Oldala 13 of 14 ElsőElső ... 311121314 UtolsóUtolsó
Eredmény 121 to 130 of 136

Topic: Az egészséges táplálkozás szinte lehetetlen

Senior Member aksurv's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló forestwalker Hozzászólás megtekintése
    az uj evi fogadalmam kereten belul megprobalok lefogyni es kicsit forma szedni magam. 6 eve miota a lanyom megszuletett abbahagytam a rendszeres mozgast es hat az eredmeny kozel 20 kg felesleg lett.

januar 1. tol kezdtem el ujra a rendszeres mozgast. minden nap csinalok valamit. de a legtobbet amit csinalok az a gyaloglas. munkaba szinte csak gyalog jarok ami napi 10 km.
    nos az elso ket hetben szinte semmi nem valtozott. inkabb roszabb lett a mozgastol igaz jobban ereztem magam viszont az etvagyam is megjott es januar kozepere 1 kg-val nehezebb lettem.
    ekkor dontottem, hogy a kajara is od kell figyelnem nem csak mozogni. ugy kb a subert norbi fele diet kovetem. reggelire amit akarok edebre mar odafigyelek vacsira csak szinhust meg zoldseget. fo etkezesek kozott mindig ragcsalok valamit, repat foleg, hogy ne legyek ehes mire asztalhoz ulok es igy kevesebb adagokkal is beerem.
    nos ennek a dietanak, meg a mozgasnak a hatasara a januar kozepi 116 kg-rol 2 het alatt lementem 109 kg-ra! amin nagyon meglepodtem magam is, ilyen sokat nem akartam fogyni ilyen rovid ido alatt. havi 2 kilora szamitottam. nem tudom, hogy je-e az, hogy ilyen rovid ido alatt ilyen sokat fogytam.
    de azert orulok is neki, hogy van eredmenye annak amit csinalok.
    Csináld jól csinálod. nagy darab vagy a ha fogysz akkor fogyni is nagyot fogysz. A vitaminokra figyelj oda, de ne csinálj nagy varázslást. Jó ez működik tehát csináld.
    Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb....

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló aksurv Hozzászólás megtekintése
    Csináld jól csinálod. nagy darab vagy a ha fogysz akkor fogyni is nagyot fogysz. A vitaminokra figyelj oda, de ne csinálj nagy varázslást. Jó ez működik tehát csináld.
    vitaminokbol a dr lenkei multivitamint szedem meg melle extra c vitamint. meg estenkent hideg zuhanyt veszek, allitolag segit a fogyasban is, azt nem tudom. viszont sokkal jobban alszok utana!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    kicsit irok meg a dietarol amit csinalok.

most a sulyvesztes elegge lelassult, aminek orulok. most februar vege fele vagyok 107kg. januar 1-en kezdtem 116-rol, januar vegere lementem 109-re ami hirtelen nagyon sok sulyvesztes volt.
    most lasabban veszitek sulyt de nem baj, igy jobb mert kevesbe reagal ra ugy a szervezetem mint egy sokkra.
    a lasabb sulyvesztes mogott lehet az is, hogy a mozgas miatt viszont izmosodok ujra.
    februarban kicsit visszavettem a kardiobol es tobb erosito mozgast csinaltam. heti egyszer sulyzozok es futok is. eddig 4-szer futottam. 5km-es tavot, es egyre jobban megy. igaz kiloban merve februarban nem vesztettem sok sulyt viszont megint egy ruhamerettel karcsusodtam a zsir fogy az izom pedig gyarapodik.
    meg azert eleg sokat kell ledolgoznom de jo uton haladok.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Itt az egészséges élelem, az energiaszelet. Mindenféle magokkal van tele, rendkívül tápláló. Vagy mégsem mindig egészséges, mert most hívták vissza, ugyanis a benne lévő napraforgómagok valamilyen veszélyes baktériummal vannak megfertőződve.

http://www.latimes.com/opinion/op-ed...nap-story.html

Nincs olyan dolog amit megehetnél és azt mondhatnád rá hogy "ettől nem lesz bajom".
    Egy ilyen energiaszeletet elég egyszerű ám elkészíteni És akkor tudod, hogy mi van benne

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló GaborV Hozzászólás megtekintése
    Mindenki egyen arányában 10 egység zöldséget, 5 egység húst, 5 egység gyümölcsöt, 5 egység szénhidrátot (az se fehérkenyér legyen hanem minimum zab vagy rizs) és fele annyi sót, cukrot és üdítőt mint normál állapotban. Ez a "diéta" önmagában csodákra képes )
    Én nagyjából az emberi fogazat alapján próbálok enni. Amilyen arányban vannak a különböző feladatra a fogak, úgy érdemes összeállítani az étrendet. Aztán persze lehet, hogy nem, de biológiailag fura lenne, ha nem így lenne.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Thumbs Up
    Received: 5

0 Not allowed!
    Nekem mindenevő fogazatom van. Ehhez is tartom magam.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    https://www.naturalbalancefoods.co.uk

Mostanaban szoktam ra ezekre az energia szeletekre. Amennyire lehet termeszetes osszetevokbol keszitik. Finom jo izu es sokfele van belole. Nekem bicozashos nagyon jol bevalt. Nem telit el de megis ad energiat a tekereshez.
    Itt angliaban a tescoban szoktam venni. Ha otthon is van a tescoban csak ajanlani tudom mindenkinek.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    folytatasa a dietamnak.

igy kezdodott:

,,januar 1. tol kezdtem el ujra a rendszeres mozgast. minden nap csinalok valamit. de a legtobbet amit csinalok az a gyaloglas. munkaba szinte csak gyalog jarok ami napi 10 km.
    nos az elso ket hetben szinte semmi nem valtozott. inkabb roszabb lett a mozgastol igaz jobban ereztem magam viszont az etvagyam is megjott es januar kozepere 1 kg-val nehezebb lettem.
    ekkor dontottem, hogy a kajara is od kell figyelnem nem csak mozogni. ugy kb a subert norbi fele diet kovetem. reggelire amit akarok edebre mar odafigyelek vacsira csak szinhust meg zoldseget. fo etkezesek kozott mindig ragcsalok valamit, repat foleg, hogy ne legyek ehes mire asztalhoz ulok es igy kevesebb adagokkal is beerem.
    nos ennek a dietanak, meg a mozgasnak a hatasara a januar kozepi 116 kg-rol 2 het alatt lementem 109 kg-ra! amin nagyon meglepodtem magam is, ilyen sokat nem akartam fogyni ilyen rovid ido alatt. havi 2 kilora szamitottam. nem tudom, hogy je-e az, hogy ilyen rovid ido alatt ilyen sokat fogytam.
    de azert orulok is neki, hogy van eredmenye annak amit csinalok.,,

,,most a sulyvesztes elegge lelassult, aminek orulok. most februar vege fele vagyok 107kg. januar 1-en kezdtem 116-rol, januar vegere lementem 109-re ami hirtelen nagyon sok sulyvesztes volt.
    most lasabban veszitek sulyt de nem baj, igy jobb mert kevesbe reagal ra ugy a szervezetem mint egy sokkra.
    a lasabb sulyvesztes mogott lehet az is, hogy a mozgas miatt viszont izmosodok ujra.
    februarban kicsit visszavettem a kardiobol es tobb erosito mozgast csinaltam. heti egyszer sulyzozok es futok is. eddig 4-szer futottam. 5km-es tavot, es egyre jobban megy. igaz kiloban merve februarban nem vesztettem sok sulyt viszont megint egy ruhamerettel karcsusodtam a zsir fogy az izom pedig gyarapodik.
    meg azert eleg sokat kell ledolgoznom de jo uton haladok.''

most aprilis vegen vagyok 98 kg a januari 116-rol.
    a dietarol amit csinalok mar irtam. a subert norbi altal reklamozott dietat csinalom, kis elteresekkel de a lenyeg ugyanaz. es a tobbszor kevesebbet elvet kovetem. ami nem olyan egyszeru mint amilyennek tunik mert szinte egesz nap eszek kis elore tervezes kell hozza de meg lehet oldani.
    az elejen nagyon sokat gyalogoltam. ezt most mar teljesen abba hagytam. helyette futok meg bicozok. most megy az 5 km 23 perc alatt, ez heti egyszer van.
    ketszer pedig kinti edzes. elfutok egy jatszoterre ami olyan sportolos fajta. ott huzodzkodok fekvotamaszozok meg amit lehet ilyen vasakon csinalni aztan hazafutok. ez is 5 km csak ez igy ketszerre van meg. emelett munkaba bicoval jarok meg munka kozbe is bicoval megyek egyik betegtol a masikig. szoval eleg sokat mozgok
    90 kg a celom, mar nincs sok hatra!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ha van lehetőséged a sok mozgásra, akkor esetleg érdemes lenne megpróbálnod az "energiahelyettesítést". Sokszor a súlyfelesleg egyszerűen azért megy fel az emberre, mert több energiát visz be, mint amennyit elhasznál. Ilyenkor, főleg, ha az életmód vagy az alkat olyan, nagyon nehéz megállni, hogy ne legyen túl sok az energia.

Érdemes az úgynevezett üres kalóriára áttérni. Az egész nap eévs nem jó, mert mindig van friss anyag, és ilyenkor lassabban nyúl a tartalékhoz a szervezet.
    A különböző ballasztos kaják tudnak jók lenni. Pl. a zabszeletek, natúr aszalt gyümölcsök. Ezekből nagy mennyiség kell, szóval meglesz a jóllakottságérzet. Viszont az összetételük miatt (pl. lassabban felszívódó szénhidrát, sok rost) nem gyors energiabombák, és így a szervezet a szükségletet a raktározottból próbálja meg kinyerni.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ezeket az ures kaloriakat eszem ugy kb 1, 2, ora utan lefekvesig. Energiadus eteleket eszek reggeltol ebedig utana meg az ures kalorias dolgokat.
    Azert eszek ,,egesz nap" mert kis adagokat eszek. Igy mindig ehetek de sosw vagyok tele.