Oldala 4 of 14 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 31 to 40 of 137

Topic: Az egészséges táplálkozás szinte lehetetlen

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 198
    Given: 351

0 Not allowed!
    Én is pont ezt akartam mondani. A szójáról hol azt mondják hogy jó, hol azt hogy rossz.

Tojással ugyanez megy. (Én szeretem, mert ha megeszek néhányat, akkor jól érzem magam tőle, nem terheli meg a szervezetem. Többet kellene ennem.)

De szóját nem ennék, mert míg a tojással kapcsolatban csak a koleszterin szintet szokták emlegetni, addig a szójánál sokkal rosszabb dolgokat.

http://www.menshealth.com/nutrition/...gative-effects

Férfiak mellnövekedést, szexuális étvágy csökkenését (eltűnését), péniszzsugorodást vettek észre magukon.

Maradok a koleszterines tojásnál, szóját meg egyenek mások.

P
    Guest

0 Not allowed!
    Szójával elvileg az a nagy baj, hogy rengeteg nehézfémet, káros anyagot vesz fel és tárol a növény. (Biztosan számtalan ilyen növényünk van még, de ez híres róla.)
    Bár az sem elhanyagolható, hogy a génmódosított dolgokról több botrány után is kiderült káros voltuk, a szója pedig tulajdonképpen 100%-ban az.
    Nem sok idő van már addig sem, hogy kukoricából is csak génkezelt állomány létezzen a Földön, és ez megállíthatatlan. Úgyhogy én személy szerint erről is lemondanék. Egészséges, tiszta, nem elszennyezett talajból, génmódosítás nélkül mindkét növényt egészséges alaptápláléknak tekinteném, de egyelőre jól megvagyok nélkülük tojáson, borsón, burgonyán és egy kis kenyéren.

A derecskei állattartó telepekre is brazil (vagy argentin?) szója érkezik rendszeresen, expasim dolgozik ott, ő intézte a szállításokat, stb. Gondolom, hogy ez van elterjedve mindenhol Magyarországon a nagyüzemi állattartásban. Aki ezen nevelkedett állat húsát fogyasztja, koncentráltan élvezheti a dolog előnyeit... És akkor még nem is említettem az antibiotikummal kevert takarmányt, ami szintén bevált gyakorlat...

A képzésem alatt is láttam / tanultam sok érdekeset... A nyúltelep volt az, ahol már nyíltan elleneztük az oktató professzorok hozzáállását (le is húzták a csoportom a vizsgán :/ ), mert ott egymás hegyén-hátán nyomorogtak ezek az állatok, nem volt ritka a hortyogó állat, és megkérdeztük, biztos szükség van-e erre. Mire jött a felelet, hogy manapság csak így lehet betömni a túlszaporodott éhes emberszájakat, direkt ezért jött létre ez a tartástechnológia... Ahham, csak épp a szép kövér nyuszikák nem ám éhes szájak betömésére voltak hivatottak, szegény ember abból nem részesült - nem-nem, ment ki külföldre jó haszonnal. Most komolyan, ez olyan nemes cél, hogy így kelljen tartani? Másrészt ha rendes körülmények között termelnének húst kisgazdák, családi vállalkozások, sokkal több embernek lenne belőle munkahelye, mint amennyit az üzemek adnak. Erről ennyit, már nagyon eltértem, csak kikívánkozott.

Ja még a tojásról annyit, hogy mivel nem eszem húst, nekem az a fő fehérjebeviteli forrásom, heti 15-20 darab simán elfogy nálam. A koleszterinem olyan alacsony, hogy már azon gondolkozom, mivel tornászhatnék rajta, mert elvileg a picit magasabb szint is egészségesebb, mint az alacsony...

A mai népesség számára valóban óriási kihívás egészséges táplálékot előállítani. Nekem az erdőkertes megoldás például egy fenntartható alternatívának tűnik, legalábbis biztató, amit eddig hallottam róla. A lemondás annyi, hogy egy kicsit újra kell gondolni az étrendünket, mert sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak a fák és cserjék termései, akár legyen szó lisztről.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    "Ja még a tojásról annyit, hogy mivel nem eszem húst, nekem az a fő fehérjebeviteli forrásom, heti 15-20 darab simán elfogy nálam. A koleszterinem olyan alacsony, hogy már azon gondolkozom, mivel tornászhatnék rajta, mert elvileg a picit magasabb szint is egészségesebb, mint az alacsony..."

Nálam egy tojásrántotta, csak nekem (hetente háromszor-négyszer), 10 tojás/alkalom minimum. A negyedik X-en már túl vagyok, testsúlyom 19 éves korom óta nem változott. Zsírral(szalonna, kacsazsír) , hússal működöm, a szénhidrát csak zöldségben, kenyérben. Cukrot, édességet nem fogyasztok semmit.
    188cm/104kg, szálkás, tömör izomzat. Zsírt nem tudok felhalmozni. Természetesen sportolok, min. hetente háromszor.
    Évente egyszer teljes kivizsgálásra megyek, semmi problémát nem észleltek. Beteg gyermekkoromban voltam, átestem a különböző gyermekbetegségek felén. Edzésen 20-on éveseket amortizálok le.
    Nekem ez az egészséges táplálkozás. Tudom ajánlani másoknak is. Amit lehet termelj magad!!!
    Last edited by Törölt_fórumtag2; 04-27-2014 at 03:59 PM.

P
    Guest

0 Not allowed!
    Eggen, erről jutott eszembe, hogy edzős unokatesóm mindig szörnyülködött a kis lábas ebéden, amit én, anya, meg a húgom hárman mindig csak maradékkal tudtunk elfogyasztani - neki az fél fogára sem elég egy étkezésre. Én kb. feleakkora vagyok, és igazi túlélő szervezetem van, azaz olyan jól hasznosítom a kaját, hogy a gyümölcsalapú táplálkozásom ellenére is vannak hordozható tartalékok. Legalább tovább tartanak a készletek.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    gyümölcsalapú táplálkozásom
    Én is csípem a gyűmölcsöket. Főleg folyékony halmazállapotban, feles pohárban.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 141
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    A koleszterinem olyan alacsony, hogy már azon gondolkozom, mivel tornászhatnék rajta, mert elvileg a picit magasabb szint is egészségesebb, mint az alacsony.
    Halkan megjegyzem, hogy a szervezet saját magának elég nagy mennyiségben szintetizálja a koleszterint és változtait ugyanis az összes nemi hormon, és jó pár egyéb huncutság kiinduló vegyülete a koleszterinekhez tartozik. Nem tudod túladagolni, és nincs belőle hiányod, mert ha egészséges vagy, a szervezeted magától beállítja a szintet.

Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    A mai népesség számára valóban óriási kihívás egészséges táplálékot előállítani.
    Hm, én azt hittem az emberes mars-utazás az óriási kihívás, nem a földművelés. Ez utóbbi nem valami misztikus varázslat. Aki azt mondja, hogy az egészséges táplálék előállítása nagy kihívás, az 1: elhitte a marketing sz.rságot, 2: maga írja a marketing sz.rságot, hogy a nagy húsgyára még több profitot termeljen csak neki. Nincs sok rigolyám, de szerintem a többség már olvashatta tőlem, hogy sem túlnépesedés, sem élelmiszerhiány nem létezik szerintem

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Ezt most találtam:
    Az Amerikai Egyesült Államok volt Kína egyik legnagyobb kukorica beszállítója 2008-2013 között, csak 2013-ban ötmillió tonnát vettek meg a kínaiak az USA-tól. Azonban ez a tendencia zuhan. Az USA az előző évhez képest 85%-al kevesebb kukoricát volt képes szállítani Kínába, Kína ugyanis bevezette a génkezelt növényekre a behozatali tiltást. A napokban 1 millió tonnát küldtek vissza, de idén már nem ez volt az első, április elején is visszafordítottak a kínai hatóságok egy 900.000 tonnás szállítmányt. Csak az idei évben eddig ez 427 millió dollár veszteség az Egyesült Államoknak.
    Kína tavaly november óta ellenőrzi tüzetesen és blokkolja a nem megfelelő szállítmányokat az Egyesült Államokból. A visszaküldött szállítmányok mindegyikében jelen volt a MIR162 transzgenikus összetevő, a manapság népszerű génmódosítási eljárásokra jellemzően. Kína eddig 15 fajta génmódosított kukoricát vett fel a tiltólistájára.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Akkor ez most hidegháború, egy lépés a világhatalom lerázására, mérföldkő egy egészségesebb élet felé, vagy egyszerre mind?

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    Akkor ez most hidegháború, egy lépés a világhatalom lerázására, mérföldkő egy egészségesebb élet felé, vagy egyszerre mind?
    Attól félek, hogy csak az első...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 141
    Given: 6

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    Kína az évtizedes úgynevezett egykézés miatt a közeljövőben nagyon súlyos demográfiai válsággal néz szembe. Ez a gazdaságát rendkívül nagy mértékben gyengíteni fogja.
    Több gmo-technológiárol kiderült, hogy a humán fertilitásra különösen káros lehet, emellett a dns-károsító hatások közül is jó néhányat összefüggésbe hoztak ezekkel.

Egy Kína fajsúlyú ország nem engedheti meg magának, hogy gyengüljön, így a rizikófaktorokat igyekszik csökkenteni. A betiltott gmo-k ilyen rizikófaktorok. Ráadásul Kína rendelkezik saját gmo-kutatással, amelynek a külföldi cégek konkurenciát jelentenek.

Emellett az ország hatalmas területtel rendelkezik, amely megfelelő klímájú a kukoricatermesztéshez. A belföldi termelés növelésével egy sor kisebb problémát is csökkenteni tud az adott területeken.