Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 25 of 25

Topic: No Waste (pocsékolás, pazarlás, újrafelhasználás)

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Ez a közkutas dolog, amit írtál, elég érdekes. A közkút és a tűzcsap teljesen más kialakítású. (A közkút vízhozama szerintem kevés tűzoltáshoz.) Csak raktak rá storz kapcsot és továbbra is lehet rajta vizet engedni vagy csak a tűzoltók használják? Már rég dolgoztam városi vízműnél, de akkor volt valami törvény, hogy x lakosonként kell hogy legyen közkút. Vagy y távolságra? Az is lehet... Van ennek már 8-10 éve.
    Laci! Kérlek fotózd le, nagyon érdekel.
    A nagy boltok felénk is eladják a papírt, de a kis boltok a szelektívbe pakolják ki. Szerda reggel mázsa számra lehetne begyűjteni.
    Az építőipar nevű vándorcirkusz keretében most éppen Szentesen dolgozok. A kocsibam mindig van pár pet palack, csapvízzel töltve. Ha kiürül, közkútnál megállok. töltök. Itt ez nem jön be. Még láttam a városban egyetlen közkutat sem. Akkor már nincs érvényben ez az előírás ????

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 0

0 Not allowed!
    Szerintem nincs.

Senior Member Ihasz Laci's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Somerset UK
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up
    Received: 8
    Given: 1

0 Not allowed!
    https://edition.cnn.com/2018/03/09/a...ntl/index.html

cape town-ban a del afrikai koztarsasagban a szarazsag miatt a varos ivoviz tartaleka erosen megfogyatkozott. aprilis 12-re josoltak a viz tartalekok teljes kimeruleset. szigoritasokat vezettek be. napi 50l / fo volt felhasznalhato viz.
    ket nappal ezelotti hirek szerint a szigoritasnak koszonhetoen a jelenlegi minimum vizfelhasznalassal marad eleg ivoviz egy darabig.

0 Not allowed!
    Papírbrikettálóval van valakinek tapasztalata?
    Az érdekelne, hogyha pl. belerakod ezeket a színes reklámújságokat, amit dobálnak a postaládába, akkor milyen lesz a végeredmény? Nem lesz olyan mintha műanyagot égetnél? Van értelme?
    Ha igen, mivel dúsítjátok a brikettet? Szalmát írnak sok helyen, esetleg lehet pl. fűnyírás után kiszárítani a füvet vagy csak a kaszálós megoldás jó?
    Fűtőértéke milyen?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 29
    Given: 8

0 Not allowed!
    Én adaléknak a faforgácsot olvastam valahol régebben, de ahhoz kell valami forrás is, ahonnan ingyen elviheted, csak akkor éri meg.
    elemlampablog.hu - olcsó elemlámpák tesztje egy helyen.