Oldala 12 of 13 ElsőElső ... 210111213 UtolsóUtolsó
Eredmény 111 to 120 of 126

Topic: Ételekről általánosságban

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    4,835 tetsziket kapott 3,247.topicban
    Blog Entries
    4
    Asszony főzött rizst, belekevert egy levestésztát és úgy főzte össze, meg talán sajtot is rakott bele. Nagyon finom.

2. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    Blog Entries
    4

4. The Following 4 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    Blog Entries
    4
    De utáltam a Kajla csokit (A Maci csoki szerintem csak a csomagolásában különbözött, meg esetleg ez utóbbiban nem volt citrom.). A másik ami sose tetszett az a sárga papíros fekete pálmás mogyorós (Africana volt a neve?). Valahogy mindig éreztem rajta, hogy a csoki nem olyan ízű mint kellene, még ha a mogyoró tetszett is benne. Mesesajtot egyszer próbálta a család, utána soha. Volt néhány igen borzalmas édesség.

A nagyon jókhoz sorolnám a Sport szeletet, Bohóc csokit, Szamba csokit, a Lottó se volt rossz, a Piros Mogyorós egyértelműen ott volt a szeren, Boci csoki. A Vadász csoki az nagy kedvencem volt. Konyakmeggy és a rumos kocka is. Bármelyik túró rudi, Macskanyelv. Balaton szeletet bírtam (elődje volt a Kismackó), bár akkoriban volt csokiborítás nélküli ostyaszelet is, amit kilóra lehetett venni, a több meg jobb volt. A régi Pilóta keksz meg simán veri az amerikai Oreo töltött kekszet. Amit még vettünk az a sárga Szerencsi cicás tortabevonó étcsokoládé volt. Egy időben meg rá voltam kattanva a banános nugáttal töltött étcsokira. Nagyon fiatalként meg 20 fillérért vettük a barna tasakos tejport, iskola után.

A Kapucíner kávés szelet az inkább felnőtt csoki volt. Gyerekként megettem, de nem voltam oda érte.

http://kvizmester.com/retro-edessege...t-ismersz-fel/

Nálatok mi volt a kedvenc és mit utáltatok?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,626
    Blog Entries
    4

7. The Following 4 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    244
    532 tetsziket kapott 311.topicban
    Csorog a nyálam...

9. A következő fórumozóknak tetszett fater.lajos hozzászólása:

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    100
    154 tetsziket kapott 99.topicban
    http://donna.hu/cikk/Becsokizvacukortol-leigazva/8269
    Pár kép Nosztalgia, én a gránit kockát szerettem, diós nugátos étcsokis.

11. A következő fórumozóknak tetszett Rozsomák hozzászólása:

Member Éli's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Tetszik adás
    160
    57 tetsziket kapott 25.topicban
    Jo sok idős csávoka van itt ahogy látom ..a dolgokat de az tuti biztos,hogy ennyi egészségtelen.. műkaja akkor még nem volt

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    186
    156 tetsziket kapott 111.topicban
    Egy jó cikk a kajával kapcsolatos felkészülésről: http://www.theprepperjournal.com/201...-preparedness/

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    317
    395 tetsziket kapott 154.topicban
    Amiket leírtál az nagyjából nálam is így volt, úgyhogy kiegészíteném csak. Nekem utólag sokkoló, hogy a Kajla az citromos-rumos ízű volt. Nekem valami hamis mogyorós förmedvény jut eszembe. Mély nyomokat hagyott. Mai napig, ha valamire az van írva, hogy nugát, azt le se veszem a polcról
    Nekem még eszembe jut a pille, aztán a váras, betüs szerencsi tejcsokik. Aztán a restiben lehetett kapni utasellátó csokit. Nagy kedvenc volt. Nekem úgy rémlik, hogy ostyaszerű vékony burkolat volt a tömény édes, kakaós töltelék körül és nem piskóta, ahogy most sokan állítják. Ti hogyan emlékeztek? Nálam ehhez szigorúan Sió zacskós-szívószálas ivólé járt, ami így mindig savanyúnak tűnt
    Tejpor nagyon ment nálam is. Sőt a vaníliás cukor is szükséghelyzetben. Aztán a Dianás cukor meg van? Imádtam.
    De ha lehet ilyet egyáltalán kijelenteni, akkor a párizsi kocka volt a csúcs. A kedvencek kedvence. Ma is tarolna a piacon azzal a recepttel. A mostani a kanyarba sincs hozzá. Hiányzik belőle az alkohol és a krém is sokkal trüffelesebb volt. Világklasszis.
    Mókusos csokira emlékeztek? Nem ettem sokat, mert akkora volt, mint a kis sportszelet és akkor már inkább az fogyott
    Én mindig szerettem a kesernyés ízeket, úgyhogy a sárga szerencsi keserűcsoki és a kapuciner szelet is ott volt.

Emlékszem mekkora sokk volt, amikor a sportszelet, autós, kapuciner stb. hirtelen átváltozott valami nyúlós, agyoncukrozott vacakká
    "A boldogság a saját útját járó ember nyugalma"

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Tetszik adás
    273
    363 tetsziket kapott 242.topicban
    Akkor biztos ittál Kristalykeserűt!
    Melba kocka? Gumikígyó, gumicumi?
    Aromix por nektek is összeragadt a nyáltól?
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!