Oldala 5 of 5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 to 50 of 50

Topic: Milyen érdekes helyen jártál?

Doom
    Guest
    Csatolmány 7100Csatolmány 7101Csatolmány 7102Csatolmány 7103
    Régen jártam erre!Kb 5 éve kapcsoltuk le és bontottuk el végleg a villanyt.Pár oszlop még maradt!
    Akkor ez terület egy négy utcányi szolgálati lakásokból álló lakótelep volt!Apró takaros házakkal,pici 2-300-as telkekkel,bolt,kocsma is volt!Nem tudom milyen okból,de a lakók elköltöztek és a házakat eldózerolták.Aztán minden el lett szállítva ami használható..vezetékek,cserép,tégla.
    Azért maradtak nyomok,áthidalók és a vályog dombok.
    Itt maradtak a lakók kertjei is,a gyümölcs fákkal,a virágokkal.
    Talán a képeken látszik is.
    Elmerengtem,hogy milyen hamar vissza vette a természet a területet.
    Valahogy így fognak kinézni a dolgokat, egy apokalipszis után öt évvel.
    A házak romokban és kifosztva..a természet viszont utat tör magának!

2. The Following 3 Users Say Thank You to Doom For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,245
    4,592 tetsziket kapott 3,079.topicban
    Blog Entries
    4
    Érdekes gondolat és van benne igazság. Az biztos hogy a gaz néhány év alatt eltakar. Néhány éve voltam egy helyen, ahol nem vágták a füvet. Nem viccelek, 2 méteres fű volt. Nem lehetett kilátni belőle. Szerintem arra használták a falusiak, hogy ne lássanak át egymáshoz a szomszédok. Olyan magas gazos fűben tényleg nehéz lett volna belátni bárkihez.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    693
    1,388 tetsziket kapott 808.topicban
    Adapt, survive, overcome!

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    184
    584 tetsziket kapott 337.topicban
    Blog Entries
    1
    idojaras meg lakossag szempontjabol szerintem nagyon hasonlit nehany helyre skocia eszaki reszen, talan meg valami kis sziget is akad arra fele nehany pingvinnel talan a shetland szigetek

amugy a channel islands is eleg szimpatikus helyek csak jobb korulmenyekkel mint a falkland szigeteken.

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    184
    Blog Entries
    1
    elkeszult a video is a csobanci kempingezesrol
    meg nem feliratoztam de nem is beszelek benne sokat, a kepek meg a latvany a lenyeg

7. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    693
    1,388 tetsziket kapott 808.topicban
    Adapt, survive, overcome!

9. A következő fórumozóknak tetszett mossberg-operator hozzászólása:

11. The Following 5 Users Say Thank You to FreeDoom For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    184
    Blog Entries
    1
    ez amolyan elmenybeszamolo lesz, meg leirom a tapasztalatokat.

uj evi hegy maszos tura

januar 3-an nehany barattal ugy dontottunk, hogy megmasszuk a pen-y-fan nevu hegyet wales-ben

https://en.wikipedia.org/wiki/Pen_y_Fan a hegy a brecon beacons nemzeti parkban ven. a hely erdekessege, hogy ide hozzak az angol katonakat de meg az sas kulonleges alakulat katonait is hegyi kikepzesre. hideg van meg nehez a terep, pont ami a katonak kepzesehez kell.

szoval az uj evi hegymaszas.
    mi negyen indultunk neki.

IMG-20170103-WA0005.jpg

reggel indultunk neki a 886 meter magas csucsnak, hideg derus ido, -2C fok volt a hegy labanal.
    tudtuk, hogy elozo nap esett a ho. meg lattuk is, hogy kb feluttol felfele havas a hegy.
    valahogy igy nezett ki lentrol

20170103_095738.jpg

aztan ahogy egyre feljebb ertunk ugy lett egyre nehezebb a maszas is. az elozo napi havat a turaosvenyen szep simara tapostak az elozo napi maszok. este fagyott mi pedig egy korcsolya palyat kaptunk turaosveny helyett!

20170103_123233.jpg 20170103_123219.jpg

jol latszik, hogy mennyire sima az osveny, az ott jeg. senki nem is probalt meg rajta folfele maszni. mi is joval az osveny melett a hoban masztunk felfele. eltartott vagy 2,5 orat mire felertunk az elso csucshoz ami a corn-du nevet kapta ez 873 m magas. ennek nem masztunk fel a tetejere mert tul rizikosnak tartottuk. az utolso kb 40 meter a csucshoz egy szikla lepcson vezet fel de teljesen le volt fagyva. radasul iszonyat eros szel fujt a teton. igy inkabb a csucs alatti osvenyen kerultunk egy nagyot mint atmenni a csucson. de jo dontes volt mert a csucs alatt szelvedett volt az osveny es itt tudtunk pihenni kicsit.

20170103_111945.jpg 20170103_111938.jpg

innen mar nem sokat kelett menni a, hogy felerjunk a pen-y-fan csucsara, kb 300 m volt vissza de ez volt a leglasabb resz.miutan kiertunk az elozo csucs takarasabol a ket csucs kozotti reszen, mint egy nyereg formaju szakaszon a fagyott osveny meg az eros szel nagyon megnehezitette a dolgunkat. itt minden simara volt fagyva, iszonyat csuszos volt es a szel is lokodott minket. itt nem is nagyon volt kedvem fenykepezni mert tul hideg volt, hogy levegyem a kesztyum meg nem is nagyon volt kedvem egyensulyozni a keskeny szakaszon. csak ezt az egy kepet csinaltam. ez a ket csucs kozotti szakasz bal oldali lejtoje.

20170103_121126.jpg

ahol allok onnan meg kb 1,5 m es kezdodik a 800 meteres szakadek, a masik oldalon kb ugyanennyi hely volt.
    ez volt a legrovidebb de ugyanakkor a legnehezebb es legveszelyesebb resze is a maszasnak. aztan nagynehezen felertunk a csucsra is.

IMG-20170103-WA0000.jpg

jo erzes volt nagyon! kilatas az nem volt semmi a csucsrol tiszta kod volt minden. de szuper erzes volt 3 ora maszas utan vegre felerni a csucsra!

vissza fele, ugyanazon az uton mentunk es ugyanolyan nehez volt lefele is mint felfele. talan az utolso harmad volt konnyu. de amig jegen mentunk addig meg lasabban mentunk lefele mint ahogy jottunk felfele.

20170103_123446.jpg

ezen a kepen latszik, hogy hol mentunk vissza az osvenyre. a kep jobb oldalan senki sincs az osvenyen a bal oldalan lejebb meg mar latszik egy csomo ember.
    egyebkent rajtunk kivul meg jo sokan voltak a hegyen. mondjuk a fele vissza is fordult meg mielott felertek volna az elso csucsra, foleg a csaladosok, ez az ido meg a jeg nem volt gyerekeknek valo.

tapasztalatok.
    nehezebb taskaval menni az biztos de biztonsagosabb. lattunk 2 balesetet az osvenyen. egy kisgyerek esett hasra es beverte az arcat, verzett rendesen. szerencsere a szulei toppon voltak mert el tudtak latni rendesen.
    masodik egy no volt aki elestt es kificamitotta a bokajat. mi adtunk neki veszeseti foliat, hogy ne fagyjon meg amig arra vart, hogy a bokajara tujon allni.
    ha nem is egy nagy tobb nabos oserdei turara megy az ember azert nem art vinni ezt azt.
    amikor megalltunk pihenni es elkezdtunk teat fozni az elo csucs alatt, az a nehany ember aki arra jott mind megjegyezte, hogy milyen hulyek, hogy ok erre nem gondoltak!
    extra ruha, zokni es esovedo mindig jol jon. mi is magunkra vettunk mindent amink csak volt a piheno utan. kellet is!
    turabot nagyon hasznos dolog. en egy sima bottal mentem a tobbiek bolti turabottal. az en hosszab botom jobb volt az elejen mert jobban ra tudtam tamaszkodni amikor a hoban mentunk. a bolti viszont jobb volt a csucson ahol csak jeg volt mert tuske volt a vegukon amit a jegbe tudtak vagni. miutan hazaertem utottem is egy szoget a botom vegebe
    csak es kizarolag turabakancs! lattunk egy ket fiatalt sportcipobe, semmi eselyuk nem volt normalis estben jo idoben siman fel lehet menni a csucsra sportcipoben is, van turaosveny. de ugye most nem voltak olyanok a korulmenyek.

nagyjabol ennyi, ha valami meg eszembe jut majd leirom. akit erdekel jovore megyunk ujra, szivesen latunk mindenkit!

13. The Following 8 Users Say Thank You to forestwalker For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    184
    Blog Entries
    1
    Ami meg eszembe jutott es fontos lehet. Foleg szeles idoben. Kapucnis kabat! En nem nagyok hordok kapucnit de itt a hegyen nagyon jol jott! Olyan eros szel fujt, hogy a sapkamon siman atfujt egy jo szel allo kabat kapucnival, ami osszehuzhato aranyat er ilyen szeles idoben.

15. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    272
    256 tetsziket kapott 145.topicban
    Blog Entries
    8
    Kb. 200-300 m-re jartam innen.

Bovebb leiras.

17. The Following 2 Users Say Thank You to bel For This Useful Post: