Oldala 3 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 32

Topic: Földrengések

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 163
    Given: 288

0 Not allowed!
    25 éve nem volt ilyen erős földrengés Észak-Kaliforniában
    2014. Augusztus 24.

Az egyik kórházban több mint 170 embert láttak el, többnyire zúzódásos és vágott sebeket. Egy kisgyerek kritikus állapotban van. Az állam kormányzója kihirdette a katasztrófa-állapotot, 15.000 ember van áram nélkül, több helyen tűz ütött ki.

Vasárnap 25 éve nem tapasztalt földrengés rázta meg Észak-Kaliforniát, több tucat ember megsérült, történelmi épületek rongálódtak meg Napa városban és egyébe balesetek is történtek. A 6-os erősségű rengés 6 mérföldre (9 kilométerre) történt Napa-tól.

Szörnyen néznek ki a házak, mintha valaki mindent szétdobált és összetört volna bennük. Kész katasztrófa. Minden leesett ami mozdítható volt.

Egy gyerek akkor sérült meg, mikor egy tűzhely összedőlt, őt légimentők szállították kórházba.

160 másik embert kisebb sérülések miatt láttak el a sürgősségin.

A földrengés okozta kár jelentős. 15.000 otthonban ment el az áram, és még mindig van 7.300 otthon ahol még mindig mindig áramszünet van.

Kitört kirakatok, megrongálódott tetőszerkezetek. Gáz-szivárgásokról is érkezett jelentés.

A postahivatal épülete megrepedt, az üzletek polcairól minden leesett, a kirakatok mind betörtek, több épület összedőlt, az üzleti negyed borzasztóan néz ki.

A régebben épült városrészek néznek ki a legrosszabbul.

6 nagyobb tűz keletkezett, több mobilház is a lángok martalékává vált.

A rengést nagyjából 1 millió ember érezte.

http://www.cnn.com/2014/08/24/us/california-earthquake/

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    A mostani földrengés híre elgondolkodtatott, hogy mit is kezdenék egy földrengés esetén. (De ugyanez vonatkozik a lokális, maradást nem kizáró katasztrófára.) Maradnék, vigyáznék a megmaradt értékeimre és segíteném a helyreállítást, használnám és megosztanám a (felesleges) készleteimet, kamatoztatnám a megszerzett tudást és gyakorlatra tennék szert vagy cuccolnám a megmaradt értékeket az autóba, ha még lenne vagy csak felkapnám a hátizsákot és irány a "B" helyszín, ami lehet BOL, vidéki rokon, átmeneti szállás?
    Nincs rá egyértelmű válaszom. Biztos helyzetfüggő lenne, de nem tudom mennyire lennék "hős" aki marad és mennyire lennék "túlélő" aki menti az életét.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Kisebb földrengés volt Keszthely közelében

"A Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium mérései szerint csütörtökön a késő esti órákban a Richter-skála szerinti 1,9-es erősségű földmozgás volt."
    (MTI)

Senior Member pappito's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Thumbs Up
    Received: 0

0 Not allowed!
    a földrengés nálunk valós veszély, köszönhetően a törésvonalnak amin az ország fekszik. figyelik is, van évente tízezer+ mozgás, amiből kevés a nagy és a környékünkön kevés az érezhető

itt lehet követni őket, most is volt egy egy órája http://www.geonet.org.nz/quakes/all

ez meg a helyi vulkáni mező aktivitása a két komoly veszély, meg a cunami, de arra van riasztórendszer, párszol már rikoltozott. a legfrissebb vulkánunk a Rangitoto még vadi új, hatszáz éves körül van, akkor jött elő a tengerből (most szigetként funkcionál, fel lehet mászni a tetejére, szép a kilátás)

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/Istanbul/hu/Konzuliinfo/foldrenges.htm

Január 1. én kb 5 s-ig remegett a házam .Kicsit beszartam, de már ugrottam is a fiamhoz aki persze mélyen aludt még /11:47-kor/!Klasszul kezdődött az év.Más is érezte?

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    mi itt nem Budapest)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló varju71 Hozzászólás megtekintése
    Január 1. én kb 5 s-ig remegett a házam .Kicsit beszartam, de már ugrottam is a fiamhoz aki persze mélyen aludt még /11:47-kor/!Klasszul kezdődött az év.Más is érezte?
    "Negyedszer is megmozdult a föld Iliny község közelében, 20 óra 44 perckor - közölte a Nógrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csütörtök este.

A Richter-skála szerint 2,8-es erősségű földrengés epicentruma Iliny község közelében volt a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium mérése szerint. Az utórengésről eddig nem érkezett lakossági bejelentés - tette hozzá szóvivő. Január 1-jén az első, a Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés 7 óra 43 perckor, a második, 4-es magnitúdójú 11 óra 45 perckor volt. A harmadik, 3,1-es erősségű rengést 15 óra 22 perckor észlelték Iliny környékén."
    (MTI)

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    2
    Thumbs Up
    Received: 27
    Given: 2

0 Not allowed!
    4 eves lehettem amikor volt a berhidai foldrenges amit veszpremben is lehetett erezni.
    sokmindenre nem emlekszem de az tudom, hogy senki nem felt panikolt es nem volt kaosz. valamikor jo idoben tortent mert mindenki lent partizott foldrenges utan a parkoloban. soroztek az emberek meg tabortuzet raktak, tiszta fesztival hangulat volt.
    aztan lementunk nagyszuleimhez par napra.

biztos mas lett volna a helyzet ha a fel varos romba dol. de egy ilyen kozepes foldrenges eleg elviselheto volt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    "Kisebb földrengés volt Veszprém megyében Reklám Kisebb, a Richter-skála szerinti 2,4-es erősségű földrengés volt vasárnap kora este a Veszprém megyei Ugodnál - közölte az MTA Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium az MTI-vel.

Az obszervatórium tájékoztatása szerint a Richter-skála szerinti 2,4-es erősségű földrengés 18 óra 22 perckor a Veszprém megyei Ugod közelében, 5 kilométeres mélységben történt."