a könyv fenn van a neten .pdf formátumban. Csak miután beütötted a keresőbe a címét klikkelj az "advanced search"-re és annak menüjében a formátum pontnál válaszd a .pdf-et és nyomj újra keresést! Meglesz. Személyesen még nem olvastam, így véleményt nem tudok mondani, de ezek után legalább magad is el tudod dönteni, ha elolvasod.
    Ez a szám erősen összecseng a Bilderberg csoport által is optimálsinak mondott népességgel, hisz kb. ekkora az a csoport, akit tudnak kezelni, és akik ki tudják őket szolgálni.
    EZ EGY BAROMSÁG!!!!!!!!!!! A Föld termőterületei sokkalta több embert tudnának táplálni. Csak víz és energia kérdése. És ezekből mindkettő korlátlanul rendelkezésre állna, ha ez érdeke lenne nekik. De nem az. Az emberiség ökológiai talplenyomata a jelenlegi életformával túl nagy. Így természetesen valóban kicsi ez a Föld a számunkra. De biztos, hogy a népesség drasztikus, mellesleg morálisan sok kérdést felvető csökkentése a megoldás? Nem a hatékonyság növelése? Ez még pár száz évig működne.Addig meg csak találnak valami más megoldást. Vagy közbeszól a természet, és megoldja maga a problémát, mint ahogy az elmúlt évmilliókban eddig mindig megoldotta. Ne felejtsd el, az ember is csak az evolúció egy állomása. Ugyanannyi keresnivalónk van itt, mint a dínóknak, vagy a pelikánoknak. A Földnek nem fog hiányozni, ha már nem leszünk.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,223
    4,575 tetsziket kapott 3,068.topicban
    Blog Entries
    4
    Itt azt írják, hogy ha valaki nem issza a kávét, hanem a pörkölt kávébabot eszi, az úgy egészséges dolog.

https://www.quora.com/Is-it-unhealth...d-coffee-beans

Jó a vérnek, gátolja a rák kialakulását, visszaszorítja a szívbetegségeket, erősíti az immunrendszert. Erősíti a memóriát, segít a torna utáni izomfájdalom enyhítésében. Alig van bennük kalória, segít a diétázásban.

Én nem szoktam kávézni, de nagy ritkán eszek egy kanállal, tej mellé. Főleg ha nagyon fáradt vagyok, de dolgoznom kell, vagy mikor össze-vissza alszok és ébren kéne maradnom hogy átálljak a rendes alvásidőre. Jó tudni hogy nem káros, sőt egészséges is lehet. Persze csak módjával.

6. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2015
    Tetszik adás
    241
    135 tetsziket kapott 82.topicban

8. The Following 2 Users Say Thank You to Alfa For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,223
    Blog Entries
    4
    Itt az egészséges élelem, az energiaszelet. Mindenféle magokkal van tele, rendkívül tápláló. Vagy mégsem mindig egészséges, mert most hívták vissza, ugyanis a benne lévő napraforgómagok valamilyen veszélyes baktériummal vannak megfertőződve.

http://www.latimes.com/opinion/op-ed...nap-story.html

Nincs olyan dolog amit megehetnél és azt mondhatnád rá hogy "ettől nem lesz bajom".

10. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Tetszik adás
    93
    118 tetsziket kapott 72.topicban
    Az egészséges táplálkozás nem lehetetlen , csak nagyon drága.
    1- vagy magadnak megtermelsz mindent, rászánva az életed nagyját
    2- vagy vagyonokért veszel igazi házi cuccost

és itt a választóvonal nem a bio meg a nem-bio között van, sött nem is a GMO és a nem GMO között.

A különbség az ipari és nem-ipari között van. Minden üzemileg termelt és feldolgozott étel amiben bármi adalék van az egészségtelen, az instant zabkása meg a pékség "barna parasztkenyere" pont olyan egészségtelen, mint a mekis kaja az is felfújt pálmazsíros sz@r. Csak a frissen őrölt lisztből, házilag sütött kenyér az egészséges.

