Oldala 3 of 14 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 133

Topic: Az egészséges táplálkozás szinte lehetetlen

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    4,869 tetsziket kapott 3,268.topicban
    Blog Entries
    4
    Tudom, de ha valamiben minden kizárólag E betű, akkor az már túl egészséges nem lehet.

Junior Member BZ69's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    8
    17 tetsziket kapott 7.topicban
    Én néhány évvel ezelőtt voltam az egyik legnagyobb hazai pulykatenyésztő cégnél hivatalos látogatáson.
    A raktárossal beszélgettem, mutatta, hogy 60 % a takarmány, 40 % gyógyszer és hormon. Meg is magyarázta, hogy a pulyka kapja a legtöbb hormont,
    mert rövid idő alatt hatalmas húsgyarapodásra képes. Sem a csirke, sem a disznó nem tudja ezt produkálni, úgyhogy azoknak nem is adnak.
    Viszont a csirkék a sok betegség miatt rengeteg gyógyszert, antibiotikumot kapnak.
    Pulykát azóta nem nagyon eszem...

3. A következő fórumozóknak tetszett BZ69 hozzászólása:

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    194
    241 tetsziket kapott 149.topicban
    A topik elejéhez:
    A búzát, rizst, krumplit, és egyéb magas szénhidráttartalmú ételekhez nem kell komment.
    De a sok hús fogyasztása az meg egy másik vödör, és mi értelme lábainkon vödrökkel ugró-játékozni?
    A megoldást nyitó kulcs szerintem a zöldségek, gyümölcsök és magvak (fűfélék kilőve).
    A táplálékpiramisnak szerintem valahogy így kéne kinéznie:

/\
    /------\
    / Magvak \
    /----------\ <- a húsfüggők valahova ide bepréselhetik a húst, kellemes gyilkolást hozzá
    /- Tojás, tej -\
    /--------------\
    /-- gyümölcsök --\
    /------------------\
    /----- Zöldségek -----\
    /____________________\

Amúgy én úgy vagyok vele hogy bármit csak akkor ha eszközhasználat nélkül (na jó egy követ adok) is meg lehet enni, és kétkezi munkával megtermelhető mennyiségben (pl gabonaféléknél)
    A hüvelyesek meg szerintem hosszútávon nem ehetőek, mert szerintem nincs állattársulása vagy mije, ami szívesen fogyasztja de igazítsatok ki ha mégis van!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Kárpát-medence
    Tetszik adás
    681
    155 tetsziket kapott 78.topicban
    "A búzát, rizst, krumplit, és egyéb magas szénhidráttartalmú ételekhez nem kell komment."

Mi a probléma ezekkel? Nagyon rég kinőttünk már a vadász-halász-gyűjtögető életmódból, jó pár ezer éve fogyasz a homo sapiens ilyeneket. Érdekes, hogy a hús és a magas szénhidráttartalmú dolgokat elítéled, a tejet meg pl nem, pedig köztudott, hogy felnőtt embereknek nem kellene a tejet meginnia(főleg egy másik emlősét), a bolti fehér vizet meg pláne nem.

De lehet félre értettelek.
    A barbarizmus az emberiség természetes állapota. A civilizáció természetellenes. Nem egyéb, mint a körülmények hóbortja. De végül is mindig a barbarizmus győzedelmeskedik.

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    750
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Elborzadva olvaslak!
    A hús jó! A hús finom! A hús kell!

Az evolúció nem véletlen adott nekünk gumós zápfogat.
    Az evolúció nem véletlen adott nekünk finom újakat, amivel szerszámokat és fegyvereket alkothatunk, hogy megszerezzük a mindennapi falatunkat!

Kíváncsi lennék, hogy szántanál 1 db kővel, hogy aratnál? Elég szaporán kellene csapkodnod vele, hogy a családod kenyérkéhez jusson.

Közben azt se felejtsük el, hogy jönnek a húsok és szépen legelgetik falatozzák a búza, kukorica táblácskádat esténként. Kihez fordulnál akkor segítségért?
    Vagy 24 órában hajkurásznád onnan a vadakat?
    Nem!
    Jövünk mi, húsevők és elkapjuk és jól megesszük a vadat, közben jutalomból te még adsz egy kis kenyeret is mellé...
    Last edited by Mizu; 01-18-2014 at 11:20 PM.
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    247
    542 tetsziket kapott 317.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló BragBOL Hozzászólás megtekintése
    A topik elejéhez:
    A búzát, rizst, krumplit, és egyéb magas szénhidráttartalmú ételekhez nem kell komment.
    De a sok hús fogyasztása az meg egy másik vödör, és mi értelme lábainkon vödrökkel ugró-játékozni?
    A megoldást nyitó kulcs szerintem a zöldségek, gyümölcsök és magvak (fűfélék kilőve).
    A táplálékpiramisnak szerintem valahogy így kéne kinéznie:

