Oldala 1 of 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 52

Topic: Milyen érdekes helyen jártál?

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,577
    4,802 tetsziket kapott 3,225.topicban
    Blog Entries
    4

Milyen érdekes helyen jártál?

Eddig milyen különleges helyeken jártál?

Nekem a legemlékezetesebb az Arizona-i sivatag volt. Nem a legmelegebb nyári időszakban mentem, úgyhogy nappal 35 foknál nem volt melegebb. Minden csupa kő, kavics és por. (Nem homok.) Sok a kaktusz, vannak bokrok is, fából nincs sok. Fűből semennyi sincs. Viszont van rengeteg szemét, amit az évi 1,000,000 illegális határátlépő hagy hátra maga után.

Gondoltam hogy éjszakára lesz nálam egy pulóver, mert hallottam hogy éjjel nincs meleg. Rossz döntés volt, mert nem pulóver kellett volna, hanem kabát, kesztyű, kötött sapka, két nadrág. Azt a kegyetlen hideget ami itt volt! Mikor lement a nap, néhány órával később fagypont körüli lett a hőmérséklet. Nem vicc. Teljesen szétfagytam. De úgy tanul az ember, ha tapasztal.

Ti merre jártatok?

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    0
    3 tetsziket kapott 3.topicban
    Ha leírom, nem fog senki szívózni, h nagyképű vagyok már mindjárt az első hozzászólásommal?

3. A következő fórumozóknak tetszett Soldat hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,577
    Blog Entries
    4
    Senki nem fog. Van aki Norvégiából ír, van aki Angliából én meg a jó öreg USÁból.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    0
    Akit pontosan érdekel, az menjen a saját oldalam topicba. (itt reklám lenne).
    Azon kívül: 2005-ben 2db túlélőtanfolyam Ged Lawless-el az azóta megszűnt UK Survival Schoolban, Wales.
    Izland 2x, Dolomitok 2x, Rax, Schneberg (valami van még ott mellettük, amit megmásztam, de már elfelejtettem...), Alacsony- Magas- és Lengyel Tátra, Kilimandzsáró Uhuru-peak, Everest-alaptábor.
    www.vadaszexpedicio.hu 81 napos expedíció Észak-Amerika vadonjaiban. Ingyenes eBook és hangoskönyv, magyarul és angolul.

6. A következő fórumozóknak tetszett Soldat hozzászólása:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    0
    USa melyik része?
    www.vadaszexpedicio.hu 81 napos expedíció Észak-Amerika vadonjaiban. Ingyenes eBook és hangoskönyv, magyarul és angolul.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,577
    Blog Entries
    4
    Északi része. De jártam már sok helyen. CA, AZ, MO, WI, TN, KY, NC és még más államokban is.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Tetszik adás
    28
    30 tetsziket kapott 14.topicban
    Ez a topic valahogy elkerülte a figyelmem. Én 2 éve jártam lengyel barátainknál egy várfesztiválon. Akkor még tagja voltam egy középkori katonai hagyományőrző egyesületnek, így mentünk ki. Első úti célunk egy lengyelországi tatár falu volt, Kruszyniany. A tatárok roppant kedves emberek voltak, annyi enni és innivalót adtak, amennyi belénk fért és ingyen. Adták, mert vendégszeretők, mert rokonok vagyunk, mert tetszett nekik a süvegünk. Nem akarom megbántani a lengyeleket, de ami a konyhát illeti, hááát, tanulhatnának a tatároktól! Volt valami nagyon jó kávéjuk, amit többek között fahéjjal is fűszereztek. Baromi finom volt, azóta se ittam olyan finom kávét, mint amit ebben a kis belarusz határ melletti faluban ittam!

Onnan az egyesület elnökének egyik ismerőséhez mentünk, de a hely nevét nem tudom, mert valami lengyel tanyavilág volt, valahol Bialystok közelében. Majd ezután jött a végállomás, ahol a várjátékok voltak: Ketrzyn. Egykori kelet-porosz terület, régi teuton várral, ami nagyon szép volt, bár a vármúzeumban lévő kiállítási tárgyak alapján valami szabadkőműves kötödése is lehet, mert rettentően sok helyen megtalálható volt a szimbolikájuk. Amíg ott voltunk elmentünk a néhány km-re lévő Wolfschanze-be, a Führer bunkerhez, ahol annak idején megpróbálták felrobbantani Hitlert. Mint a történelem szerelmesének, számomra ez roppant nagy élmény volt!

Néhány szó a lengyelekről: roppant kedves, barátságos emberek, főleg ha megtudják, hogy magyar vagy! Egyből fújják, hogy "Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát". Nagyon tiszta országnak tűnt Lengyelország, emellett borzasztóan vallásosak. Voltunk tanyán, falun, kis városban, nagy városban, de "fémgyűjtőket" nem láttunk, egy darabot se. Ez érdekes is volt számunkra. Baromi sok a gyerek! A lengyelek jóval hamarabb vállalnak gyereket, mint mi. Egyik szállásadónk lánya, Roxana 22 éves volt akkor, s volt egy 2 éves kisfia, Machei. Persze megvolt apuka is, nem csak egy átbulizott éjszaka "kellemetlen utóhatása" volt a gyerek. S ez nem egyedi példa volt, nagyon sok fiatal szülőt láttam gyerekekkel. Kár, hogy nálunk ez nem így megy.
    A lengyel rendőrökkel is jók voltak a tapasztalatok. Egyik nap átfutottam a boltba, persze beöltözve, szablyával az oldalamon, mert csak "ide megyek a szomszédba". Aztán összetalálkoztam még két magyarral, akik velünk jöttek, de "civilbe", s elmentünk várost nézni. El is felejtettem, hogy hopp, egy kb méteres szablya van az oldalamon. A rendőrök jöttek szembe, ránk néztek, a szablyára és mentek tovább. Hirtelen fel sem ocsúdtam, hisz ilyen helyzetben már itthon igencsak meséltették volna velem még az életem történetét is.
    Vodkából, sörből jókat csinálnak és olcsót! A legolcsóbb sört ittuk kint nagyobb mennyiségben, az átszámítva valami 130 ft körül volt, de így is 5,5%-os és finom! Vodkák közül a Zubrowka-ot ittuk, meg valami másik félét, melynek a neve már nem jut eszembe, ami nevetséges 12 Zloty (kb 800 ft)/ üveg áron volt kapható, de nagyon jó volt! Bort viszont senki ne igyon kint! Pocsék. Egyikük megkínált a saját almaborával, hogy hűű ez milyen jó, finom, ilyen jó bora sose volt. Az íze az almaecetéhez közelebb állt, mint az almaborhoz.
    Ami talán még érdekesség volt számomra, hogy nappal a városban is kötelező a lámpa használata a kocsikon, valamint, hogy nem láttam idegen szupermarketet (mint Lidl, Aldi, Penny), hanem lengyel supermarketek vannak (Biedronka - Katica bogár), s a benne lévő áruk kb. 90%-a lengyel! 10 sörből 9 lengyel volt, a 10. talán a Gösser volt.

10. The Following 5 Users Say Thank You to Zöld Október For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    243
    525 tetsziket kapott 306.topicban
    Tizenöt éve, kárpátalja. Két afgános magyarral két hét-tíz nap az erdőben, légvonalban vagy 60 km. Felszerelés egy kés, egy konzervdoboz, öngyújtó és egy literes pet palack.
    A többit a természet adta. Időnként nem kérdeztem meg mit ettünk. Büdösen, vagy két -három kilót fogyva, nagy élményekkel értünk be Husztra.

12. The Following 3 Users Say Thank You to fater.lajos For This Useful Post:

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Tetszik adás
    10
    10 tetsziket kapott 5.topicban
    Sok éve Afrika, Namíbia (még nem volt a drótkerítések országa), Tanzánia (még lehetett vadászni, most újra lehet, mennék is de lehet, hogy összetörné a szép emlékeimet), 3-3 hónap.
    Alaszka, Kanada nekem is megvolt, laknék ott.
    Szibéria régen, és tavaly télen is, Jakutföld, 5 hét, fogytam vagy 10 kilót, de klassz volt, rájöttem, a -50 sok már nekem, pedig pár éve nem volt ilyen hideg, vagy csak nem volt hőmérőm.
    Ott jöttem rá az elektromos eszközök korlátaira.

14. A következő fórumozóknak tetszett lionhunter hozzászólása:

Doom
    Guest
    Érdekes hely??? egyszer a munkám miatt be kellett mennem a bikák közé,elkerítették a részt ahol dolgozni kellett legelőnek,a pásztor meg sehol,az idő meg szorít,kedves jó szándékú állatok,de testközelből...hát egyszóval kicsit nagyok