És ez a logika minden ételre igaz.

Persze az is sokat jelent ha kerüljük a legdurvább szemeteket: margarin, pálmazsír, "boltitej", parízerszerűségek, tartóskenyér és persze a jó öreg kólafélék.

Mindenki egyen arányában 10 egység zöldséget, 5 egység húst, 5 egység gyümölcsöt, 5 egység szénhidrátot (az se fehérkenyér legyen hanem minimum zab vagy rizs) és fele annyi sót, cukrot és üdítőt mint normál állapotban. Ez a "diéta" önmagában csodákra képes

Ja meg a sok víz, napi minimum 2,5-3 liter víz.

12. A következő fórumozóknak tetszett GaborV hozzászólása:

bel

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,223
    Blog Entries
    4
    A víz az személyfüggő. Van akinek 1 liter is elég, mások megisznak 6 litert is.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    498
    680 tetsziket kapott 390.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    A víz az személyfüggő. Van akinek 1 liter is elég, mások megisznak 6 litert is.
    Ezt én is így látom. Ott van pl. az apám. Csak vizet iszik (alkoholt, üdítőt nem, legfeljebb néha borozunk együtt az ebéd után). 89 éves és szerintem azt se tudja, ki a körzeti orvosa, háziorvosról nem is beszélve. Semmilyen gyógyszert nem szed. Világ életében kevés vízen élt. A 35 fokos melegben képes órákat olvasgatni az udvaron a nagy diófa árnyékában, vagy nézegetni a kísérleti növényeit az üvegházban az elengedhetetlen pulóverében. (Én ott még a pólót is soknak érzem.) Nincs melege. Nevetve mondja, az ember testhőmérséklete közel 37 fok, neki ez a külső hőmérséklet optimális. Haragszik a "mérgezett" élelmiszerekre. Azóta nem eszik krumplit, mióta tapasztalta, hogy az ablakban felejtett megpucolt krumpli egy hét alatt sem rohadt meg. A reggelije minden nap egy lágytojás, töpörtyű és pirítós kenyér. És aránylag rengeteg édességet fogyaszt.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

15. The Following 3 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    183
    581 tetsziket kapott 335.topicban
    Blog Entries
    1
    az uj evi fogadalmam kereten belul megprobalok lefogyni es kicsit forma szedni magam. 6 eve miota a lanyom megszuletett abbahagytam a rendszeres mozgast es hat az eredmeny kozel 20 kg felesleg lett.

januar 1. tol kezdtem el ujra a rendszeres mozgast. minden nap csinalok valamit. de a legtobbet amit csinalok az a gyaloglas. munkaba szinte csak gyalog jarok ami napi 10 km.
    nos az elso ket hetben szinte semmi nem valtozott. inkabb roszabb lett a mozgastol igaz jobban ereztem magam viszont az etvagyam is megjott es januar kozepere 1 kg-val nehezebb lettem.
    ekkor dontottem, hogy a kajara is od kell figyelnem nem csak mozogni. ugy kb a subert norbi fele diet kovetem. reggelire amit akarok edebre mar odafigyelek vacsira csak szinhust meg zoldseget. fo etkezesek kozott mindig ragcsalok valamit, repat foleg, hogy ne legyek ehes mire asztalhoz ulok es igy kevesebb adagokkal is beerem.
    nos ennek a dietanak, meg a mozgasnak a hatasara a januar kozepi 116 kg-rol 2 het alatt lementem 109 kg-ra! amin nagyon meglepodtem magam is, ilyen sokat nem akartam fogyni ilyen rovid ido alatt. havi 2 kilora szamitottam. nem tudom, hogy je-e az, hogy ilyen rovid ido alatt ilyen sokat fogytam.
    de azert orulok is neki, hogy van eredmenye annak amit csinalok.

17. The Following 2 Users Say Thank You to forestwalker For This Useful Post: