Oldala 2 of 40 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 398

Topic: Rádiók, Walkie-Talkie-k, adóvevők, kommunikáció

Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Legutóbbi kirándulás tapasztalatai (kb 20 fő és 4 pmr rádió):
    Város: Véletlenül kiválasztott csatornát pont használta egy biztonsági cég - váltottunk egy másikra, de nem árt észben tartani, hogy bárki hallhat,
    Kocsik között gyakorlatilag használhatatlan - egy pár perc alatt ki kerül a hatótávból (elég ha pirosnál/kikanyarodáskor lemarad valaki) ,
    Némi gyakorlás kellett volna előtte, a csatorna váltás után az egyik rádión be volt kapcsolva a ctss - onnantól semmit nem hallott (és olyannál volt aki nem is tudott ennek a funkciónak a működéséről - nem is tudta jelezni hogy probléma van).
    Gyalog használva viszont egyszerűbb és kényelmesebb, mint mobilozni.
    Végül nagyon hasznosnak bizonyult mikor az eltévedt társat kerestük (ez nem betervezett program volt ) - egyszerre 4 csapat mozoghatott, anélkül hogy mobilzgattunk volna (telefonszám csere, térerő problémák , mindenki egyszerre megkapta az információt)

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Jó gyakorlat és tapsztalatszerzés. Ezért mondtam már máskor is, hogy a tudás(ctss ismeretének hiánya milyen galibát okozott) és a gyakorlat(most már tudjátok mire kell legközelebb figyelni) az egyik sarokköve a prepperkedésnek. Köszi az értékes hozzászólást mindenki nevében!
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 198
    Given: 351

0 Not allowed!
    Rádiózási alapismeretek - GUNMAGAZIN

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Gondolkozom azon, hogy venni kéne egy (pár) walkie talkie-t.

A Motorola és a Midland a két legnépszerűbb, bár 5 csillagot egyik se kap. Az értékelések között sok a panasz arra, hogy hiába írnak a gyártók 16-22-55 mérföldes távolságot a rádiókra, mert a valóságban 0,5-1 mérföld (0,8-1,5 kilométer) amit a rádiók valójában adnak-vesznek. Ami -valljuk be őszintén- elég gyenge.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 110

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Gondolkozom azon, hogy venni kéne egy (pár) walkie talkie-t.

A Motorola és a Midland a két legnépszerűbb, bár 5 csillagot egyik se kap. Az értékelések között sok a panasz arra, hogy hiába írnak a gyártók 16-22-55 mérföldes távolságot a rádiókra, mert a valóságban 0,5-1 mérföld (0,8-1,5 kilométer) amit a rádiók valójában adnak-vesznek. Ami -valljuk be őszintén- elég gyenge.
    Ha van optikai rálátás a rádióknak egymásra, úgy lehetséges, de ilyen ritkán fordul elő hétköznapi használatban.
    Az itt kapható 0.5W-os rádiókra is 3-5-8km-t szoktak írni, beépített területen akár 100m alatt is lehet, viszont optimális körülmények között lehet 80-100km is.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Thumbs Up
    Received: 7
    Given: 1

0 Not allowed!
    Én egy pár Baofeng UV5-R-t használok és meg vagyok vele elégedve. A gyerekek evvel mennek a boltba és közben végig rádiózunk. Viszonylag sík terepen 1-2 kilométer házak közt. Vasbeton irodaház -3 ról a 7. emeletre hibátlan. Télen az egész megyében dolgozó hókotrókat hallgatom, ez praktikus ha közlekedni akarsz. A kamionosokat is hallom az egész M0-son.
    Van Motorolám is de a gagyi kínai sokkal jobb minőségű és sokkal olcsóbb.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Láttam néhány Baofeng-et is Amazonon, akkor azt sem veszem ki a lehetőségek közül. Az elején annál kicsit elriasztott a sok kínai fénykép.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Nekem is baofeng van. Eddig bírja a strapát. Korábban Motorolákat használtam (GM300, Mc Spectro, Radius, GP300), azokkal is meg voltam elégedve, bírták a kiképzést, igaz szervizelni nem nekem kellett.
    Egy próbát megér. De kell rá valami jobb, nagyobb antenna, mint a gyári. Sokat fog javítani rajta. A pmr frekvenciatartományban az "optikai rálátás" igen fontos. Két magaslati pont között összejöhetnek a dobozon feltüntetett távolságok, ha nincs köztük egy még magasabb hegy. A légköri viszonyok és a napszak is tovább javíthatják vagy ronthatják a vételt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ahogy nézem a Baofeng kapja a legjobb értékeléseket Amazonon. Az Uniden általában 3.5, aztán a Midland és a Motorola 4-et, de a Baofeng 4.5 és 5-ön áll. És az ára is jobb mint a többinek.

Senior Member fixy007's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    J-N-SZ megye
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Baofengből az UV-B5 talán a legjobb. Jobb vételi érzékenység, szebb moduláció vételben-adásban, és még 1-2 extra az UV-5R-hez képest.