/\
    /------\
    / Magvak \
    /----------\ <- a húsfüggők valahova ide bepréselhetik a húst, kellemes gyilkolást hozzá
    /- Tojás, tej -\
    /--------------\
    /-- gyümölcsök --\
    /------------------\
    /----- Zöldségek -----\
    /____________________\

Amúgy én úgy vagyok vele hogy bármit csak akkor ha eszközhasználat nélkül (na jó egy követ adok) is meg lehet enni, és kétkezi munkával megtermelhető mennyiségben (pl gabonaféléknél)
    A hüvelyesek meg szerintem hosszútávon nem ehetőek, mert szerintem nincs állattársulása vagy mije, ami szívesen fogyasztja de igazítsatok ki ha mégis van!
    A Maslow féle piramist táplálkozástudományra alkalmazni oktalanság. Mindegyik tápanyagra egyformán szüksége van bármely élő szervezetnek. A tápanyag források etikusságán lehet vitatkozni, de annak a Maslow piramishoz semmi köze...

Senior Member bögre's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Tolna
    Tetszik adás
    60
    368 tetsziket kapott 175.topicban
    http://www.youtube.com/watch?v=U1NPXmFzxtg

Ennek a filmnek a "motivációjára" fogytam le. Mondjuk nekem nem a mekis kaja volt a testsujom miatt a felelös hanem a sok fagyasztott félkész kaja a mozgáshiány és a nem megfelelö hozzáálás. Jo ha életembe egyszer ettem mekis kaját. Gyereket sose engedjétek ilyen és ehez hasonlo szarokat enni. Régen kövér kisgyerek voltam. Nagyon rossz volt kövérnek lenni. A régi beidezgzödéseim miatt a polomat se nagyon merem levenni mások elött pedig már nincs sok mindent szégyelni. Mondjuk most is van rajtam egy 5-8 kg plussz. De az elfér!

A táplálkozási szokásaim nagyon sokat változtak. Nem eszem semmi bolti félkész dolgot. Nem iszok vizen kivül semmit. A zsiros ételeket továbra is eszem kenyeret is eszek de szerintem ez még mindig jobb ha naponta enném az izfokozos dolgokat. Zöldségböl és gyümölcsböl is rengeteget. Jövöre már kertem is lessz!

Miota normális kajákat eszem kb 4 éve összesen egyszer voltam beteg! Azis csak egy torokgyulladás volt. Azelött meg minden évben volt valami bajom mindent elkaptam mindig járkáltam orvoshoz. És se vitamint semit nem szedek mellé!

Ezért ez a film nagyon sokat jelent nekem. Ha ezt nem láttam volna teljesen máshogy alakult volna az életem.

M-torolt_forumozo
    Guest

10. A következő fórumozóknak tetszett M-torolt_forumozo hozzászólása:

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    194
    241 tetsziket kapott 149.topicban
    Nálam a szója abszolút gyanús, és eleve összeférhetetlennek tartom az emberi fogyasztással!
    Valaki mondjon egy állatot a madárféléken és a rovarokon kívül, ami természetes körülmények között fogyaszt, hüvelyest?
    Nincs gyümölcshúsa, amely az emlősöket csalogatná!

12. A következő fórumozóknak tetszett BragBOL hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,012 tetsziket kapott 555.topicban
    Az összes vadon élő és tenyésztett kérődző eszi a hüvelyeseket, zölden és a magjaikat is, sőt, a disznók is le szokták legelni.
    A pillangósvirágúak családja elég népes, az akácfától kezdve a babon át a lucernáig elég sok tagja van, közös pont a magas fehérjetartalom, mint a termésben, mint a növény többi részében. Szereti is az összes növényevő állat.
    Mivel a lágyszárúak nem legelőalkotók (azaz természetes körülmények között sosem alkotnak füves élőhelyet magukban, csak szórványosan fordulnak elő), nehéz észrevenni, ha éppen eszi őket valami állat. Főleg azért, mert amúgy az elsők között vannak lelegelve.

A száraz magtermést is szívesen fogyasztják az állatok, a disznó kihajtva az akácosba órákig nem megy ki a fa csurgója alól, amíg hullott magot talál.
    Szóját, babot is ennének, csak azok a természetben nem úgy fordulnak elő, hogy a napi 2-3 kg meglegyen belőle. A szója sem egészségtelen.

A mértéktelenség és a rossz feldolgozás az egészségtelen.
    Egyébként nem akarom védeni a szóját, mert egyrészt én sem szeretem, másrészt nem áll érdekemben, de azért sommás kijelentés, hogy maga a megtestesült gonosz 20 éve a tojás volt az

14. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása: